Egy hét elteltével kialakult a nyolcaddöntő mezőnye a füvön rendezett major tornán, Wimbledonban. A legutóbbi Grand Slam két döntőse, Wawrinka és Djokovic még csak szettet sem vesztett az úton, de a másik két nagy esélyes, Murray és Federer is könnyedén jutott idáig. A topjátékosok közül elhullott Raonic, Nishikori, Ferrer és Nadal, utóbbi ráadásul egészségesen, meccsben maradt alul. Az ő hiányukat használta ki Kudla, de főleg Troicki, akinek még innen is reális esélye van továbblépni. Nézzük ki mehet még egy kört.

Federer nem hibázhat még egyszer

Roger Federer a torna hétszeres győztese Dzumhurt és Querrey-t is három szettben verte, sőt az első fordulót leszámítva Halléban is szettveszteség nélkül nyert. Groth ellen viszont hiba csúszott a gépezetbe, a harmadik szettben visszavett az aggresszívabb játékból, presszing nélkül pedig az ausztrál élt az esélyével, és a svájci kettőshibáját kihasználva nyerte a felvonást. Azt már a torna elején is hangsúlyoztam hogy Roger számára szinte csak akkor van esély ha az összes meccsét hamar lezavarja a Murray elleni elődöntőig. Nem fiatal már, mindenképp spórolni kell az erejével, de a sok tiebreak, vagy az extra szettek nem fognak beleférni. Pedig jól játszik Fedex, de ez már nem elég egy GS második hetében, végig kell koncentrálni és fittnek kell maradni.

Federer-Roger-tenisz-055

Federer. Fotó: Lucy Clark/Shutterstock.com

Szerencséje van, mert Roberto Bautista-Agut személyében ezen a szinten ritka könnyű ellenfél vár rá a következő körben. A spanyol univerzális játékos, de komolyabb ütőerő hiányában egyértelműen a fű a leggyengébb borítása. Szegény ráadásul nincs is valami nagy formában, a tavalyi év egyik legtöbbet fejlődött teniszezője mintha megtorpant volna. Az első szembejövő topjátékos simán veri, és a kötelezők is sokszor nehézkesen jönnek, ha jönnek. Mert a Rosol elleni Garros-betli három szettben azért komoly cink kedvenc salakján. A hétfői meccsen esélye egyenlő a nullával, de ennél is tovább megyek, szettet sem fog fogni. Ilyen gyors, csúszós körülmények között a lábmunkája mit sem ér egy olyan aggresszív támadó játékos ellen mint Fed, a Queens Clubban Verdasco ellen sem volt sansza amint az megtalálta a pályát. A 17-szeres Grand Slam bajnoknak is könnyebb hogy nem egy újabb nagy ütő jön szembe, akik -ahogy azt láthattuk- “csodát” is tehetnek egy rövidítésben.  Abban is biztos vagyok hogy a múltkori botlás után most jobban fog figyelni. Nem mellesleg eddigi két meccsükön sem jutott sikerélmény a spanyolnak.

Troicki végleg visszatérhet az elitbe

Troicki-Viktor-tenisz-006

Viktor Troicki. Fotó: Rena Schild/Shutterstock.com

A szerb tenisz nem csak Djokovicból áll, a pár évvel ezelőtti DK-győztes csapatban ott volt Tipsarevic és Troicki is. Amíg a világelső azóta a valaha volt egyik legjobb teniszezővé nőtte ki magát, addig az anno biztos top húszasnak számító két szárnysegédje komoly problémákba ütközött. Tipsát sérülés húzta vissza, Viktornak pedig egy doppingvétség miatti eltiltása volt. Utóbbi szépen visszaküdötte magát, tornát nyert már  Sydney-ben, de elsősorban az elmúlt hetekben lendült bele. Stuttgarti döntő, londoni elődöntő, és a mostani (minimum) nyolcaddöntő azt jelenti hogy a következő hetet akár ismét a top húszban kezdheti. Mostanában gyakorlatilag gyenge meccse sincs, verte Cilicet, Isnert, és Wimbledonban is a kisebb megingások ellenére összeségében magabiztosan jutott idáig. Feltűnő hogy mennyire jól megy a szerva, szórja az ászokat a szerb. Troicki Nadal bukását használta ki, ellenfele Vasek Pospisil pedig Ferrer visszalépését. Neki sem volt nehéz dolga idáig, csak magának tette nehezebbé. A kvaliból feljutott Millottnak több esélye is volt lezárni a meccset, de végül öt szettben a kanadai örülhetett. Fognini ezen a borításon nem tényező (meg úgy mostanában egyáltalán nem), a harmadik fordulóban viszont Ward ellen kellett újabb döntőszettet játszania, pedig a brit erősen átlag alatti teniszező. Vasek három meccs alatt játszott 14 szettet, ez is mutatja mennyire instabil a játéka. Megjegyzem olyan bűnrossz formában volt egész évben, és még fizikálisan sincs a topon, hogy ez a nyolcaddöntő komoly bravúr. De eddig és nem tovább, Troicki sokkal jobb, komplettebb, stabilabb és rutinosabb teniszező, nem lehet kérdés a továbbjutása (1,36).

Cilic megint szenvedhet

Marin Cilic nagyjából a US Open győzelme óta egy nagy nudli, stabilan jó játékot a lehető legritkábban tud felmutatni. Ez eddig itt sem igazán sikerült, Moriyának volt lehetősége szorosabbá tenni, Berankis és Isner ellen pedig öt szettig húzódott a dolog. A litván nyerhetett volna, de döntőszettben megremegett 5-5 dupla bréklabdánál. Az amerikai ellen maratoni csatát vívtak, de ez sem mentség arra hogy az ötödik szettben visszaadta a brékelőnyt - egy Isner ellen. Nem elég élesek az ütései, és játékának legfontosabb eleme, a szervák is sebezhetőek. Így rá tenni kisebb butaság lenne, Kudla szorzójában, esetleg szettjében viszont van érték. Ha a fent említett úriemberek meg tudták szorítani a horvátot, akkor ő miért ne tenné. A fiatal amerikai juniorként 3. volt a ranglistán, játszott US Open döntőt, de ha a legújabb tehetségekről, az új Samprasekről volt szó, aligha őt mondták volna az amcsik. Denis szülei Ukrajnából vándoroltak ki, talán a származás is közrejátszik abban hogy nem az a tipikus amerikai, aki a nagy szervákra hegyezi ki a játékát. Kudla labdamenetekben is képes ügyes dolgokra, nagyon jól építi fel a pontokat. De nem emelkedik ki a felnőttek mezőnyében, és meglehetősen inkonzisztens is, a top százba kerülni is kemény feladat számára. Wimbledont is kivül kezdte, jelenleg ő a leghátrébb rangsorolt aki még versenyben van.

Az utóbbi füves hetekban azért szépen odateszi magát, volt egy challenger döntője, illetve egy tornagyőzelme, majd az itteni menetelése. Cuevas elleni sikeréből láttam a legtöbbet, ugyanis már a harmadik szettől úszni látszott a Pablóra tett pénzem. Kétszettes hátrányból állt fel Kudla, onnan gyakorlatilag esélyt sem hagyott az uruguay-inak, nagyon sültek a tenyeresei, és a szervajátékait is magabiztosan hozta. Ezután a nagy tálentum kis Zverevet, majd Giraldót is verte, és közben Nishikori visszalépésével is nőttek az esélyei. Élete legjobb eredménye ez a nyolcaddöntő, pazar formában van zsinórban aratott nyolc győzelmével, az önbizalmával nincs gond, és mostantól veszítenivalója sincs egy GS-győztes top tízes ellen. Szerintem ő is megizzasztja a szenvedő Cilicet, az irodák által kínált 35,5, azaz minimum 36 játék könnyedén meglehet, akár 3 szettben is (7-6, 7-6, 6-4).

A további mérkőzésekről

Anderson-Kevin-tenisz-003

Kevin Anderson. Fotó: Rena Schild/Shutterstock.com

Djokovic nagyon magabiztos eddig, és ez aligha változik a Kevin Anderson elleni meccsre. A dél-afrikai szervagép remekül játszik mostanában, de az utóbbi négy találkozás alkalmával még csak szettet sem nyert a szerb ellen. Most sem gondolom, de vele nem árt vigyázni. Murray is egy nagy ütő, Karlovic ellen játszik. Neki is impresszív a mérlege ellenfelével szemben, de legutóbb ápolni kellett, és a horvát is eszméletlen milyen jól játszik. Nem akárkiket, Dolgopolovot és Tsongát ejtette ki az előző fordulókban, ellene biztosan nem tennék, de az erőviszonyokat tekintve rá sem. Wawrinka is simán nyeri meccseit, kutyát nem érdekli, senki nem figyeli, de ott van szettveszteség nélkül. Goffin is, de ha nem hozza legrosszabb formáját a  svájci, esélye nincs. A nap legszorosabb derbije lehet Berdych és Simon között. A cseh most nem kápráztatja el a népet, Chardy ellen még csak botladozott (nem tudta kiszerválni a második szettet, elbukta), Mahut ellen lazán nyert, de Andujar ellen olykor komoly bajban volt. A szezon első felében érinthetetlen adogatása most nem olyan fegyver amire bátran támaszkodhat. Simon szétszedheti a szerváit, tipikusan az a játékos aki szeret és tud az ilyen típusú játékosok ellen játszani. Nyilván ezen a borításon kevesebb az esélye, de jó formában érkezett Londonba, és amilyen nyögvenyelős Berdych, egy szettet simán lophat, ahogy azt a múltban szinte mindig tette Tomas ellen. A 3,5 szett felett opciót 1,53 -ért veszetegetik. Nagyon sok olyan meccs volt eddig ami kiélezettnek ígérkezett, mégis sima lett, de ha itt nem lesz négy szett akkor sehol.

Tippelj Wimbledonra itt, és nyerj!!!

Na jó, talán a Kyrgios-Gasquet meccsen. Az ausztrál legutóbb kiejtette Raonicot is, de a kanadai igen fomán kivül volt, az első szettet azért hozta mert bután játszott Nick. Aztán szépen lassan megfőtt a sérülésből még láthatóan csak lábadozó Milos. Korántsem olyan magabiztos ez a Kyrgios mint volt tavaly ugyanitt, amikor Nadalt, és éppen a franciát is verte. Akkoriban elég gyenge volt Gasquet, most sokkal inkább formában van. Itt sem vesztett még szettet, pedig Dimitrovval is játszott. Az előző évi ötszettes wimbledoni fiaskóért Richard már visszavágott az estorili döntőben, és akár most is nyerhet. 2,5 körül már biztosan tenném, így viszont jobban tetszik az alapnak tűnő 3,5 szett feletti tippnél (1,36).

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.