Az Inter - Barca meccs másnapjának reggelén születik ez az írás, tehát sikerült aludni egyet a történtekre, de mégis friss az 'élmény'.

Ha a tényeket nézzük, Inzaghi kegyetlenül megszivatta Xavit, megmajmozta, vicc tárgyává tette. Az Inter kibekkelte a 102 percet, a katalán csapat 2-2 kaput eltaláló lövésig jutott, meg szabálytalan gólig. A hajrában Dumfries kezezése (?) nem ért büntetőt Vincicéknél, szóval minden és mindenki a Barca ellensége volt, de leginkább önmagát verte a katalán csapat.

Dembélé élete legpocsékabb teljesítményét tette a pályára, egy jó megmozdulás nem sok, annyi nem jött tőle. Egy beadása nem talált embert, Xavi pedig képtelen volt komolyabban belenyúlni.

Ami volt elmúlt. Történelem.

Ami tény, hogy a visszavágó előtt az Inter-Barca H2H-ban az Inter áll jobban, és mivel otthon is csak bekkelt meg kontrázott, nem hiszem, hogy a Camp Nouban más lesz a felfogás. De azt sem hiszem, hogy a Barca képes lesz még egyszer ezt a förtelmet elénk tenni. Már csak a nagy számok törvénye alapján is, az a sok beadás, ami egyébként rendre elhalt a blokkban, egyszer csak eljut egy katalán támadóhoz. Nagyobb a játéktér, jobban szét lehet húzni az Intert, több helye lesz Dembélének, apróságok, tudom, de mégis úgy érzem, hogy lehet ezeknek szerepe.

Bevallom, engem meglepett az Inter ennyire defenzív felfogása, szerintem Mourinho otthon simán merevedést érzett a gatyában, látva az Inter játékát, talán még azt is hihette, ez még az ő hagyatéka. Ha ennyire mélyen lesznek a Camp Nouban is, nincs mese, át kell lőni, aztán majud lesz lepattanó, megpattanó, bepattanó, Lewa úgyis jó helyen áll, majd második szándékból bepofozza. Vagy jön majd a Milánóban elmaradt büntető, ennyi beadásból Milánóban is kettő talált kezet, amiből talán Dimarcóé büntetőterületen volt, meg talán le is volt szorítva úgy, ahogy, de a hajrában Dumfries kalimpálása az minimum véleményes volt.

Meg igazából Milánóban a Barca elég kényelmes volt, otthon ez már nem fér bele. Szerintem, ha otthon az első félidőt megnyomják, találnak gólt, és akkor a másodikban az Internek is ki kell jönni, és akkor még több helye lesz Fatinak, Dembélének, jönnek az újabb gólok. A Camp Nouban nem ártana ugyanis több góllal nyerni, mert ha csak eggyel nyer a Barca, akkor igencsak számít majd az, ki tud esetleg pontot lopni a Bayerntől, és ki mennyire képes megverni a Plzent.

FC Barcelona - Inter: FC Barcelona mindkét félidõben gólt szerez - Igen/Nem tipp