Na végre! Kezdődik az AFC Cup, amikor nálunk (Európában) épp véget ér az Európa Liga, Ázsiában jönnek a csoportmeccsek a 2022-es AFC Cup sorozatban. Egy igencsak kesze-kusza sorozat, ahol a 'selejtezők' már lezajlottak, kialakultak a csoportok, amelyek területei alapon lettek kialakítva. Ennek gondlom én praktikus okai vannak, meg így a későbbi szakaszban is képviseli magát minden régió. A csoportmeccsek jelenleg csoportonként egy helyszínen zajlanak, ennek a négyesnek (van három fős csoport is) a meccseit Kolkatában rendezik. Biztosan sokan tudják, hogy Indiában mostanában elég bika a meleg, megnéztem a google weather-t, a meccs időpontjára ami náluk 5, náluk már este, 30-38 Celsius fok lesz a hőmérséklet. Az mondjuk nem kedvez a gondolkodásnak, de kérdem én, ha tompul mondjuk a támadók koncentrációja, akkor nem tompul a védőké, és a kapusoké. Dehogynem!

Meleg van, na és akkor mi van. Mindkét csapatnak meleg lesz, meg igazából Bangladesh, Maldív, India hozzá vannak ők ehhez szokva. Ennél durvább híreket is hallottunk.

A két együttes hazájában, hazája bajnokságában dominál, a Maziya pl. hét öt és tizenhárom gólt lőtt ellenfeleinek az előző-három bajnokin.

A Bashundara a bangladeshi PL-ben rögtön az első körben megbotlott, de most már a 15 fordulónál járnak, és azóta sem kapott ki többször. Volt két remije, a többi meccsen győzelem. A Bashundara kb. egy totál összeszokott társaság, kb a válogatott 80%-a. Hazai pálya nincs, és ha már itt tartunk, számomra fura, hogy a két indiai csapat meccs lesz a korábbi, és ez az ún. főmeccs. Na, de ők tudják, így talán maradnak nézők, lesz valami hangulat ezen a találkozón is. Az előző kiírásban is találkoztak 2-0-ás első félidőt produkáltak, ami később a végeredmény is lett. Viszont ott azon a meccsen is nagyjából minden esemény az első félidőre sűrűsödött, összesen 15 lövés, abból hét kaput is talált. Most is valami hasonlót várok, és igazából e két csapatnak itt a H2H meccsen csak a győzelem a jó eredmény. A Maziya az előző szériában is gólgazdag meccseket játszott, a 2-0 mondjuk nem volt az, de a 3-1 és a 6-2 nem volt épp gólszegény. Bízom benne, hogy minimum két gólt látunk félidőig, az erre kínált 2.90 több, mint hívogató!

Bashundhara Kings - Maziya: Gólok száma - 1. félidő - Felett/alatt tipp