Djokovic, Raonic, a Murray/Soares és a Bryan/Bryan kettős már ott van a legjobb négy között, így ők már pihenhetnek, rákészülhetnek az elődöntőre (jó nekik). A másik ágon Kontinen és Peers is kvalifikálta már magát, de senki más, még abszurd módon az is megtörténhet hogy a két győzelemmel kezdő, világelsőségének megtartásáért harcoló Andy Murray is idejekorán búcsúzik - mellesleg olvasva a különböző fórumokat mindenki ezt szeretné :D

Murray - Wawrinka

Papíron a csoportmérkőzések legjobb, legnívósabb meccse lehet, ami ráadásul tekinthető ki-ki meccsnek is. Ugyanis ha Nishikori kettőben nyer az esti, tehát későbbi derbin Cilic ellen, akkor Wawrinka egy kétszettes győzelemmel elütheti a továbbjutástól a hazaiak kedvencét. Kezdjük Murray-vel aki tehát két győzelemmel a puttonyban sem mehet biztosra, ami azért elég brutális. Az első kört könnyedén vette a horvát ellen, de a másodikat csak nehezen élte túl. Türelmesen játszottak Nishikorival, az első szett tovább tartott mint máskor egy meccs. Mivel a japán volt a bevállalósabb, behúzta a felvonást, de hihetetlen küzdést és labdameneteket hozott a szett, volt hogy Murray szinte a nézőtérről kanalazta vissza a labdát (és nyerte a pontot), vagy a pályáról már kiesve vágott be egy fonák nyerőt, hasonlóan a római döntőhöz Djokovic-csal szemben. Szintet emelt ami elég volt az egyenlítéshez, majd Nishikori megint összecsinálta az alsót, és onnan már gyerekjáték volt fordítani. A csoportkör talán legjobb mérkőzése volt, igazi epic, és végülis az eredmény sem rossz egyik félnek sem. A meccs intenzitása és hosszúsága már annál inkább, közel három és fél órán át szó szerint nyüstölték egymást. Ez különösen a skótnak fájhatott, a US Open óta nem sokat pihent, 21 -es győzelmi sorozatban van és zsinórban négy tornát nyert. Legutóbb említettem hogy előbb-utóbb elfárad, és akkor valaki nagyon csúnyán megveri. Ha most nem fő le akkor soha.

Murray-Andy-fekvo-tenisz-066

Andy Murray. Fotó: Leonard Zhukovsky/Shutterstock.com

Stan az első meccsen botrányos volt, de a másodikra összekapta magát, kisebb hullámvölgyektől eltekintve rendben volt, és Cilicet két rövidítéses szettben tudta verni. Hozzá kell tenni hogy a horvát továbbra is hulladék játékot nyújtott, folyamatosan lemaradt és a szerváit sem találta meg az első forduló óta. Ilyen gyenge teljesítményt nyújtó játékos ellen nem nehéz magabiztosan teniszezni, de a lényeg hogy a svájci elkapta a ritmust és megnőtt az önbizalma, mondhatjuk visszajött a “meccsbe”. Még egy vereséggel is továbbjuthat (persze ha ilyen későn-korán jól számolok), de ahhoz erősen kell szorítani a malac farkát, meg Marinnak szurkolni. Azután jöhet a matek, mert az egymás elleniken elért szettek és gémek száma számít. 2-1 -es győzelme esetén megintcsak Cilic segítsége kell, ha simáz akkor viszont elődöntős mint mindig. Értelemszerűen Murray-nek elég egy szett az üdvösséghez - ugyanakkor ha csak csoportmásodik akkor Nole várja a következő körben…

Muszáj számolgatni mert jóval kétesélyesebb ez a meccs mint azt a bukik gondolják. Andy 1.28 -ért nagyon kevés, Wawrinka 3.75 -ön viszont értékes lehet. Idén egyszer találkoztak, a svájci kedvenc és a skót leggyengébb borításán (Roland Garros), ahol mégis könnyedén nyert Murray a címvédő ellen, egy kihagyás szettet eredményezett Stan-nek, de a 3-0 reálisabb lett volna. Valószínűleg emiatt bíznak ennyire benne, de látva Nishikori ellen, kezd elfogyni Murray. Ráadásul tudja hogy egy szett elég, kényelmesre veheti a figurát. Ellenben Stan megérkezett, belőtte magát, ilyenkor azért tud veszélyes is lenni. Ha úgy üt majd mint legutóbb akkor a skót megint rohanhat egyik sarokból a másikba és hiába tol vissza mindent, hosszú délutánra számíthat. Én legalábbis hosszú meccsre számítok, ahogy általában egy védekezőbb és egy támadóbb felfogású játékos esetében mindig ha előbbi a jobb. Az overt ilyen relatíve alacsony határon mindössze két dolog vághatja tönkre: ha Murray teljesen elkészült az erejével (amit azért nem hiszek), vagy ha Stan megint agyhalottként kezd, esetleg azzá válik ha minden visszajön (az előző kör alapján erre sem látok sok esélyt).

Nishikori - Cilic

Erre a meccsre nem érdemes sok szót fecsérelni, egyértelműen Kei a jobb játékos, és ő is van jobb formában itt Londonban. Motiváltabb is, hiszen Marinnak ilyen teljesítménnyel már nincs itt keresnivalója, ráadásul a horvát csapat is vár rá a DK-döntő miatt. Nishikorinak viszonylag könnyű dolga van, estére már tudni fogja milyen eredmény kell neki, az is benne van a pakliban hogy pár játék elég neki a továbbjutáshoz. Így előre fogadni erre a mérkőzésre nem érdemes, a japán szorzója közel két tizedet esett is, és most csak 1.57-ért vihető. Ha nyernie kell, akkor az első szettjét érdemes lehet tenni, aztán onnan kasza.

Lopez/Lopez - Klaasen/Ram

Mivel a Kontinen/Peers kettős két meggyőző győzelmével már a négyben van, a világelsőségét bukó Mahut/Herbert kettős pedig két gyenge nappal már kiesett, az ő csörtéjüknek tétje csak a helyezkedés és az önbecsülés. A másik csata viszont igazi ki-ki mérkőzés ahol a nyertes elődöntős. A két spanyol viszonylag nehezen, de megadta magát a csoportelsőnek, majd a gallokat verték nagy csatában, supertie során. Az ember nem is gondolná hogy Feliciano ilyen jó játékos, pedig amikor párosban szerepel látszik hogy milyen technikás, a szervája pedig itt is aranyat ér, pláne ilyen gyors pályán. Marc Lopez pedig továbbra is az egyik legjobb a mezőnyben, Granoval is jók voltak együtt, nyáron Nadallal olimpiát nyert, kell-e több bizonyíték? Lehet hogy nem a legmegbízhatóbb páros az övék, hiszen sok meglepetés vereségbe szaladtak bele, de a nagyobb tornákon, jobb ellenfelekkel szemben mindig veszélyesnek bizonyultak - kicsit olyanok mint Wawrinka vagy Cilic, akik bohócok, de félvállról nem lehet őket venni. Ezt hozzák is itt a nagy színpadon, nagyon jó esélyük van az elődöntőre.

Lopez-Feliciano-fekvo-tenisz-008

Feliciano Lopez. Fotó: CHEN WS/Shutterstock.com

Klaasen és Ram remekül kezdett hiszen a világelső párost két sima szettben tudták verni, igaz azok nagyon szenvedtek, rájuk sem lehetett ismerni -bár aki látta őket mostanában az valahol ezt várta. A második meccshez már nem sok közük volt, de igazság szerint Kontinenéket lehet hogy senki sem veri majd, szóval ez benne van. A látottak alapján nem jobbak mint Lopezék, kevésbé érzem őket magabiztosnak. Mahuték ellen is megremegtek, legutóbb pedig a végén már el sem hitték hogy van esélyük - ilyet azért nem látni a spanyoloktól. Márpedig ez egy szoros meccsnek ígérkezik ahol apró dolgokon múlhat a győzelem és így a továbbjutás. Lopezék nyertek már GS-t, a gallok ellen nagy csatára lettek kényszerítve és jól jöttek ki belőle, tehát az éles helyzetekre jobban fel vannak készülve. Ez döntő tényező lehet, így kisebb téttel én Lopezéket teszem (1.66).