Novak Djokovic ahogy általában, ezúttal is ott van az Australian Open döntőjében, és ellenfelét várja. A szerb elég könnyen oldotta meg feladatát a négy között, de csodálkoznék ha ilyen simán dőlne el a másik finalista személye. Andy Murray és Milos Raonic személyében ugyanis teljesen ellentétes stílusú játékosok találkoznak, ugyanolyan remek formában és kiegyensúlyozott egymás elleni mérleggel várják a pénteki napot.

Lesz-e ötödször is döntős?

Andy Murray imádja az ausztrál nyarat, és a hőség sem igazán szokta zavarba hozni hiszen a hasonlóan forró Miamiban remekül felkészül minden melbourne-i megmérettetés előtt. Mondhatni hogy egyik legsikeresebb, egyben legbalszerencsésebb tornája az Ausztrál bajnokság. 2010 óta egyetlenegyszer nem érte meg az elődöntőt, de négyszer is a fináléban bukott el. A legjobb négy ismét megvan, és meglehetősen jó teljesítménnyel. A Davis-Kupa diadal után elvállalta az inkább brahiból életre hívott Hopman Kupát, és ennyi elég is volt neki a felkészülésből. Ez nem látszott meg első fordulós meccsein, a jövő egyik nagy játékosát, Sascha Zverevet, majd a leggyorsabb mért szerva birtokosát, a helyi fiú Sam Grothot is lazán, jó játékkal verte. Sőt, az ausztrálból szinte bohócot csinált, rendre megetette a rövidítés-átemelés kombóval, és nem törődve a bitang nagy adogatásokkal, folyamatosan brékelte. Az lett a vége hogy Sam örült hogy gémet nyert, igaz erre nagyjából egy órát kellett várni.

Murray-Andy-fekvo-tenisz-057

Andy Murray. Fotó: pdrocha/Shutterstock.com

A harmadik fordulóban már jelentkeztek gondok, pedig Joao Sousa általában könnyed ujjgyakorlat számára. Ezúttal rágósabb falat volt, de egy gyengébb szettet követően sikerült felőrölni. Bernard Tomic is szorongathatott volna ha több fontos ziccert nem vág outra, Ferrer viszont oda is tette magát. Kegyetlen melós meccs volt az, az átlag labdamenet hat ütésből állt ami egészen elképesztő, nem véletlen hogy a torna során először Murray és a spanyol is több hibát ütött mint nyerőt. Persze ez nem azt jelenti hogy ne játszottak volna jól, az első gyengébb játszmát követően mindent megmutattak ebből a sportból, nem volt sem elveszett labda, sem ingyen pont, így értelemszerűen inkább hibából volt több. A brit stabilabb volt, jobban szervált, és amikor nagyot kellett húzni neki sikerült, ha Federer utolsó nyert pontja nem olyan szenzációs, minden bizonnyal Andy-é lenne a torna hot shot-ja. Összeségében nincs rá hatással semmi külső körülmény, sem apósának rosszulléte, sem az hogy bármikor apa lehet. Ütéskombinációi halálosan pontosak, minden szorult helyzetből talál kiutat, és ami nála kulcsfontosságú, a második szerva sem hagyja cserben, az hogy bőven 50% felett hozza belőle a pontokat, nála elég ritka.

A szerva-röpte és Raonic újjászületése

Milos Raonic tavaly nagyon csúnyán visszaesett sérüléseinek köszönhetően, de ezt az évet már abszolút egészségesen, ráadásul új edzővel, Moyával a háta mögött kezdte el. Minden eddiginél magabiztosabb és motiváltabb, de sokkal fontosabb hogy bővült a repertoárja. Berobbanásakor csak egy nagy szervagépnek láttuk, majd egyre többet dolgozott a fonák nyesésén és a tenyeresén, amiből a kifelé ütött szinte a jelképe lett. Nem tudom kinek az ötlete volt, de most elővették a szerva-röptét is ami Federer és Edberg összeállása előtt szinte elfeledett stílus volt. Nem egy buta gondolat, hiszen a nagy szervák alapból jönnek, a kanadai hatalmas termete mellett nehéz elütni, és melóztak annyit a hálójátékán és a nyesésein hogy bátran tudja alkalmazni. És teszi is, egészen nehéz röptéket old meg parádés mozdulattal, és ez segíti ki akkor is ha éppen másodk szervát kell ütnie. Szívesen megkérdezném mennyire tetszik mondjuk Wawrinkának ez az új Raonic. Egyébként nem valószínű hogy sokan odalennének érte, idén még ki sem kapott.

Raonic-Milos-tenisz-010

Milos Raonic. Fotó: Rena Schild/Shutterstock.com

Brisbane-ben úgy nyert tornát hogy két legveszélyesebb ellenfele, a hazai közönség előtt mindig klasszis Tomic, és Federer se tudot szettet fogni ellene. A Melbourne Parkban Pouille nem lehetett akadály, Robredo ellen viszont volt egy nagyon necces fél óra amikor kicsit szétesett az az adogatás, de így is játszmaveszteség nélkül iktatta ki a spanyolt. Következett Troicki akit nagyon simán győzött le, a harmadik szettben pedig brékhátrányból indult, de az új Milos fogadóként is képes nagy nyomást helyezni az ellenfélre, ebbe bele is tört a szerb bicskája. Wawrinka elleni produkciója pedig egészen elképesztő volt, több szempontból is. Az egyik hogy ekkor alkalmazta legtöbbször és leghatékonyabban (83%) a szerva-röptét, a másik hogy hogy először tudott top ötös teniszezőt major tornán megverni (igaz 82 nyerővel az lett volna a meglepő ha nem jön össze), a harmadik pedig hogy annak ellenére hogy kétszettes hátrányból jött fel a svájci, volt annyira erős Raonic hogy képes volt lezárni a meccset. Ezek után Monfils kiejtése már papírforma volt, bár hozzátenném hogy a gall nem tudta legjobbját nyújtani. Az ászok és ászértékűek jönnek ahogy mindig, a tenyeresre nem lehet panasz, de a fonákja nagyon sokat fejlődött, és a hálónál is nagyon ügyesen oldja meg a szituációkat. Figyelni kell rá, mert a következő hónapokban ezzel a játékkal nagyobb tornákat is nyerhet.

Mibe érdemes fektetni?

Fogadás szempontjából nehéz ügy. Két teljesen ellentétes játékosról van szó. Murray fortyog, káromkodik, ordít ha nem jön össze amit eltervezett, megy a come on, meg a fire up. Raonic viszont pókerarccal vesz tudomásul mindent, belőle a meccs végén szakad ki a feszkó -persze amíg nyer. A brit inkább a hosszabb labdameneteket kedveli, kifárassza az ellenfelet, és ésszel csinálja meg a pontokat, a világ egyik legjobb fogadó játékosa. A kanadai ezzel szemben az egyik legjobb adogató, szereti gyorsan befejezni a pontokat, nagy szerva, nagy tenyeres, hálójáték, hihetetlenül aggresszív. Hogy még nehezebb legyen dönteni, a kéthetes produkciójuk kisebb megingásokkal együtt is pazar, ráadásul egymás ellen is 3-3 -ra állnak. Inkább abból indulok ki hogy ez egy új Raonic, akivel még nem találkozott Murray. A szerva-röptét viszont nem igazán kedveli, például mióta Federer ezt játssza, még csak szoros meccsre sem tudta Andy kényszeríteni. Persze mondhatnánk hogy a svájci nem egy szint a kanadaival, mégis megverte őt Brisbane-ben.

Tippelj itt az Australian Open mérkőzéseire és nyerj!!!

A skót szeret nagy adogatók ellen játszani hiszen ha vissza tudja lökni a szervát akkor labdamenetben már ki tudja őket mozdítani a komfortzónájukból, tud valami okosat húzni, vagy fárasztani őket. De ez a mostani Rao illetve az ilyen aggresszív chip and charge más, nagyon gyors ami jóval nehezebbé teszi a fogadó dolgát. Egyetlen előnye Murray-nek hogy remek elütéseket és ejtéseket produkál, illetve nem olyan rutinos még ebben a kanadai hogy ne lehessen elbizonytalanítani. Ez viszont akár elég is lehet egy újabb AO-döntőhöz, hiszen tudjuk milyen intelligens játékosról van szó. Neki inkább a torna során eddig jól müködő, amúgy legendásan bűnrossz második szervákra kell figyelni, mert elég egy gyengébb adogatójáték, és Raonic büntet. Úgy gondolom Murray most nyerhet (1.36), jó formában van, kisebb kisiklásait egyből korrigálni tudja, amiben általában gyenge abban eddig nem rossz, és a tapasztalat is vele van, ne feledjük ez Raonicnak csak a második GS-elődöntője. De hogy nem lesz egyszerű dolga az biztos, négy-öt szettet várok, rövidítésekkel fűszerezve. Így a 3,5 szett feletti opció alapnak tűnik (1.53), de nagyobb szorzón körülbelül ugyanakkora kockázattal a game overt ajánlanám. 

  • ATP Australian Open tipp

    Murray-Raonic 40,5 game felett

100% befizetési bónusz akár 300 RON-ig + 200 ingyenes pörgetés

Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés

Borítókép: Andy Murray. pdrocha/Shutterstock.com