Az Újpest és az FTC mérkőzése derbinek számít, erre általában a szurkolók jobban készülnek, mint maguk a játékosok. De ez sem a régi már, ezeknek a légiósoknak ez is csak egy meccs a sok közül, szóval olyan iszonyat nagy feszültséget nem hoznak ezek a meccsek.

Újpesten -mint az előző években mindig- áll a bál. Stadionmizéria, tulajdonosmizéria, edzőmizéria, mindenféle problémák, ja címerrel való ökörködés, szurkolók bojkottja, volt itt tényleg minden, csak nyugalom nem. Lehet így normális munkát végezni? Persze, hogy nem lehet. Az UTE felkészülése sem volt megfelelő, de ezt kb. minden klub lenyilatkozza, minden edző elmondja, akkor közhely, hogy az ember hátán feláll a szőr. Picit olyan, mint amikor meccs után nyilatkozzák, hogy nem szeretnek a sporikkal foglalkozni, de elmaradt két piros meg egy tizenegyes...

Lényeg a lényeg, az FTC a Puskás ellen megégett, Csercseszov FTC-je még a Stögeri együttesnél is nézhetetlenebb focit tett a pályára. Igazából színtelen-szagtalan labdatologatás, semmi kreativitás, kapura nem veszélyes játék. Abban talán igazat adhatunk neki, hogy fizikálisan nem volt annyira tragikus az FTC, de talán ez az alap egy orosznál, hogy futni azért fussanak, ha már a labda zavarja őket.

Miben bízom mégis. Abban, hogy a Ferencváros felszívja magát. A Puskás eleve mumusa a Fradinak, de a zöld-fehérek képesek odatenni magukat, amikor igazán kell. Itt akár a Várda elleni meccset említhetném, amikor a piros nekik kedvezett, akár előtte a Fehérvár ellenit. És az, hogy a felkészülés nem volt épp zavartalan, az a védekezést is érintheti. Ott a Puskás-FTC, ugye az FTC tudta, hogy pontrúgásnál kire kell figyelni, mégsem sikerült. Benne van a rövidzárlat az FTC-ben is. Én emlékszem még a legutóbbi 3-1-es derbire, amikor Diaby a 15. perc környékén pirosat kapott, ott is bár 3-1 lett a Fradinak, nagyon nagyot küzdött az UTE, gólt lőtt, voltak helyzetei. Szóval a Fradi szív bár legendás, azon a meccsen a lilák hatalmasat küzdöttek. Bassey sem nagyon tudta megmutatni magát, mert az elején óvatosabb volt a Fradi, aztán meg lehozta a mester a kiállítás miatt, hogy stabilabb legyen a csapat.

A gólok mellett talán érv a VAR, mióta van, megnőtt a pirosak és a büntetők száma. Szerintem ebben a tippben az első félidő a necces, ha ott születik gól, én majdnem biztosra mondom, hogy lesz dugó a 2. félidőben is.

Újpest FC - Ferencváros: Gól mindkét félidőben - Igen/Nem tipp