Ahogy az várható volt, nagyon jó meccseket láthattunk a Rogers Cup negyeddöntőiben. Murray és Nishikori is egy színvonalas csatában juott túl, a meggyengült felső ágon viszont ki várt volna ekkora izgalmakat? Chardy teljesen reménytelen helyzetből, 7 meccslabdát hárítva nyert, Djokovic pedig kettőt bekkelt ki, majd simán fordított. Nem tudom, rá lehet-e erre tenni egy lapáttal, de eddig ez a torna nagyon élvezetes, szóval hullafáradtan is tartsunk ki.

Aki megcsinálta a lehetetlent

Tegnap már pedzegettem hogy emberfeletti Isner teljesítménye, ezt aligha lehet tovább bírni. Pedig bírta. Jeremy Chardy nem játszott jól, ez tény, de akkor is meglepetés volt a javából hogy az amerikai 7-6, 3-1 -re vezetett, pláne hogy a rövidítésben váratlan lehetőséghez jutott a francia, de 9-8 -as vezetésnél mindkét szerváját elrontotta. A napi program eleve csúszott az eső miatt, de Chardy esetében nagyon jól jött az újabb esőszünet ennél a pontnál. Rendbe szedte magát, és mikor visszajöttek, sikerült visszabrékelnie, majd egy gigászi tiebreakben 5 meccslabdát élt túl (Isner szerválhatott is a meccsért), és teljesen reménytelen helyzetből egyenlített. Amíg az első két szettben ellenfeléhez képest látványosan szenvedett az adogatásaival, és mindössze 1 ászt ütött, addig a döntőszettben tízet vert be. Így is 5-6 -nál, Isner kedvenc pontjánál újabb két meccslabdát kellett hárítania, de az újabb rövidítésben már nem tudott hibázni. “Őrült meccs volt. Ha azon kezdesz gondolkodni hogy meccslabda vagy bréklabda, izgulni fogsz.” Szóval Chardy nem gondolkodott. Mindenesetre a meccs még nagyon sokáig lesz beszédtéma.

Djokovic is túlélte

Djokovic-Novak-tenisz-029

Novak Djokovic. Fotó: Neale Cousland/Shutterstock.com

A világelsőnek “csak” kettőt kellett hárítania (2012 óta először jött vissza ilyen mélyről), de megoldotta. Pedig minden jól indult, lazán elvette Gulbis adogatását, aztán talán túlságosan megnyugodott, hibát hibára halmozott, és a jó formában lévő lett fordított, olykor egészen fantasztikus labdameneteket nyert meg. Sőt, a második szettben még visszaadta brékelőnyét, de a rövidítésben 5-4 -nél szerválhatott kétszer, miután Nole kettőshibát ütött. Érdekes hogy vannak olyan topjátékosok akiknek minden tornán van egy rossz meccsük, de azon kivül parádéznak, mint például Sharapova, vagy akár Federer. Djokovictól ez nem megszokott, mindig stabilan annyit ad ki magából amennyi kell egy győzelemhez, ha esetleg szettet veszít, rákapcsol. Most erről szó sem volt, ő is csak kínjában mosolygott, mintha rá lett volna írva hogy ez nem az ő napja. 5-4 -nél ismét a szerb ütött csúnyán el egy labdát, hogy aztán minden mindegy alapon Gulbis második szerváját betámadja, és végül egy bátor egyenes nyerővel visszajött a hátrányból. A második meccslabdát a kissé türelmetlen Ernests rontotta el, onnan pedig egyértelmű volt hogy lefő a kávé, a vonalbíró tévedését még bírta idegileg, de Nole pötyögését már nem. De tény, hogy Novak rég játszott ilyen rosszul, a mentálisan legerősebbnek tartott teniszezőtől első szerva nem is jött a második szett végén.

Nyilván Chardy ellen más lesz, új nap, más ellenfél, de fogadás szempontjából ismét hagynám a meccset. Megint röhejes szorzó van rajta, és így a hendiket sem könnyű megfogni. A francia kilenc alkalomból még szettet sem nyert, plusz egy ilyen heroikus küzdelem és három háromszettes után szerintem le lesz amortizálva. Élete első Masters elődöntője, még az izgalom is visszavetheti. Djokovic viszont talán fejben is spórol, nagyon könnyű ág jutott neki itt, és jövő héten Cincinnatiben is (másik ágra került Nadal, Murray és Federer is), szóval már azon se lepődnék meg ha megint bajba kerülne. A no bet mintapéldánya.

Ismét atomtenisz

Nishikori tavaly tavasszal olyan lehengerlő teniszt játszott, hogy végképp belökte magát a legszűkebb elitbe, és onnan egyhamar nem fog kikerülni. Viszont saját bevallása szerint is érződik a határvonal közte és a nagy négyes között, amin idén változtatni szeretne. Az első lépést megtette, Nadalt másfél szetten keresztül kivégezte. Pedig a spanyol most nem játszott rosszul, de Nishikori esélyt sem hagyott neki hogy a saját játékát játssza, nagyon aggresszíven támadta minden egyes pontnál, magabiztosan adogatott, és mindkét oldalról záporoztak a nyerők. Aztán eljött a pillanat amikor a kényelmes előny tudatában visszavett a japán, és Rafa azon nyomban megérezte a vérszagot. Az hogy olyan nyomás és a saját elvárásai súlya alatt ki tudta szerválni a meccset, nagyon nagy dolog, valóban a szintlépés első állomása lehet. A második pedig Murray legyőzése.

Nishikori-Kei-fekvo-tenisz-029

Nishikori. Fotó: Rena Schild/Shutterstock.com

A brit is a vártnál simábban győzte le a címvédő Tsongát, de volt annyi izgalom a nap első két meccsén, hogy ezen nem szabad fennakadni. Murray hozta a szokásosat, idén valami brutálisan jól játszik, igazi álomelődöntő lesz ez Nishikorival. Amit még fontos megemlíteni hogy megkönnyebbülhet a skót, mert amellett hogy 45 pontra megközelítette Federert a világranglistán (tehát egy döntővel ismét a második lehetne), már kvalifikálta magát zsinórban nyolcadik évvégi világbajnokságára, így Djokoviccsal párban a páholyból várhatják a többi befutót. Ez azért érdekes, mert tavaly majdnem lemaradt, ahogy mondta most sokkal nyugodtabb, nem kell az utolsó hat héten hat tornán is minden meccsért meghalni egy jegyért.

Tippelj itt a tornára és nyerj!!!

Idén tehát fantasztikusan játszik Andy, a nagyobb tornákon csak egy élete talán legjobbját nyújtó Federer (Wimbledon), illetve szoros meccseken Djokovic tudta verni. Érdekes, de azt gondolnám hogy Nishikori egy Djoko-féle rossz match up a skót számára, mert hozzá hasonlóan gyors, intelligens teniszező, viszont jóval támadóbb felfogású. Ennek ellenére simán verte idén Madridban, pedig ott salakon játszottak. (Mióta a japán kinőtte magát, még egyszer futottak össze, de a már említett nagy hajtásban kifulladt Murray, szóval a londoni vb-mérkőzésük nem jó támpont.) Tavasszal viszont nem volt igazán csúcsra járatva Kei, de még Washingtonban elmondta hogy nagyon jót tett neki a pihenő, minden gondját kikurálta, és a legújabb bibi, a vádli is rendben van. Amikor már megnyertnek hisz egy meccset vannak gyengébb periódusai (mint Goffin és Nadal ellen), de ettől függetlenül ismét klasszis szintet hoz. Ráadásul a sok csúszás miatt Murray eleve -helyi idő szerint- éjfélkor kezdte a meccsét. Nyilván nem nagy előny az a két óra, de nem is elhanyagolható. A győzelmére is látok esélyt (2.2), de a hendikep biztosabb tipp, így maradnék annál. Egy biztos, szoros és jó meccs lesz, aztán nyerjen a jobbik.

Djokovic és a harmadik műszak

Roger-Vasselin-Edouard-tenisz-008

Edouard Roger-Vasselin.

Fotó: Pal Teravagimov/Shutterstock.com

A világelső régebben még úgy ahogy játszott párosteniszt, de mióta világklasszis, alig. Az utóbbi hónapokban viszont így üti be magát a Masterseken, több tornán is elindult. Most Tipsareviccsel van itt, és már az elődöntőben vannak. Nole még soha nem játszott párosban ezres tornán döntőt, de most se valószínű. Szép győzelemeket arattak a Seppi/Troicki, a kissé lendületet vesztett Bopanna/Mergea, és a Jamie Murray/Peers duó ellen is, de utóbbi ellen majdnem leégtek. Az első szett megnyerése után a második szett rövidítésében 3-1 után a zsinórban négy vesztett pont döntőszettbe vitte a fiúkat, ott pedig az 5-1 duplabrékelőnyt szórakozták el egymás után 5 pontot veszítve. Azért nagy nehezen behúzták, de egyik szerb fiúban sem bízok meg, főleg ezek után. Tipsa egyrészről már nem a régi, másrészről mindig is benne volt a flop, Djokovicnak pedig hiába van könnyű dolga egyesben, azért a döntőre készülni kell, nem hiszem hogy annyira kihajtaná magát, akár walkover is lehet belőle. Hajnalban meccslabdákról fordít, este elődöntő, majd páros? Áhhh. De ha lesz meccs, akkor is Nestorékra tennék. A sportág egyik nagy öregje már nem olyan trófehalmozó mint anno, de itt a rutin már fél siker, az olyan társ pedig a másik fele mint a Garroson GS-győztessé avanzsáló Roger-Vasselin. A francia egyébként a sérült Benneteau hiányában nemrég Stepanek oldalán játszott le egy tornát, és nyerték is a bogotai versenyt, most duplázna Nestorral. Roppant magabiztosan menetelnek, tehát benne van a pakliban, olyan párosokat ütöttek mint Cuevas és Marrero, Matkowski és Zimonjic illetve a friss Grand Slam-bajnok Dodig/Melo kettős. Nálam ez a nap egyik legerősebb tippje.

Borítókép: Novak Djokovic. Fotó: Leonard Zhukovsky/Shutterstock.com