A tengerentúli Grand Slam-torna versenytáblájának felső ágán beigazolódott a papírforma, az elődöntőben a világelső Novak Djokovic és a veszítés keserűségét már jó ideje nem ízlelő Alexander Zverev csap össze.

Alexander Zverev (Fotó: lev radin / Shutterstock.com)

A huszonnégy éves, német játékos (ATP 4.) a kemény borításra való visszatérése óta veretlen. Ez a tizenhat meccsgyőzelmet tartalmazó menetelése magába foglalja az olimpiai aranyérmet és a Cincinnati Masters bajnoki címét is. Az elvárásoknak megfelelően, New Yorkban simán haladt előre, csupán Jack Socknak sikerült egy szettet elnyernie előle. Sem az ígéretes Jannik Sinner a nyolcaddöntőben, sem pedig a Lloyd Harris a negyeddöntőben nem tudták legalább az említett amerikainak eredményét elérni. A Calendar Slamet hajszoló Djokovic a második kört leszámítva, minden fordulóban veszített egy játszmát, de mindig sikerült azután olyan lehengerlő fokozatra kapcsolnia, amellyel szétrombolta ellenfeleinek ellenállását. A szerb játékos a negyeddöntőben roppant magabiztosan fordított szetthátrányból Matteo Berrettini ellen.

Még érdekesebbé teszi az elődöntőt az a részletkép, hogy éppen Alexander volt az, aki a tokiói Olimpiai játékokon verte a világelsőt és ezzel megsemmisítette Novak Golden Slam álmát (az idény mind a négy Grand Slam bajnoki címe és az olimpiai arany megszerzése egyben). Ha Zverev nyerne, akkor további két célját hiúsítaná meg ellenfelének, akinek elmaradna a Calendar Slamje (ugyanabban az évben mind a négy Grand Slam bajnoki címe) és nem válna a Grand Slam-győzelmek rekordjának egyedüli tulajdonosává. Az összecsapás esélyese Djokovic marad, aki a hivatalos egymás elleni mérkőzéseken, összesítve 6-3-ra, kemény borításon pedig 5-2-re vezet. Bár, mint említve volt, a nemrég, hasonló játékfelületen lezajlott tokiói mérkőzésüknek Zverev volt a nyertese, a német játékos szett és brékhátrányról fordított.

Ne feledd, hogy győztes fogadásaiddal részt vehetsz az Unibet nyolc millió forintos fogadás bajnokságán is.

Fogadj az elődöntőkre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.09.10. (06:35)