Szlovák élvonalbeli ellenfél ellen játssza majd negyedik téli felkészülési találkozóját a másodosztályú Kolorcity Kazincbarcika csapata. Eddig jó a vendégek ezen időszaka, a szintén másodosztályú Dorog mellett a szlovák másodosztályban szereplő Slavoj Trebisov ellen is sikerült 3-0-ra nyerjenek, igaz, a Nyíregyháza már kemény ellenfélnek bizonyult..

Ha jól tudom, akkor mindössze csak egy új játékos érkezett a csapathoz, ami látva a csapat őszi szereplését nem túl biztató. Mondjuk szerintem kiesési gondjaik nem lesznek, annyira csak nem fog leereszteni az együttes, azonban a szurkolók szeretnék, ha minél jobban szerepelne a csapat. A covid óta, illetve a jelenlegi pénzügyi helyzetekben az olyan csapatok, mint a 'Barcika már megelégszenek azzal, ha ugyanabban az osztályban kezdik a következő idényt is. Feljutni vélhetően soha nem fognak, ezért nem is fognak olyan játékosokat igazolni, akik minőségi erősítést jelenthet, arra ott van a Vasas, MTK, DVTK... Vígan elég a magyar együttesnek, ha 10 körül végeznek majd minden szezonban, akkor meg minek fizessenek ki feleslegesen több százezer vagy több millió Forintot. (Az igazsághoz hozzátartozik, hogy régebben is ezt csinálták a kisebb csapatok, de ez most már több együttesnél is bevett szokás).

A hazai együttes nem szerepel rosszul a szlovák Fortuna Ligában, ugyan jelenleg az alsóházban vannak, viszont nincsenek nagyon lemaradva a felsőházi helyektől. Januárban ez a harmadik mérkőzésük, 3 naponta játszanak egyet-egyet. Két győzelmen vannak túl, a Liptovsky Mikulás és a Dukla Banska Bystrica is szintén élvonalbeli együttes. Mindkét mérkőzését 1-0-ás félidő után 2-1-re nyerte a hazai csapat, és ma is valami hasonló eredményre számítok.

Ez lesz az első komolyabb ellenfele a vendég magyar együttesnek, ráadásul az NB2 már indul is január végén, így talán az eredmény másodlagos. Közeledik a bajnokság folytatása és ahogy olvasom lenne még hová fejlődni a csapatnak, ráadásul még az edzőjét is elveszítette egy időre a klub, ugyanis Varga Attilát kiállították a Nyíregyháza elleni felkészülési találkozón. Négy mérkőzésre szóló eltiltást kapott, amit majd a nyáron tölt le teljes egészében, ugyanis marad egy mérkőzés az eltiltásából.

A hazai csapat győzelmét várom a találkozón, illetve azt, hogy az első komolyabb ellenfél ellen kissé szenvedni fog a barcikai együttes. Három gólt várok a találkozón 2-1 vagy 3-0 a tippem.

Zemplín Michalovce - KBSC Kazincbarcikai: Gólok száma - Felett/alatt tipp