Lengyel részről  nem a vártaknak megfelelő örömteniszt hozta a tegnapi nap. Küszködősebb, nehézkesebb mérkőzés után jutott tovább a helyi nagy kedvenc Radwanska, ám a közönség így is hálás volt: értékelte a harci szellemet, s óriási tapssal jutalmazta a világranglista 3. helyezettjét.
Radwanska-Agnieszka-tenisz-006

Agnieszka Radwanska. Fotó: Tony Bowler/Shutterstock.com

Küszködés utáni felszabadult játék

Agnieszka Radwanska két szettes továbbjutásai természetesnek tetszenek, ám a viszonylag sima eredmények eltakarják az átlagosnál több hibát, nehézkesebb játékot. A lengyel lány több tornán is mutatott már nehézkesebb rajtot, ez a két verejtékkel teli továbbjutás azonban túllendítheti a nehézségeken, s ha a közönség újra teljes mellszélességgel áll ki mellette, szurkol érte, akkor a harmadik körre megtalálhatja az ütemet, rátalálhat kedvenc játékstílusára, ahol az ellenfél csak futkos, mint pók a falon.
Meusburger-Yvonne-tenisz-001

Yvonne Meusburger. Fotó: Wikipedia

A sztárok ellen nem megy

A következő ellenfél alkalmas alany lehet a játék megtalálására. Az osztrák "takarítónő", Yvonne Meusburger korábban szinte csak salakon jeleskedett. Játéka a szemcsés borításon eredményes, a viszonylag lassabb felületen is képes gyorsítani a játékot, kellemetlen ellenfél. A tavaly nyári budapesti és bad gasteini tornadöntők után olyannyira kedvet kapott, hogy két kínai kemény pályás tornán is elődöntőbe került. A lendület azonban megtört és idén helyreállt a rend. Megfigyelhető az osztrák nem tudja leküzdeni a nagy nevekkel szembeni lámpalázát, ha Top 20 -as ellenfélbe botlik, akkor rendre a könnyed vereség, a fejhajtás maradt osztályrészül számára. Idén négy ilyen szinten mozgó riválissal került szembe: sorrendben Azarenka (1:6, 0:6), Pennetta (1:6, 3:6), Jankovic (3:6, 1:6) és Cibulkova (1:6, 2:6) mért rá megsemmisítő verést.

Nem tudja kezelni a a szintemelést

Bár akadozó az elithez tartozó Radwanska játéka is, az előző két mérkőzés nehézségein átlendülve, azt várom, hogy Radwanska végre egy könnyed továbbjutással szórakoztatja majd a szülőföldje lakóit. Meusburger két könnyű meccs után van, ahol semmilyen megerőltetést nem kellett tennie, a Lucic elleni mérkőzésen is az ellenfél verte meg magát a rengeteg égbe kicsapott labdával, pontatlan játékkal. A hirtelen szintemelést szerintem nem tudja majd kezelni Meusburger, akinek rendre nehézséget okoz a magasan kvalifikált ellenfél játékának "megértése". Tavaly Wimbledonban két 6:1 -es szettel oktatta Raddy a sógor asszonyt, most ha nem is ilyen könnyed diadalt, de hazai környezetben is sima brakelt szettek utáni lengyel továbbjutást várok. Meusburger hat szerzett játéka - ha egyáltalán eléri - már dicséretes teljesítmény lenne, de kemény pályán ennél többet semmiképpen sem várok tőle.

20.000 Ft sportfogadás üdvözlő bónusz + 60 ingyen pörgetés + 10.000 Ft ingyenes fogadás

Az új Unibet játékosok akár egy 20.000 Ft értékű befizetési bónuszban, valamint 60 ingyen pörgetésben részesülhetnek, sőt ha általunk regisztrálnak és befizetnek akkor 10.000 Ft ingyenes fogadást is kapnak!

Borítókép: Agnieszka Radwanska. Fotó: Tony Bowler/Shutterstock.com