Andrey Rublev és Stefanos Tsitsipas nemrég a Hamburg-i ATP500-s torna döntőjét játszották, most pedig a Roland Garros negyeddöntője állítja őket szembe egymással.

Andrey Rublev (Fotó: lev radin / Shutterstock.com)

Az orosz játékos (ATP 12.) nyerte az említett németországi mérkőzésüket és megszerezte ezáltal pályafutásának legértékesebb tornagyőzelmét. Sikere viszont nem jött könnyen (6-4, 3-6, 7-5) és megtörténhet, hogy Párizsban sem lesz egyoldalú az összecsapásuk. Mindkét játékos kínos ötszettes győzelemmel kezdte a tornát, de ez érthető hiszen a Hamburg-i hosszú menetelésüket követően nem maradt idejük pihenésre. Tsitsipas (ATP 6.) a második körtől belerázódott ismét a jó ritmusba és nem veszített több játszmát. Rublevnek sem kellett még egyszer döntő szettet játszania, de nem volt olyan sima a menetelése a folytatásban mint a görögé. Két négyjátszmás meccsen is túl kellett küzdenie magát (legutóbb Fucsovics Márton ellen a nyolcaddöntőben) és fáradtabb lehet mint Stefanos.

A két játékos egymás elleni mérlege 3-2 Rublev javára, de többfajta jellegű mérkőzés alkotja ezt az összképet. Az viszont lényeges részlet, hogy a rangosabb eseményeken zajlott meccseiket (US Open 2019, Hamburg 2020) Rublev nyerte. A németországi döntőjük az egyetlen olyan mérkőzésük, amelyik salakon zajlott. Az érdekesség kedvéért megemlíthető, hogy egyik játékos sem nyert a másik ellen kétszer egymás után. Megmarad ez így?

Fogadj a Roland Garros-ra!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2020.10.06. (08:58).