Nem viccelnek ezek, ott, délen. Hétfőn este még bajnokikat játszottak, de kedden és szerdán már beleállnak a kupacsatákba. Ezen a héten csütörtökön és pénteken nem játszanak tétmeccseket az olasz elitcsapatok. Nehéz lesz kibírni azt a két napot. Én már teljesen rászoktam erre a stílusra. Aztán jön a 21. forduló és a jövő héten újra Coppa. A lebonyolítás nem változik, egy meccsen dől el a továbbjutás, döntetlen esetén hosszabbítás, majd 11-esek következnek. Tét az elődöntő.

Milan-szurkolok-003

Az AC Milan-szurkolók egyetlen reménye a Coppa. Fotó: Paolo Bona/Shutterstock.com

Milan-Lazio: Egy bajnoki meccs árnyékában

Múlt szombaton Rómában játszott egymással bajnokit a Lazio és a Milan. Jó, fordulatos, indulatos meccset hozott a találkozó. A szünetben még vezetett Menez góljával a rossoneri. A második 45 percre magasabb fokozatba kapcsoltak a hazaiak. Szabályosan felőrölték a Milan harmatos középpályás védekezését. Végül fordított a Lazio, és 3:1 arányban győzött. Lassan elgondolkodom: Kit fog megverni ez a Milan? Talán a Parma és a Cesena ideális ellenfél lehetne. Bajnoki összecsapásukról sok mindent el lehetne mondani. Balszerencsésen megsérült Djordjevic a harmadik hazai gól előtt rálépett a labdára, elég ronda eset volt. Érdekes, hogy a szerb csatár Klosét váltotta, de őt is le kellett cserélni. Elesése után rajta keresztül jutott a labda Parolo elé, így a sérülése a statisztikák szerint egy aszisztot ért. Meg kell említeni a találkozó végén történteket. Mexes kiállították sportszerűtlenségért, majd dulakodás alakult ki. Mauri a Lazio csékája kapott rendesen. Mexes keményen fojtogatta a hazai támadót. Ha nincs az a sok csapattárs, akár tettlegességig is fejlődhetett volna az olasz-francia barátság. Na, ilyenek vannak a Calcioban az NHL ezekhez semmi.

Ki az edző?

Pipo Inzaghi

Pippo Inzaghi kilátástalan helyzetben (Foto: Calcio Mercato)

Mindennap, amikor felmegyek a netre, megnézem a Milan honlapját. Na, jó, a Parmáét is. Vizsgálódásom oka: történt-e edzőváltás? Uraim, ez a levegőben lóg, és ugyebár képben kell lenni. Szegény Pippo szenved rendesen. Igazából még hibáztatni sem tudom őt. Be kell látni, hogy egy csomó játékos nem üti meg a Milan szintjét. A védelem lassú, a támadásszövés körülményes. Néha segít a csapaton néhány egyéni felvillanás, és ennyi. A hétvégén Milan-Parma, szerintem igazi szórakoztató lúzerkedés lesz magas színvonalon. Előbb azonban jön a Coppa kedd este. Nem tudom elképzelni sem azt, hogy a jelenlegi Lazión túl tudjon lépni Inzaghi csapata. Fontos hiányzók lesznek vendégoldalon: Felipe Anderson – pótolhatatlan, az említett Djordjevic és De Vrij a védelem közepéből. Mégis - azt gondolom - Pioli meg fogja nyerni a csatát. Klose, Keita, Ledesma, Candreva, Onazi és Mauri megoldja, még akkor is, ha csereként kell beállni. Biztosan kezd majd Biglia, mert sárgái miatt eltiltását fogja tölteni a hétvégén. Hazai oldalon nem lehet olyan játékost mondani sajnos, aki igazán jó formában lenne. Jellemző a Rómában lőtt Menez-gól, amelyik egy rövid hazaadás elcsípéséből született. Ha okosan, taktikusan játszik a Lazio, továbbjut.

Parma-Juventus: Még Donadoni

Vasárnap csúnyán megégett hazai pályán a Parma. Az újonc Cesenát kellett volna legyőznie ahhoz, hogy zárkózni tudjon a Chievóra. Vereség lett a vége. A közvetlen rivális oda-vissza elkalapálta Cassanóékat, ami valószínűleg fájhat, nem kicsit. A támadójáték volt a legszörnyűbb. Végig az eredmény után szaladt a Parma. Nagyon nehezen jött össze az egyenlítés. Tessenek kérem megnézni, micsoda kapitális öngól kellett hozzá. Én speciel széjjelröhögtem rajta magamat, amikor 76. percben Cascione a térdelő Leali támaszkodó lába mellett elegánsan elgurította a labdát. A gyönyörűséges az egészben, hogy senki sem támadta a Cesena védőjét, azaz ezt saját magától csinálta a drágám. Kérdezzétek csak, hogy miért ecsetelem ezt ilyen hosszan. Már hallom az olvasót, ahogy dünnyögi: a Parmáról mondj valami használható infót, te (azaz én) szerencsétlen. Szóval az igazság az, hogy kábé ez a „villanás” volt az elmúlt játéknapon Donadoniék támadójátéka. Mindezt az újonc sereghajtó ellen, akit azért mostanság tömnek rendesen. Felmerülhetnek a kérdések: meddig maradhat Donadoni? És meddig lötyöghetnek ilyen tempóban a veterán ex-sztárok?

Pogba folyik a csapból is

Mintha lavinát indított volna el a fiatal francia Chievo elleni bombája. Hirtelen mindenki Pogba eladásáról fecseg. Vinné őt a Real, a Bayern, a manchesteriek, sőt tulajdonképpen bárki, akinek a zsebében lapul 32 vagy 34 milliárd magyar forint. Pontosabban annyi forint, amennyit éppen Svájcban akarnak. Büszkeségemre úgy alakult a Juve vasárnapi bajnokija, ahogy megálmodtam. Jól védekezett a veronai kiscsapat. Csíptek, rúgtak, haraptak a Csacsik, és ezerrel tördelték a játékot. Nem volt véletlen az első félidő végén az ötperces hosszabbítás. Aztán feltörte a vendégvédelmet a Juventus, és nem volt kérdés, ki nyeri a meccset. Szerdán a Zebrák a továbbjutás esélyesei. Talán belátja Donadoni, hogy a nagyobb ellenállás, csak értelmetlen csatához vezethet, amiből nem jöhet ki jól csapata. Van még 18 fordulója a Parmának arra, hogy kiharcolja a bennmaradást a Serie A-ban. Nekik ez a feladat. A vendégtovábbjutásban és -győzelemben nincs érték. Csak a hendikepes fogadásokban vagy a félidő/végeredmény fogadásokban látok lehetőséget. Nagy kérdés számomra, hogy kap-e gólt a Juventus. Ha a pármai csatárokból indulok ki, kötve hiszem. Azt gondolom, hogy a Juventus „tarcsi” védelme is megoldja a feladatot, de inkább bízom a cserecsatárokban. A Verona sorsára jut szerintem a hazai együttes, a tálcán kínált lehetőségeket kihasználja a vendégcsapat.