Élvezetes, nézőcsalogató meccset hozott a múlt heti Real - City BL negyeddöntős párharc, köszönhetően a fordulatos, sok és bombagólos találkozónak. Ugyanakkor, ha csak a statisztikákat nézzük ezt a 6 gólt mindössze 1,55-ös xG-re tudták összehozni, ami hosszú távon nem fent tartható. Real sikeresen tudta távol tartani a kapujától a Man Cityt és remekül hatástalanította Haalandot az egész mérkőzésen, míg a City a Real kontráit próbálta kontrol alatt tartani több kevesebb sikerrel. Lényegében a döntetlen mindkét csapat számára elfogadható az első mérkőzés fényében, viszont a City hazai pályájának köszönhetően tudta lehozni a tavalyi BL szezont is. Nyolcaddöntőben Lipcse ellen idegenben 1-1, hazai pályán 7-0, Bayern ellen hazai pályán 3-0, idegenben 1-1, míg az elődöntőben a Real ellen idegenben 1-1, hazai pályán 4-0. Bár annak ellenére, hogy ez a City azért nem fut olyan über szezont, mint tette azt a tavalyi szezonban, hasonló forgatókönyvet várok idén is tőlük, hogy az első meccs alapján mindenki reménykedve várta az izgalmasnak igérkező második találkozót, hogy aztán egy tükör sima, több gólos győzelemmel küldhesse haza a spanyol gárdát. Ami a visszavágó esélyeit javíthatja a City számára, hogy minden bizonnyal az előző meccset egészségügyi problémák miatt kihagyó De Bruyne ma már hadra fogható lesz, ami Haaland szempontjából is egy plusz lökethet adhat, hiszen a tavalyi szezonban kettejük kémiája segítette őt hozzá a 40+ gólos szezonhoz. A Real kezdőjében nagy változtatásra nem számíthatunk, csak a múlthéten első percben sárgát kapó, ezzel a visszavágóról magát kiiró Tchouameni helyére kell megkapja a hiányzó puzzlet Ancelotti.

Ismétlem magam, de a tavalyi hazai pályás BL menetelés mondatja azt velem, hogy ez idén ismét megtörténhet és simán kiharcolhatja a továbbjutást a City, nálam hazai győzelem a tipp.

Manchester City - Real Madrid: Teljes játékidő - Mérkőzés tipp