Az időben második elődöntő talán még több izgalmat rejthet magában. A többszörös GS elődöntős horvát, Cilic ugyanis a nem éppen acélos felkészülése után a Grand Slamre nagyon összekapta magát. A magyar duón a torna elején viszonlyag könnyen jutott át, egyedül Fucsovics tudott ellene szettet rabolni, de utána nem volt kérdés melyikük a jobb játékos a pályán. Ezt követően Simon és Medvedev ellen viszont varázslat amit csinált, szett veszteség nélkül jutott túl riválisain úgy, hogy egyik meccs sem tartott 120 percig sem. Remekül szervált, több mint 80%ban megnyerte első adogatása mögött a pontokat, így nem meglepő hogy ezen hat szett alatt összesen kétszer jutottak egyáltalán break lasztihoz az ellenfelek. Két napja Rublev ellen pedig még egy lapáttal rátudott tenni. Magas színvonalú mérkőzésen döntő szettben, ott is szuper tiebreakben győzött és ami szembetűnő volt hogy mennyire tudott a végén is koncentrálni. 1-2 es hátrányból 10-2 re húzta be a STB-et, hibátlan adogatással és elképesztő pontos vonal közeli labdákkal. Korára való tekintettel kérdés mennyit vett ki belőle a több mint 4 órás meccs, de mivel előtte való fordulókban takaréklángon tudott nyerni szerintem lesz benne kraft, egy szettre minimum.

Ruud nyert szettje nem igazán lehet kérdés, parádés tornája van neki is. Genfi torna győzelemből érkezett a GS-re és bár majdnem minden meccsen bukott egy-két szettet nem véletlen esélyesebb a döntőre mint 10 évvel idősebb riválisa. Eddig kétszer találkoztak(2020, 2021), mindkettőt a norvég nyerte.