A válogatott felkészülési tornák okán másfél hetes szünetet követően egy-egy keddi és szerdai mérkőzéssel jégre korcsolyázott a mezőny fele, pénteken további három mérkőzés volt terítéken. Örömhír: újra beindult a MOL Liga pezsgése.

jégkorong_VB_evolúció

A MOL Liga vasárnap két mérkőzéssel folytatódik. Forrás: flickr/RicLaf

Négy Nemzet Tornája

A válogatott rendkívül bő kerettel, közöttük több honosított, újonc, illetve a hazai pontvadászatban játszó játékossal vágott bele a Lengyelország (1.), Olaszország (2.) és Dél-Korea (4.) részvételével Jégpalotában megrendezett minitornának. A háromnapos eseményen - az ázsiaiak legyőzésével, a lengyelek elleni párharcban elszenvedett újabb csúfos kudarccal, valamint a taljánok elleni szétlövéses vereséggel - minden a várakozásoknak megfelelően alakult: a nemzeti csapat a 3. helyen zárt, a viadal egyetlen meglepetése, hogy Dél-Korea és Olaszország helyet cserélt az előre vizionálható végső tabellán. (Megjegyzés: zárójelben a várt helyezés).

Debrecen - Nové Zámky

Az újonc október elején egymás utáni otthoni meccsein hatékony támadójátékkal sorra ütötte ki ellenfeleit, azonban a sérüléshullámmal elfogytak, zsinórban öt vereséget szenvedtek. A szünet egyértelműen jól jött. Ladányi egy, Kurilyuk két hónapos pihenőre kényszerül, de Artyom a Brassó ellen visszatért. Muhin Tőke-Borodin kettőséből ismét utóbbi mellett tette le a voksát. A találkozó fordulatosra sikerült, a jó kezdés után egészen a záróharmadig két gólos hátrányban voltak, de a fiatalok Hári vezetésével hatalmasat küzdve szétlövésben 2 pontra tettek szert. A bajnok - a Miskolccal egyetemben  - tisztes távolságból követte a múlt hónapban az Acélbikákat. Minden jól ment, ezért is érintett mindenkit váratlanul a felvidéki klubnál történt edzőcsere. A többi csapat játékosával ellentétben itt nem voltak válogatottságbeli kötelezettségek, Chlebec edzőnek ez remek alkalom volt elsajátítatni filozófiai felfogását. Saját csarnokukban fogadták a Jegesmedvéket, a jó kezdéssel jöttek a gólok, ellenben hiába volt Faith, Frolík, a tripláig jutó Caladi a tetemesnek tűnő 3 gólos fór a rendes játékidő végére eltűnt, mitöbb 3 pontból mindössz egy jutott nekik. A mérkőzés konkluziójaként a vendégek mestere elégedett volt debütáló kapusa teljesítményével, ellenben a védelmet erőteljesen kritizálta. A szezonban játszottak már 6, 7, illetve 8 gólos mérkőzést is, a szerzett pontok tekintetében a címvédő eggyel jobban áll. Egyértelműen a vendégsikerben, illetve a sok gólban van ráció.

Ferencváros - Újpest

"Az olyan ellenség, akit töviről hegyire ismerünk, kevésbé veszedelmes, kevesebb meglepetéssel jár." A két csapat negyedik találkozására készül, másodszor a pesterzsébeti jégcsarnokban. Az eddig mérleg 3-0 a lilák javára, a múltkori meccsük alatt már a zöld-fehéreknek állt a zászló, de az újpesti idegenlégiósok esélyt sem adtak legnagyobb ellenfelüknek. A Ferencvárosnál folyamatos a játékosmozgás, de az eddigiek alapján a külföldi scout munkája hiába tűnik erősítésnek, csapatként még nem tudnak együttműködni. Egyénileg nincs kiemelkedő produkció, csapatként sem tudják átlépni árnyékukat. Az Acélbikák ellen hiába szereztek vezetést, szűk egy harmad leforgása alatt porba hullott valamennyi reményük. A védekezés felőrölte erejüket, támadásokat a második játékrészben gyakorlatilag nem is vezettek, pedig még nem is Kalnins védett. Az Újpest rendkívül mozgalmas héten van túl. Majorossék először Dunaújvárosban szerepeltek, itt egyetlen tényező szólt mellettük, mégpedig az, hogy az edző korábban több évet dolgozott a DAB-nál, a rivális legjobbjai gyakorlatilag a keze alatt nőttek fel. Minden harmadban eredményesek voltak, 40-45 percig többet kísérleteztek kapura, mint a tavalyi alapszakaszgyőztes, de a végét nem bírták el 5-3-as vereséggel tértek haza. Pénteken a sereghajtó csíki együttes igyekezett borsot törni az orruk alá, de az idegenlégiósokkal telitűzdelt első sor mellett immáron az újdonsült válogatott játékosokkal megerősített többi sor is képes felvenni a harcot. Az idő előrehaladtával a záróharmad előtt sikerült megfordítani a találkozó állását, ahol az utolsó 20 percben 80-90 percnyi büntetőpercet osztott ki a játékvezetői brigád. A kulcsemberek közül Virág és Mihalik gólokkal, Hegyi góljával és fegyelmijével, míg Elomo újabb végleges büntetésével hívta fel a figyelmet.