Dwight Howard egykori csapata ellen játszik, míg Oklahomában két tehetséges fiatal csapat játszik. Mindkét meccsben benne van egy izgalmas pontgazdag találkozó, ahol akár még meglepetés is születhet. Képes lesz-e a Minnesota talpraállni?

Atlanta Hawks - Houston Rockets

Dwight Howard szemszögéből igazi parázs meccsre lehet számítani, mivel az Atlanta centere épp Houstonból szerződött a Hawksba. A hazaiaknak eléggé felemás szezonjuk van eddig, mert hiába a jobb kezdés és a három a győzelem, most zsinórban második vereségüket gyűjtötték be. Ehhez jön még, hogy back-to-back fogadják a Houstont, ami nem éppen leányálom egy szoros vereség után. Különösen akkor tekinthetjük ezt a meccset nehéznek, ha figyelembe vesszük, hogy a Hawks elvileg 5 bőven nyerhető meccsből, csak hármat tudott behúzni. A Lakers ellen a védekezéssel voltak problémák, míg legutóbb a Wizards ellen a támadójátékkal. Hatalmasat küzdöttek ugyan a meccs végén a Washington ellen, de a döntő triplák nem ültek, így elbukták a találkozót.
A Houston épp fordított utat járt be, gyengébb kezdés után összeállt a támadójáték. James Harden lubickolt a Knicks ellen. Nem igazán volta rá embere az ellenfélnek. Nem csak dobásokban jeleskedik Harden, hanem gólpasszok tekintetében is. A csapatnak szerintem jó a támadójátéka (de az edző elképzelése ez is volt szezon előtt, hogy ebben lesznek erősek), de a védekezéssel akadnak problémák. Erre rávilágított a Lakers elleni első meccsük is.

Harden-James-Kevin-Durant-basket-002

James Harden (balra) és Kevin Durant. Fotó: Wikipedia

Amelyik csapat komoly tűzerővel rendelkezik és hatékonyan is játszik, azok ellen nem lesz elég a Rockets játéka. Az Atlanta szerintem olyan csapat, aki ellen elég lehet a Harden vezette támadószellemű csapat. A Hawks nagyon hektikus, főleg támadásokat szempontjából, hiába tudják rendbe rakni a védekezést, ha közben támadásoknál semmi elképzelés. Ez visszaütött a Wizards elleni meccsükön és most is megbosszulhatja magát. Biztosra veszem, hogy a Houston játékosok kettőzött erővel hajtanak majd, megmutatva Howardnak, hogy semmi szüksége rá az egykori csapatának. Nem szeretek a Houstonra fogadni, de most látok benne fantáziát (2.30-ért), hogy egy szorosabb meccsen túldobják az Atlantát. Az Atlanta felveheti a versenyt a Houstonnal, mert ez a Rockets védekezés nagyon gyenge, de mivel a Hawks játékosainak mostanság nem mennek a dobások, ezért Hardenék bedarálhatják az ellenfelet.

Oklahoma City Thunder – Minnesota Timberwolves

Kezdeném a vendégekkel az elemzést, mert ott akad a több probléma. Adott egy nagyon tehetséges kezdőcsapat és egy kiváló edző, viszont a cserék borzalmasan gyengék, plusz még ott van a tapasztalatlanság is. Ez főleg a harmadik negyedben ütközik a csapatnál, hiszen hiába építenek fel egy komoly előnyt félidőre, a harmadik negyedeket annyira elbukják, hogy nem nagyon sikerül onnan magukhoz térniük. Ehhez jön még, hogy gyakorlatilag cserék közül érdemleges támogatás nem érkezik, így az a furcsa helyzet áll fenn, hogy hiába veri az alapkezdő az ellenfeleket (négyből négy első negyedet húztak be például), ha feljönnek a padról a cserék, akkor a meccsük halálra van ítélve. Muhammad vagy épp Bjelica néhanapján hozzá tud tenni valamit a játékhoz, de ez nem éppen konstans teljesítmény és nem is mindig ad akkora lökést a csapatnak, mint ami kéne. Jó hír számukra, hogy egy hozzájuk hasonló csapattal játszanak az OKC személyében.
Az Oklahoma meglepően jól kezdte a szezont, hiszen verték többet között a Clipperst és hozták a kötelező győzelmeket is. A csapat játéka természetesen Westbrookra épül, illetve még egy fontos láncszemre: Enes Kanterre. Megfigyeltem, hogy a padról érkező török próbálja meccsben tartani a csapatot a palánk alatt, viszont ha neki nem megy, akkor bajban van az OKC. Ekkor játszottak szoros meccset a Phoenix-szel, vagy épp a Clippers-szel. Hiába játszik hatalmasat napról-napra Westbrook, ha Kanternek rosszabb napja van, akkor nagyon szenved a csapat. Ez olyan gárdák ellen működhetett, mint a Philly vagy a Lakers, de a Minnesotában ott van egy Dieng vagy épp a támadásban nem túl aktív, de védekezésben használható Cole Aldrich, aki szintén a padról jön be. Gyakorlatilag ez a meccset is eldöntheti. Westbrook ugyanis a nyakába kap majd két atletikus játékost (pont amilyen ő maga is), így kicsit próbálják őt majd limitálni. Ráadásul a Minnesota gyors kosárlabdát játszik, így nehéz dolga lesz ellenük az OKC-nek. LaVine és Dunn is jó védő lehet Westbrook ellen, márpedig ha őt minimálisan meg tudják állítani, illetve Kanter is fogva lesz, akkor a Minny meglepheti a Thundert. Egyelőre én jobbnak látom egy hendit a vendégekre, mert egy szoros meccset várok, és ismerve a Minny mostani játékát, simán benne van, hogy leadnak 20-30 pontos előnyt is és végül nagyon szoros meccsen kikapnak.