Az Oklahoma két sztárja is elszerződött a nyáron, így Westbrookra hárul minden teher. Hogyan boldogul ezzel majd a szezon során? A Minnesota már megújulásuk első évében bejut a playoffba? A Utah és a Portland pedig folytatni tudja a fejlődést, amit eddig mutattak? 

Denver Nuggets

Merész dolog egy játékosra építeni, de a Denvernél ezt teszik. Emmanuel Mudiay szimpatikus gyerek, de véleményem szerint egy kókler. Rengeteget vállal, sokat van nála a labda, de teljesen feleslegesen. Borzalmas %-al dob, nem is irányít jól, ráadásul rengeteg labdát ad el. A Denveriek szerencsétlenségére, 2016-17-es szezonban is valami hasonló várható tőle, mert kétlem, hogy valaki ekkorát fejlődjön egy nyár alatt. Támadásban ennek ellenére tűrhető a gárda, de a védekezés egyenesen botrányos. Overes meccsek hada következhet a Denver számára, mert Jokicon kívül nincs jó védője a csapatnak. Tele vannak atlétákkal, akik nem túl fifikás játékosok, cserébe viszont ugrálnak össze-vissza (Faried, Mudiay stb.). Nem igazán látom, hogyan is lehetne ebből a Denverből jó csapat jövőre, sőt azt is meg merem kockáztatni, hogy lehet, ők lesznek az utolsók nyugaton. Nyáron nem csináltak semmi egetverőt, alig történt változás a keretben, így talán a csapategységben lehetne csak náluk bízni. 

Minnesota Timberwolves

Próbálok objektív maradni a Minnesotával kapcsolatban. A legnagyobb nyári szerzemény, sőt az utóbbi évek legnagyobb igazolása a csapatnál Tom Thibodeau edző megszerzése volt. Elnök és edző egy személyben, ami megkönnyíti a csapat helyzetét. Nagyon jó dolga van Thibodeaunak, hiszen a liga legtehetségesebb fiatal játékosaival dolgozhat. A védekezéssel nagyon sok probléma volt a Wolvesnál, de ez Tom érkeztével megváltozik, ebben teljesen biztos vagyok. Bullsnál érkezése után alaposan feljavult a védekezés és ligaelit lett a csapat, itt még jobb az alapanyag, mint ott volt, szóval jó esély van rá, hogy a Wolves már rögtön 2016-17-es idényben az első tízben lesz védekezés szempontjából (sőt top3 sem elképzelhetetlen). Dieng, Towns és Rubio elit védő lehet, ahogyan LaVine és Wiggins is. A csapat gyorsindításokra és pörgős játékra lett kitalálva, amit egy stabil védekezésből meg is lehet valósítani. Rubio személyében az egyik legintelligensebb irányító az övék, aki kiválóan illik ehhez a csapathaz (dobni nem tud, de Towns és Wggins mellett nem is létszükséglet). Övék a legsokoldalúbb center, illetve olyan periméterjátékosaik vannak, mint Andrew Wiggins (év újonca) és Zach LaVine (kétszeres zsákolóbajnok). Dieng a palánk alatt pusztíthat. Mi állíthatja meg a felemelkedést? A sérülések, illetve a tapasztalatlanság. Utóbbit le lehet küzdeni, szóval ha Towns, Rubio vagy épp Wiggins is egészséges lesz egész szezonban, akkor ennek a csapatnak a rájátszást érő helyekért kell harcolni. Felállt védelmek ellen lehetnek problémáik, de szerintem erre is vannak megoldásaik (Rubio zseniális passzai, illetve LaVine vagy Wiggins betörései). 

Oklahoma City Thunder

Elveszítették Kevin Durantet és Serge Ibakát, így megnyílt a terület Russell Westbrook előtt. Kezdődhet tehát a one-man show. Hiába ment el Durant, szerintem ebben az OKC-ben lehet fantázia. Ha Westbrook végig kontrolláltan tud játszani és nem száll el teljesen, akkor akár ők lehetnek az új Portland. Donovan edző viszont nem biztos, hogy ezt meg tudja valósítani. Támadásban hatalmas problémát jelenthet, hogy Westbrook kezéből úgy kell majd kiimádkozni a labdát. Ő főleg Durantnek és Ibakának köszönhette, hogy ennyire jó játékos volt, nélkülük szerintem eléggé behatároltak lesznek a lehetőségei. Az ellenfelek tudják majd, hogy szinte csak rá kell figyelni, így ha Westbrook nem éri fel ésszel, hogy itt sokszor kell majd passzolnia a sikerhez, akkor jöhet a feketeleves.

Westbrook-Russell-J-R-Smith-Oklahoma-City-Thunder-

Russel Westbrook (Oklahoma City Thunder) magára maradt Fotó: Erik Drost/Flickr

Lesz is kinek, hiszen ott lesz Morrow, Abrines, Ilyasova, akik nem fakezűek. Védekezésben viszont nagyot javulhatnak, hiszen Oladipo, Adams és Robertson jó védőnek számít. Azonban lehet ez sem valósul meg, hiszen Donovan tavaly sem tudott egy Durant-Ibaka-Adams trióból jól védekező csapatot csinálni. Necces lesz az OKC PO-ja, de afellől kétségem sincs, hogy Westbrook mindent meg fog tenni és hogy 30 pont feletti átlaga lesz, sőt tripla-duplás átlagot is lehet nála várni. 

Portland TrailBlazers

Nyáron a Blazers megpróbálta megoldani a védekezésben felmerülő problémáit, így leigazolták Festus Ezelit. Ő azonban eléggé sérülékeny játékos, így nem egy életbiztosítás a csapat számára. Érkezett még Evan Turner (eléggé túlfizetve..), ezen kívül pedig hatalmas szerződéseket osztottak ki a saját játékosaik számára, amivel gyakorlatilag 2020-ig lekötötték a csapatot. Ez nem túl előnyös, de összességében van egy olyan alapuk, amivel jó esélyük lehet minden évben rájátszásba jutni, viszont komolyabb tervekre (bajnoki cím), szerintem nem alkalmas a csapat. A csapat továbbra is a Lillard-McCollum duóra épít, ők a támadások atyjai, de ezen kívül is rengeteg variációs lehetőség nyílik meg számukra, mivel jó a magasember állományuk is, illetve ott lesz a padon az univerzális játékosnak számító Turner is. Örülök, hogy a Portland így együtt tudott maradni, mert tehetséges fiatal csapatról beszélünk, azonban lehet egy minimális visszaesés tőlük, ugyanis tavaly a meglepetés szektorba tartoztak, és sok csapat nem vette őket eléggé komolyan. Ettől függetlenül persze a rájátszásnak meg kéne lennie, főleg ha összeáll az Ezeli vezette védelem. Amitől félhetnek, az a nagy szerződésektől való elkényelmesedés (McCollum), illetve a tavalyi túlságosan nagy fejlődés némely játékosoknál (Aminu). 

Utah Jazz

Folytathatja a szép építkezést a Jazz, amit megkezdett az elmúlt években. Tavaly minimálisan csúsztak le a rájátszásról, idén már jóval komolyabbak a céljaik. Nyaruk szerintem kiváló sikeredett, hiszen érkezett egy megbízható és jól védekező irányító George Hill személyében. Rá hatalmas szüksége volt a keretnek, ő minőségi lökést adhat a csapatnak. Továbbra sincsen hatalmas sztárjuk, viszont jó munkásemberekből áll a csapat, ami konstans jó teljesítményt vetít előre. Szintén fontos szerzeménynek tartom Joe Johnsont is, aki ugyan hatalmas bérrel rendelkezik, cserébe árnyéke önmagának, viszont itt újra ragyoghat a hajrákban. Egykor az Atlantában (illetve pár Miami-s meccsén) kiváló clutch játékosnak számított, ami ide úgy kellett, mint egy falat kenyér. Főleg azért, mert mindig Gordon Haywardra támaszkodott a csapat ilyen meccsvégi helyzetekben, amit az ellenfelek egy idő után kiismertek. Johnson most már kicsit felszabadultabb lehet, mert itt nem lesznek vele szemben akkora elvárások, hanem hozhatja azt, amihez a legjobban ért (a hatalmas szerződések aláírása mellett), ez pedig a meccsek befejezése egy jó dobással. Ami nem változik, hogy továbbra is underes csapat lesz a Utah, hiszen nagyon kevés pontot kapnak, cserébe viszont nem is dobnak sokat, hála a lassú tempójú játékuknak. Ha Gobert megússza a szezont komolyabb sérülés nélkül, és Diaw is szépen beilleszkedik, akkor a magasemberekkel sem lesz probléma, illetve a védekezés is rendben lesz. Véleményem szerint ennek a Jazznek muszáj a rájátszásba kerülnie, már csak az a kérdés, hogy hányadik helyen. Érdemes rájuk fogadni párszor underdogként. 

  • NBA tipp

    Denver győzelmei 36,5 alatt

Superliga 23+24 bónusz

24 RON ingyenes fogadást kapsz szakaszonként, amennyiben 23 RON értékben fogadsz a román Superligára!

Superbet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés