Pénteken indul a 2016-os jégkorong világbajnokság, így itt az ideje, hogy kicsit a körmére nézzünk a dolognak. Mint az tudjuk, hazánk is részt vesz a tornán, így elő lehet kapni a mezeket és a szurkolói tárgyakat. Ezen cikk inkább a hosszútávú fogadások kedvelőinek szól majd, de a világbajnokság alatt folyamatosan jönni fognak a legjobb szorzók. 

A világbajnokság menetrendje

A laikusok kedvéért vegyünk át még gyorsan az elején néhány dolgot. A világbajnokságnak Oroszország ad otthont, két helyszínen. Az egyik Szentpétervár, a másik Moszkva. Az egész torna május 6-án indul, és május 22-én ér véget. Két csoport van, ahonnan az első 4 helyezett fog továbbjutni a negyeddöntőkbe. Az elődöntőket, valamint a bronzmeccset és a döntőt, Moszkvában fogják játszani a csapatok. Egy keretben maximum 22 játékos és 3 kapus lehet, minimum 15 játékos és két kapus. Ez azért fontos, mert ha például az NHL-ből kiesne a Washington, akkor Ovechkin még be tud szállni a küzdelembe. De ez csak egy példa a sok közül, mivel az NHL-es csapatok nem engedik el a játékosaikat a rájátszás ideje alatt, ami érthető is.

Az A-csoport (Moszkva): Oroszország, Svédország, Csehország, Svájc, Lettország, Norvágia, Dánia, Kazahsztán.

A B-csoport (Szentpétervár): Kanada, Finnország, Egyesült Államok, Szlovákia, Fehéroroszország, Franciaország, Németország, Magyarország.

Az összes csapatot nem szeretném most végigvenni, mivel akkor soha nem érne a cikk végére az olvasó, de majd ahogy jönnek a csoportmeccsek, pótolom őket. Első körben nézzük a legnagyobbakat!

Magyarország

Magyarország 6 év után jutott ki ismét királykategóriás vébére, ami nagyon nagy szó. Vébé címről persze felesleges beszélnünk, egy reális célunk lehet, a bentmaradás, amihez 2 győzelem kelleni fog. Alapesetben úgy kellene számolni, hogy Németországot és Franciaországot kellene vernünk, de lehetnek meglepetések. A németek felkészülési meccsen legyőzték a svédeket, ami elég meglepő, és a szlovák keret sem tűnik elsőre verhetetlennek, ahogy a francia sem. A magyar csapat nagy részét persze a Fehérvár adja, a többiek pedig légiósok, illetve néhányan MOL Ligás csapatokból jönnek. Öt honosított játékos van a keretben, nem is lehetne több, mivel ezt az MJSZ szabályozza. A keretet nem írnám le most név szerint, bárki megtalálhatja pár kattintás után az interneten. Az első meccsünket Szlovákia ellen játsszuk szombaton, vasárnap pedig Kanada lesz az ellenfelünk. 

Kanada

A címvédő is egy csoportban van velünk, azonban nem olyan bivalyerős kerettel. Edzőjük az a Bill Peters, aki a Carolina Hurricanes csapatát irányítja az NHL-ben. Első körben Peters 18 játékost jelölt meg. Persze ezen 18 játékos is mind az NHL-ben játszik, de a rájátszás miatt a nagy nevek nincsenek itt. Azért így sem panaszkodhatnak: Connor McDavid, Matt Duchene, Brad Marchand, Brendan Gallagher, Taylor Hall, hogy csak pár nevet említsek. Azóta 21 fősre bővült a lista, mivel az Anaheim, a Minnesota és a Rangers kiesésével felszabadultak játékosok.

Crosby-Sidney-Pittsburgh-Penguins-008

Sidney Crosby. Fotó: photosthatrock/ Shutterstock.com

Corey Perry, Matt Dumba és Derick Brassard csatlakozott a kerethez, ők mindhárman benne voltak az előző évi világbajnok keretben. Giordanót is behívták volna, de ő kijelentette, hogy nem kíván részt venni a viadalon. A csoportgyőzelemre mindenképpen esélyes Kanada, két legnagyobb ellenfelük az Egyesült Államok és Finnország lesz, azonban a végső győzelem nem biztos, hogy összejön ezzel a kerettel. Egy helyet még mindig fenntartottak, nem lennék meglepve, ha Crosby vagy Seguin lenne majd az.

Oroszország

A hivatalos orosz keretről nem találni infót, de nagyjából lehet sejteni, kik lesznek ott. A cél számukra egyértelmű, nyerni kell. Hazai közönség is van, na meg a tavalyi döntőért is vissza lehet vágni Kanadának, ahol egy 6-1-es zakóba futottak bele az oroszok. Játékosállomány bőven van. Kapusok közül valószínűleg Barulin és Khudobin ott lesz, Bobrovsky is biztos kerettag véleményem szerint. Esetleg az fordulhat elő, hogy az előbbi kettő közül valamelyik helyett Varlamov lesz ott, mivel az Avalanche sincs ott a rájátszásbn. A Chicago kiesett, Panarin és Anisimov biztos ott lesz, ahogy a KHL-es játékosok is.

Ilya-Kovalchuk-001

Ilya Kovalchuk. Fotó: Shooter Bob Square Lenses/Shutterstock.com

Alattuk Kovalchuk, Dadonov és Mozyakin értendő főleg. Ezzel a kerettel simán el kell jutni a negyeddöntőkig, és mivel a Washington és a Pittsburgh egymás ellen párharcozik jelenleg, így az NHL-széria végén Ovechkin vagy Malkin biztosan csatlakozik a kerethez. Ahogy Tarasenko is ott lehet, ha kiesik a St. Louis. Az A-csoport egyébként nem túl egetrengető, simán behúzhatják az oroszok a csoportgyőzelmet.

Egyesült Államok

Az Egyesült Államok előzetesen 22 átékost nevezett, szóval itt is van még üres hely a keretben. Nagyon nagy nevek nincsenek a csapatban, ami nem meglepő. Az amerikaiak már tavaly is fiatal kerettel vágtak neki a vébének. Nem is sikerült nekik túl fényesen. Kétségtelenül jelentős fiatalítás folyik náluk. A két legnagyobb név a mezőnyjátékosok közül Nick Foligno és Dylan Larkin. Foligno a Columbus sorait erősíti, de nem valami fényes szezon van mögötte. Larkin a Detroit játékosa, ő viszont egy nagyon jó szezont tudhat a háta mögött. Kapusok közül Condon és Kinkaid a két NHL-es, előbbi a Montreal, utóbbi a Devils kapusa. A csoportgyőzelemre nem sok esélyt látok, de még az elődöntőbe jutás is kérdéses az amerikaiaknak. Véleményem szerint a csoport 3. helye a reális számukra, ami azt jelenti, hogy a másik csoport 2. helyezettjével fognak meccselni.

Finnország

Finnország a világbajnokság nagy meglepetése lehet. Remekül fiatalítottak, és kiváló játékosokat neveltek ki az évek folyamán. Ez abból is látszik, hogy az U18-as világbajnokságot is meg tudták nyerni, Oroszországot legyőzve a döntőben. Edzőjük az a Kari Jelonen lesz, aki jelenleg a Bern csapatát irányítja. A Florida és a Minnesota kiesésével ide is bekerült pár új név. Például Barkov, valamint Jussi Jokinen, illetve Mikael Granlund is. Leo Komarov egy remek szezonon van túl, a Toronto Maple Leafs legjobb játékosa volt idén. Kapuban Koskinen és Backström fogja váltani egymást. Koskinen az SZKA Szentpétervár kapusa, így számára nem lesz ismeretlen a csarnok, Backström pedig a Calgary Flames hálóját védi. Reális cél lehet Finnország számára a B-csoport megnyerése, vélhetően Kanadát kell majd verniük érte.

Svédország

Svédország sincs túl könnyű helyzetben. Mint már korábban írtam, felkészülési meccsen Németország megverte őket, ami egy intő jel lehet. Kapuban Markström és Fasth fogják váltani egymást, de szerintem Fasth lesz az első számú hálóőr. Fasth jelenleg a CSZKA Moszkva játékosa, de előtte az NHL-ben is megfordult. A CSZKA-val a KHL döntőjéig jutott, ahol a 7. meccsen kaptak ki a Metallurg ellen. A csapatkapitány Mikael Backund lesz, aki a Flames játékosa. Kerettag még Linus Omark is, aki szintén jó szezonon van túl a Szalavat Ufa játékosaként, valamint Nyqvist nevét is meg kell említeni a Detroitból. Azonban valahogy nem érezni egységesnek ezt a svéd csapatot, és olyan játékosok maradtak ki, mint Forsberg vagy a két Lundqvist. A főcsoport első helyét kizártnak tartom, de még a csehek is megszorongathatják a nyakukat.

  • Jégkorong tippek

    Oroszország nyeri az A-csoportot
  • Kanada az első háromban végez
  • Oroszország lő legtöbbször kapura a világbajnokság alatt

100% befizetési bónusz akár 300 RON-ig + 200 ingyenes pörgetés

Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés