Spanyol Foci Fogadások 2014/15

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


július 11, 2014, 21:45:17, csacsa44
Spanyol Foci Fogadások


Ebben a témában lehet beszélgetni a Spanyolországban zajló bajnokságokról: La Liga, Segunda Division, Spanyol kupa mérkőzések!

Folytonosan közöljük az aktuális programokat, illetve egyéb fontosabb statisztikákat.

Ha van egy jó tipped, akkor oszd meg velünk!  :beerchug:

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labdarugas/real-madrid-a-vb-egyik-legjobb-kapusat-szerzodtettek-sajtohir-2350325

na ennek örülök, óriási fogás. Lopez soha nem is volt Real szint, Casillast meg láthattuk hogy miért tette ki Mourinho, és nem rakta vissza Ancelotti.

De nem úgy volt hogy a Bayern viszi?

Sokat gondolkodtam, hogy a Vicc topicba vagy ide írjam ezt a hírt, de végül emellett döntöttem, mert ez inkább már szánalmas mint vicces.
Suarez eltiltását úgy néz ki, hogy enyhíteni fogja a Nemzetközi Sportdöntőbíróság.  ;D :lehany:



http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labdarugas/barcelona-marad-suarez-negyhonapos-eltiltasa-de-edzhet-2356861

Nesze semmi fogd meg jól!!

Ebből a Pool profitált a legjobban, hogy eladta a katalánoknak egy vagyonért.


Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 20, 2014, 13:56:25
Ha jól értem a következő időszaktól vannak kizárva, tehát 2015 januárjától, ugye?
Igen

Igen, jól érted. Bennem egy másik kérdés merült fel: ha mondjuk ez a jó ember a padon (Luis Enrique) nem tudja az elvárt szintet hozni, és ki akarnák rúgni, akkor a helyére jöhet új edző? Vagy az nem számítana igazolásnak?

Idézetet írta: Lord Dátum augusztus 20, 2014, 14:03:35
Igen, jól érted. Bennem egy másik kérdés merült fel: ha mondjuk ez a jó ember a padon (Luis Enrique) nem tudja az elvárt szintet hozni, és ki akarnák rúgni, akkor a helyére jöhet új edző? Vagy az nem számítana igazolásnak?
Elolvasgata a dolgokat arra jutottam, hogy ez csak a játékosokra vonatkozik, edző(k)re nem.

Primera Division 2014/15 - 1. forduló


Augusztus 23., szombat:

2014.08.23 19:00   Fc Malaga - Athletic Bilbao   2.82   3.21   2.50

2014.08.23 21:00   FC Sevilla - FC Valencia   2.05   3.37   3.52

2014.08.23 21:00   Granada - Deportivo La Coruna   2.00   3.20   3.93

2014.08.23 23:00   Almeria - Espaňol Barcelona   2.59   3.24   2.71

Augusztus 24., vasárnap:

2014.08.24 19:00   Eibar - San Sebastian Real   3.24   3.25   2.24

2014.08.24 21:00   FC Barcelona - Elche FC   1.09   9.10   20.80

2014.08.24 21:00   Celta Vigo - Getafe   1.89   3.38   4.06

2014.08.24 23:00   Levante - Villarreal   3.51   3.29   2.13

Augusztus 25., hétfő:

2014.08.25 20:00   Real Madrid - Cordoba   1.06   11.20   27.00

2014.08.25 22:00   Vallecano Madrid - Atletico Madrid   6.40   4.05   1.50


Tippek, vélemények?

Szép volt Atletico, teljesen megérdemelten húzták be a szuper kupát.
Viszont a Real felkészülési meccseken mutatott játéka komoly kérdéseket vet fel Ancelotti értelmi képességeivel kapcsolatban. Nem is tudom, hogy hol kezdjem. Kapus kérdéssel nem foglalkoznék, az szerintem nagyrészt szimpátia kérdése. A védelem bal oldalán mi a fenét keres egy Coentrao szintű "védő"? Már a BL döntőben is eljátszotta ezt ez a szerencsétlen olasz, nem szúrja ki a szemét, hogy Marcelo kb minden téren veri a portugált? Jobb oldalt Carvajal elmegy, neki inkább a támadásokban betöltött szerepével van gond, de ezt majd később. Középpályán miért ragaszkodik ennyire a már nem éppen villámsebességéről híres Xabi Alonsohoz? Ráadásul cseréknél is inkább Kroost hozza le mint a spanyolt? Hát hülye ez? Elől meg Benzema továbbra is elvan, mint a befőtt, nagyon "örülök" a szerződéshosszabbításának.
A Real játéka meg katasztrófa, legalábbis ami a felállt védelem elleni játékot illeti. Eddig a Barca szopott, mert ellenük tolták a csapatok a betonvédelmet, de mi lesz így a Reallal? Felállt fallal szemben, ahol nem működik a kontra. Szóval tömörülő védelem ellen Ancelotti zseniális olasz fegyvert talált ki: beívelések...ember, te megint magadnál vagy? Olyan támadósorban, ahol ott van Bale, Cé vagy épp James és Modric, te tényleg az ívelgetéseket választod? Bravó. Ráadásul olyan Carvajalok, akiknek - valljuk be - nem ez az erősségük...hát nem tudom, ezek alapján nem lepődnék meg, ha meg tudná védeni címét az Atletico. A Real felállt védelem ellen, és Ancelotti ötlettelen támadósémájának köszönhetően szerintem elköszönhet a bajnokságtól, a Barca szerintem szintén a gyenge edzőjének köszönhetően ugyanúgy elég vegyes évet fog futni, a 'tico meg tolni fogja tovább ezt a csúnya, de annál eredményesebb kőkemény célfocit.

Idézetet írta: Lord Dátum augusztus 23, 2014, 00:35:37
Szép volt Atletico, teljesen megérdemelten húzták be a szuper kupát.
Viszont a Real felkészülési meccseken mutatott játéka komoly kérdéseket vet fel Ancelotti értelmi képességeivel kapcsolatban. Nem is tudom, hogy hol kezdjem. Kapus kérdéssel nem foglalkoznék, az szerintem nagyrészt szimpátia kérdése. A védelem bal oldalán mi a fenét keres egy Coentrao szintű "védő"? Már a BL döntőben is eljátszotta ezt ez a szerencsétlen olasz, nem szúrja ki a szemét, hogy Marcelo kb minden téren veri a portugált? Jobb oldalt Carvajal elmegy, neki inkább a támadásokban betöltött szerepével van gond, de ezt majd később. Középpályán miért ragaszkodik ennyire a már nem éppen villámsebességéről híres Xabi Alonsohoz? Ráadásul cseréknél is inkább Kroost hozza le mint a spanyolt? Hát hülye ez? Elől meg Benzema továbbra is elvan, mint a befőtt, nagyon "örülök" a szerződéshosszabbításának.
A Real játéka meg katasztrófa, legalábbis ami a felállt védelem elleni játékot illeti. Eddig a Barca szopott, mert ellenük tolták a csapatok a betonvédelmet, de mi lesz így a Reallal? Felállt fallal szemben, ahol nem működik a kontra. Szóval tömörülő védelem ellen Ancelotti zseniális olasz fegyvert talált ki: beívelések...ember, te megint magadnál vagy? Olyan támadósorban, ahol ott van Bale, Cé vagy épp James és Modric, te tényleg az ívelgetéseket választod? Bravó. Ráadásul olyan Carvajalok, akiknek - valljuk be - nem ez az erősségük...hát nem tudom, ezek alapján nem lepődnék meg, ha meg tudná védeni címét az Atletico. A Real felállt védelem ellen, és Ancelotti ötlettelen támadósémájának köszönhetően szerintem elköszönhet a bajnokságtól, a Barca szerintem szintén a gyenge edzőjének köszönhetően ugyanúgy elég vegyes évet fog futni, a 'tico meg tolni fogja tovább ezt a csúnya, de annál eredményesebb kőkemény célfocit.

Az Atletí tényleg megérdemelte, de valami gusztustalan milyen focit játszanak. Sokan fikázzák Mourinhót, éltetik Simeonét pedig ez egy az egyben az, csak sokkal aggresszívebb. Viszont én is azt érzem hogy a bajnokságban továbbra sem butaság megtolni őket egy long term-re.
Ancelottinak nagyon sok hibája van, ez igaz, de azért ennyire nem kéne fikázni, főleg egy tizedik után három hónappal. A felkészülés nem a legjobban sikerült, voltak akik eleve sérüléssel bajlódtak, vagy a vb miatt később csatlakoztak. Ennek ellenére már rohadt korán kezdődött a szezon, és most 3 naponta meccselnek. Ezek után így elveszíteni a kupát, szerintem nem gáz, és pláne nem az olasz hibája. Beívelgetések? Én nem csak azokat láttam. Voltak átlövések, kiugratások is (pl amit Carvajal tett James elé a második meccsen, az valami nagyon szép játék volt.), de most mondd meg hogy mit találnál ki ha a világ legjobban védekező együttese ellen játszanál, és mindig van aki blokkol, szerel, lerúg ha más nincs? Az Atletico védekezésére tavaly sem nagyon volt ellenszer, nem csak nálunk, de se a Barcánál, se Európában (mégha ott nem is nagyon lettek kipróbálva).  Ennek ellenére azért bőven volt lehetőségünk. Xabi való igaz, óriási baklövés komoly meccsen pályára küldeni, bár tavaly pont akkor játszott a legjobban amikor arra a legnagyobb szükség volt. Lassú, öreg, és a második félidőben alig tudtunk támadást indítani, mert ha nála volt a labda, abból jöhetett a Tico. De ez inkább a vezetőség hibája. Jött Kroos akinek nagyon örülök, mert rohadt jó játékos. De ő inkább Di Maria helyére jött. Alonsónak Illaremandin kivül nincs alternatívája, a kiscsákóra meg szerintem te is emlékszel hogy milyen gyenge volt a nagy meccseken. Ha már vezetőségi bakik, akkor Hamesz. Nagyon nagy játékos lehet, de amit kitalált tavaly Ancelotti (4-3-3), azt vagy eldobja a kedvéért, vagy megtanítja védekezni. Center jöhetett volna, vagy egy védekező kp, de ő feleslgesnek tűnik. (Mondjuk lehet hogy az Atletít és Chelseat kivéve minden csapat ellen felrakjuk az összes nagyágyút, aztán hadd szóljon mint Puskásék idejében. Na annak azért örülnék, csak mindig eggyel kell többet rúgni  :redchug:)
Lényeg a lényeg, hogy 3 meccs után így lehúzni egy érdektelen kupa miatt feleslegesen Ancelottit, az nem normális. Szerintem csak az indulat beszélt belőled :D

Idézetet írta: alexthebest Dátum augusztus 24, 2014, 12:48:05
Ancelottinak nagyon sok hibája van, ez igaz, de azért ennyire nem kéne fikázni, főleg egy tizedik után három hónappal. A felkészülés nem a legjobban sikerült, voltak akik eleve sérüléssel bajlódtak, vagy a vb miatt később csatlakoztak. Ennek ellenére már rohadt korán kezdődött a szezon, és most 3 naponta meccselnek. Ezek után így elveszíteni a kupát, szerintem nem gáz, és pláne nem az olasz hibája. Beívelgetések? Én nem csak azokat láttam. Voltak átlövések, kiugratások is (pl amit Carvajal tett James elé a második meccsen, az valami nagyon szép játék volt.)
Lényeg a lényeg, hogy 3 meccs után így lehúzni egy érdektelen kupa miatt feleslegesen Ancelottit, az nem normális. Szerintem csak az indulat beszélt belőled :D
Én nagyon örültem, hogy jött Ancelotti, de sorra jönnek az általam rossznak vélt húzásai. Első ilyen húzás, hogy bábként működik Perezék előtt. Elég csak az általad említett 4-3-3-ra gondolni, amit fel kell rúgnia James miatt, akit csak azért kellett leigazolniuk, mert a VB nagy "csillaga" lett...számomra ez nevetséges. A 10.-et meg annyira nem Ancelotti számlájára írnám, nem rajta és varázslatos taktikáján múlott, hogy a Real behúzta a BL-t, az büdös nagy mák volt, mintsem tudás. A döntőben is megint Coentrao kezdett és érdekes módon amint bejött Marcelo, egyből felpörgött a játék, ugyanez volt a Szuperkupa első meccsén is, de az olasz a második meccsen is ugyanúgy Coentraot kezdeti...most komolyan, szerinted ennyire hülye vagy valaki megmondja neki, hogy csak a portugál kezdhet?
A szép távoli lövésekhez meg beindulásokhoz csak annyit írnék, hogy egy második perctől hátrányban lévő csapat 90 perc alatt 2 alkalommal találja el a kaput....hívhatják az ellenfelet Atleticonak, Barcelonának tököm tudja minek, de ez egy Realtól szégyen.
És így 2 nappal a visszavágó után is látható, hogy nem az indulat beszélt belőlem, csak szimplán érzem, hogy ha ez így marad, akkor annyi a szezonunknak.

Idézetet írta: Lord Dátum augusztus 24, 2014, 13:10:15
Én nagyon örültem, hogy jött Ancelotti, de sorra jönnek az általam rossznak vélt húzásai. Első ilyen húzás, hogy bábként működik Perezék előtt. Elég csak az általad említett 4-3-3-ra gondolni, amit fel kell rúgnia James miatt, akit csak azért kellett leigazolniuk, mert a VB nagy "csillaga" lett...számomra ez nevetséges. A 10.-et meg annyira nem Ancelotti számlájára írnám, nem rajta és varázslatos taktikáján múlott, hogy a Real behúzta a BL-t, az büdös nagy mák volt, mintsem tudás. A döntőben is megint Coentrao kezdett és érdekes módon amint bejött Marcelo, egyből felpörgött a játék, ugyanez volt a Szuperkupa első meccsén is, de az olasz a második meccsen is ugyanúgy Coentraot kezdeti...most komolyan, szerinted ennyire hülye vagy valaki megmondja neki, hogy csak a portugál kezdhet?
A szép távoli lövésekhez meg beindulásokhoz csak annyit írnék, hogy egy második perctől hátrányban lévő csapat 90 perc alatt 2 alkalommal találja el a kaput....hívhatják az ellenfelet Atleticonak, Barcelonának tököm tudja minek, de ez egy Realtól szégyen.
És így 2 nappal a visszavágó után is látható, hogy nem az indulat beszélt belőlem, csak szimplán érzem, hogy ha ez így marad, akkor annyi a szezonunknak.

Ezekből a statokból nem lehet kiindulni, maradjunk annyiban hogy bőven volt lehetőség a gólszerzésre, még így is hogy tényleg eszméletlen a Simeone busz. A Real jobb napjain ezekből is ver kettőt.
Ancelotti szerintem is egyfajta báb( az viszont biztos hogy az ő ötlete volt tavaly a  4-3-3ra váltás ami szerintem a sikereket hozta). De ha nem vállalja be akkor megy a harc mint Mourinho-val. Akkor már inkább a nyugalom és BL-cím, nemde?  ;)
Di Maria eladva az MU-nak. Óriási hiba, nagyon nagy butaság...

Amúgy nálam az Atletí nyer, Real, Barca, Bilbao sorrend.

A mai Real - Cordoba meccsen az első Real gól 29:50-kor született. A 14  percben fogadtam meg, hogy a 30:00 perc előtt lesz az első góljuk.  ;D
Bárcsak mindig ilyen sikerem lenne.

Primera Division 2014/15 - 2. forduló


Augusztus 29., péntek:

2014.08.29 20:00   Getafe - Almeria   2.02   3.30   3.75

2014.08.29 22:00   FC Valencia - Fc Malaga   1.54   3.83   6.35

Augusztus 30., szombat:

2014.08.30 19:00   Athletic Bilbao - Levante   1.34   4.64   9.35

2014.08.30 19:00   Cordoba - Celta Vigo   3.23   3.23   2.25

2014.08.30 21:00   Atletico Madrid - Eibar   1.22   5.73   12.80

2014.08.30 23:00   Espaňol Barcelona - FC Sevilla   2.55   3.22   2.76

Augusztus 31., vasárnap:

2014.08.31 19:00   Villarreal - FC Barcelona   5.69   4.05   1.55

2014.08.31 21:00   San Sebastian Real - Real Madrid   7.80   4.85   1.36

2014.08.31 21:00   Deportivo La Coruna - Vallecano Madrid   2.27   3.22   3.20

2014.08.31 23:00   Elche FC - Granada   2.22   3.12   3.38


Primera Division Tabella:

P | Csapat              | LM | Ny | D | V | RG:KG | GA | Pt
------------------------------------------------------------
1 | FC Barcelona        | 1  | 1  | 0 | 0 | 3:0   | 3  | 3
2 | Celta Vigo          | 1  | 1  | 0 | 0 | 3:1   | 2  | 3
3 | Real Madrid         | 1  | 1  | 0 | 0 | 2:0   | 2  | 3
4 | Villarreal          | 1  | 1  | 0 | 0 | 2:0   | 2  | 3
5 | Granada             | 1  | 1  | 0 | 0 | 2:1   | 1  | 3
6 | Eibar               | 1  | 1  | 0 | 0 | 1:0   | 1  | 3
7 | Fc Malaga           | 1  | 1  | 0 | 0 | 1:0   | 1  | 3
8 | Almeria             | 1  | 0  | 1 | 0 | 1:1   | 0  | 1
9 | Espaňol Barcelona  | 1  | 0  | 1 | 0 | 1:1   | 0  | 1
10 | FC Sevilla          | 1  | 0  | 1 | 0 | 1:1   | 0  | 1
11 | FC Valencia         | 1  | 0  | 1 | 0 | 1:1   | 0  | 1
12 | Atletico Madrid     | 1  | 0  | 1 | 0 | 0:0   | 0  | 1
13 | Vallecano Madrid    | 1  | 0  | 1 | 0 | 0:0   | 0  | 1
14 | Deportivo La Coruna | 1  | 0  | 0 | 1 | 1:2   | -1 | 0
15 | Athletic Bilbao     | 1  | 0  | 0 | 1 | 0:1   | -1 | 0
16 | San Sebastian Real  | 1  | 0  | 0 | 1 | 0:1   | -1 | 0
17 | Getafe              | 1  | 0  | 0 | 1 | 1:3   | -2 | 0
18 | Cordoba             | 1  | 0  | 0 | 1 | 0:2   | -2 | 0
19 | Levante             | 1  | 0  | 0 | 1 | 0:2   | -2 | 0
20 | Elche FC            | 1  | 0  | 0 | 1 | 0:3   | -3 | 0


Tippek, vélemények?