Az eső annyira hazavágta az előre betervezett wimbledoni programot, hogy a hagyományokkal ellentétben ezúttal a “középső vasárnapon” is tartanak mérkőzéseket. Hogy mennyire ritka esemény ez: mindössze negyedik alkalommal fordul elő. Sokat nem haladnak előre, inkább csak pótolnak, így egy rövid csekkolás következik.

Amiket be kell fejezni

Lassan úgy érzem ideje lenne inkább live blogot vezetni, hiszen eleve sok félbehagyott meccsről kell írni, ráadásul sokkal egyszerűbb profitot termelni élőben. Ez a sok játékmegszakítás komoly hatással van az eredményre, a lendületben lévő játékost kiveszi a ritmusból, amelyik elvesztette a fonalat annak pedig van idő rendbe rakni a fejét, ezeket élőben elég jól le lehet szűrni. Djokovic remek példa. Hiába kezdte duplabrékkel a napot, a szünet jót tett Querrey-nek, utána tudta tartani magát, be is feszült a szerb. Azt viszont viccesnek találom hogy oltják most, jusson eszünkbe hogy major tornán nyolc éve nem esett ki ilyen korán (ellentétben a többi gigásszal) és 2013 Melbourne-je óta mindig legalább az elődöntőig eljutott. Na de visszatérve a szünet okozta pálfordulásokra. Jelenleg négy férfi meccs van félbehagyva, mindegyik érdekesnek tűnik. Del Potróról írtam hogy kicsit túl lesz értékelve a Wawrinka elleni siker után, egyszerűen még nem százas. Egy olyan teniszező akinek van agya, simán meg tudja törni. Pouille is ezt tette, fordított, így 2-1 -re vezet. Nem szívesen tennék itt semmire, bármi megtörténhet. Egy másik francia, Gasquet szintén ilyen arányban vezet, gyenge kezdés után Ramos fejére nőtt, de ha megint úgy indít, döntőszett is lehet belőle. Kyrgios és Lopez meccsén lejött az ajánlott szettover, ennyi elég is volt belőle, egyébként is mindkettő szerencsétlenkedett. Az Isner-Tsongába viszont bele lehet nyúlni.

John-Isner-fekvo-tenisz-022

Isner. Fotó: Celso Pupo/Shutterstock.com

Jo-Wilfried megint eljátssza hogy megveri egy szervabohóc, tavaly itt Karlovic tanította móresre. Az első két szettet bukta, annak ellenére hogy nem volt rosszabb. Jóvak kevesebbet hibázott, az elsők után szinte minden pontot megcsinált, mégis 0-2 -t mutatott az eredményjelző. A harmadik szett végén eljött az Isner-time, két bréklabdához jutott, amit ha megcsinál már csak egy szervagém kellett volna az üdvösséghez. A gall viszont nagy adogatásokkal, illetve két ásszal húzta ki magát a csávából, és az így szerzett lélektani fölényt kihasználva behúzta a rövidítést (Isner kettőshiba). Ezt az előnyt végig is vihette volna, ismerve Isner fizikumát jó eséllyel fordított volna Tsonga. Erre jött a sötétedés, a spórolós britek nem költenek villanyra sem, így vasárnap kell folytatni. Természetesen teljesen más lelkivilággal, az említett lélektani fölény tovaszáll, és a pihenő sem feltétlen a gallt segíti. Ráadásul Big John kezdi a szervát, amivel nagyon komoly nyomás alá helyezi ellenfelét, akinek eddig bréklehetősége sem volt. Ez a stressz már a harmadik szett végén is kijött, de a soron következő negyedikben sem lesz változás, ugyanúgy az életben maradásért fog adogatni valószínűsíthető hátrányban. Ennek fényében elég jól néz ki az 1.36 Isnerre.

Friss áru a polcon

Vesely és Sousa csak most áll majd neki, de ez a tipikus no bet. A cseh hatalmas tettet hajtott végre azzal hogy a sokak szemében titkos esélyes Thiemet le tudta győzni, ráadásul három rövidítésben. Viszont ilyenkor szoktak jönni a meglepetések, a nagy siker után nehezebben pörögnek fel ezek az egynapos hősök, például Djoko megverése után sem tudott nyerni. A portugál szenved egyelőre, de ez nem sokat jelent nála, nagy bundás ez a Joao. Bármi megtörténhet, ide maximum egy 3,5 szett felett (1.44) lehetne biztos opció, ugyanis potenciális ötszettesről van szó. Berdych és Zverev derbije a másik új meccs. A fiatal német egyre karakteresebb, egyre jobb teniszező, pár hónap alatt verte Federert, Nadal ellen meccslabdát rontott, Tomast pedig döntő játszmára kényszerítette a DK-ban. Még nagyon hektikus, ennek köszönhető hogy Youzsnij játékát hol atomjaira szedte, hol nem tudott vele mit kezdeni, így egy nagyon hosszú, többször megszakított döntőszettes mérkőzésen tudta csak legyűrni. Berdych ott sunnyog, már senki sem számol vele, de így hogy hullanak a nagy nevek, még sokra viheti az egykori wimbledoni döntős. Kiváncsi leszek a meccsre, mert így elsőre a csehet mondanám (1.4), de egy-két Zverev szettel is meg lehet próbálkozni élőben.

Berdych-Tomas-fekvo-tenisz-032

Tomas Berdych. Fotó: pdrocha/Shutterstock.com

A különleges vasárnapot inkább a felzárkoztatásnak szentelik, így elsősorban a páros és vegyespáros mérkőzéseket tudják le, illetve a juniorok kezdik meg a nagy hadjáratot. Utóbbira sajnos komoly irodánál nincs szorzó, így azt hagyjuk is, de a férfi párosok között van egy tuti és egy lutri is. Előbbi egyértelműen Klaasen és Ram duója, akik nagyon szép eredményeket értek el az utóbbi kerek egy évben, azaz mióta összeálltak. Mindketten füvön szeretnek a legjobban játszani, ezt bizonyították is Halléban ahol a Zverev és a Bryan tesókat is két szettben verték, majd a Kubot/Peya kettőst is bedarálták a döntőben. Az első körben a jól hangzó Gilles Müller/Frederik Nielsen párost is magabiztosan verték, pedig a dán nyert már párosban Wimbledont, a luxemburgi pedig igazi füves specialista. Ellenfelük a Kravchuk/Molchanov duó lesz, akik remekül dolgoznak össze, de csak challengereken tudnak menőzni. Ez a szint túl magas nekik, könnyed győzelmet várok Raméktől, igaz a szorzó is ennek megfelelően 1.2 körül várható ha kijön. A meglepetés siker Koolhof és Middelkoop nevéhez fűződhet. Ők is régóta alkotnak egy párt, de igazán az utóbbi egy évben váltak tényezővé. Szófiában ATP tornát nyertek, de győzelmeiket elsősorban kisebb rangú tornákon gyűjtik. Viszont remekül melegítettek Wimbledonra, Ilkley füvén tornagyőzelemmel. Cuevas és Granollers két öreg róka, akik párosozni is remekül tudnak, de egyrészről bennük megbízni nem lehet, másrészről ők kimondottan salakos teniszezők. Egy kis aprót megérhet a két holland, az oddsz 3.2 -nél kezdődhet.