Egy olyan találkozóval nyitom az idei írásaim sorát, mely az elmúlt években rendre sok gólt hozott. Én most kicsit csavarva a sablonon, megcélzom a két együttes első félidei góljait. Teszem mindezt azért, mert mind a két együttes eddigi szereplése mélyen elmarad a várakozástól és itt a lehetőség, hogy változtassanak ezen. Ha írtam volna, hogy Olaszországban járunk, akkor akár már ki is lehetett volna találni, hogy a Fiorentina - Sassuolo találkozóra gondolok.

A tavaly nemzetközi szereplést kivívó hazaiak jelenleg csak a 10. helyen állnak a tabellán és az idei esztendőt sem sikerült győzelemmel nyitniuk. A Monza elleni hazai 1:1 legnagyobb tanulsága az lehetett Vincenzo Italiano szakvezető számára, hogy a helyzeteiket könyörtelenül ki kell használniuk a győzelem érdekében még egy alsóházi csapat ellen is, mert a Violák védelme sem egy életbiztosítás. Balbekkben a csapatkapitány Biraghi még a nem túl acélos monzai támadóknak is könnyen fogyasztható falat volt, de a jobboldalról is sebezhetőek voltak a lilák. Támadójátékukban még a sérülések ellenére is van potenciál, ezért is gondolom úgy, hogy már az első 45 percben lőhetnek gólt, gólokat.

Lőhet gólt a vendég Sassuolo is, de ha nagyon őszinte akarok lenni, Ők inkább a kapott gólokra vannak berendezkedve. Amilyen gyalázatosan zárták 2022-őt Alessio Dionisi fiai, kb. ugyanolyan gyalázatosan nyitották a "Samp" elleni hazai vereség okán. Valahogy nincs elképzelés a játékukban és ebben a hektikus semmiben rejlik a veszélyességük is, mert játékoskeretüket tekintve azért több van ebben az alakulatban, mint a kiesés elleni küzdelem.

A nyitómérkőzések kudarcát felejtendő játékot várok mind a két fél részéről már a kezdő sípszót követően. Abban pedig simán leeshetnek az első félidei gólok.

Fiorentina - Sassuolo: Gólok száma - 1. félidő - Felett/alatt tipp