A 2023-mas férfi kézilabda-világbajnokság első szakasza véget ért. A csoportokban kialakultak a végeredmények, a mezőny pedig ismét rendeződik. Minden csoport utolsó helyén végző csapata z úgynevezett Elnöki Kupa keretein belül játszik. Ez igazából azért lett kitalálva anno, hogy azok a 'kicsik', akik a nagyok ellen 15-20, női mezőnyben 30-40 góllal kapnak ki, azok egymás között valódi sportértékkel bíró találkozókat játszanak.

Én bevallom, sokszor jobban kedvelem ezeket a meccseket, mert nagyon sűrűn futni bele olyan összecsapásba, ahol igazából csak örömkézi van, sok gól, kevés védekezés. Szerintem valami hasonlót várhatunk most is.

Chile a továbbjutását az első meccsen elbukta Irán ellen, másik két európai ellenfelét reálisan nem verhette. Ugyanakkor ha már így alakult, az Irán elleni összecsapást már megemésztették, és egész biztos, hogy szeretnének még játszani egy-két jó meccset. Ez a chilei generáció lassan kikopik, Feuchtmannék lassan abbahagyják, de amíg tolják, addig Chile hasonló meccseken igencsak ütőképes. Chile érdekes módon pont az első, nyerhető meccsén mondott csődött támadásban, a spanyoloknak 15, Montenegrónak 18 gólt dobtak, más kérdés, hogy mindkét meccsen mindkét csapattól többet kaptak.

A szaúdiaknál ez a generáció-váltás a covidos évak alatt ment végbe, ugye 2021-ben nem is jutottak ki, és most sem annyira ütőképes a szaúdi csapat. A szlovének 16, a franciák 24 gólt dobtak nekik félidőben, a lengyelek elleni roncsderbi meg értékelhetetlen, a lengyelek saját otthonukban ölik a játékot...

Mindkét együttesnek költöznie kellett, szóval ilyen előny egyik oldalt sem éri. Én azt várom, hogy nem fogják gyilkolni egymást, mint legutóbbi vb-meccsükön a csoportkörben, ahol a piros lap mellett 14 darab 2 perc jött össze. Azért is szeretem ezeket a meccseket, mert igazából gólt szerezni az igazi öröm, és itt hogy egy csapat a 25. helyen végez vagy a 29. helyen, kevésbé lényeges. Ezek a chilei srácok, ezek a rutinos rókák nagyon ismerik egymást, összeszokott csapat, és a nagyobb cserebere, a 30+-os játékosok fáradtsága meg szerintem inkább a 2. félidőben jön majd elő, ha előjön.

Chile - Szaúd-Arábia: Chile által szerzett összes gól száma - elsõ félidõ - Felett/alatt tipp