Nem vitték túlzásba a dolgokat a párizsi focisták. Mármint a párharc első mérkőzésén. Már a szünetre eldöntötték a továbbjutást (0-3), majd a második játékrész utolsó perceiig kipihenték az első félidő fáradalmait, utána pedig szereztek még egy negyedik gólt is. Csak úgy, hogy legyen. Mivel nem kaptak gólt Németországban, 4 gólos előnyből kell kiharcolniuk a negyeddöntőbe jutást. Tehetik mindezt hazai pályán, a saját közönségük előtt.

Ibrahimovic-Zlatan-PSG-013

Paris SG - Bayer Leverkusen 1.38 4.85 8.35

Gyanítom, hogy a továbbjutás tekintetében nem fognak csalódást okozni a szurkolóknak. A visszavágó színvonalával kapcsolatban lehetnek majd problémák, de szerintem ez semmit nem fog befolyásolni abban, hogy ne a franciák tegyenek meg egy újabb lépést a rengeteg pénzzel telepakolt húsosfazék felé vezető úton.

Hiányzókat lajstromozok

Ezek tudatában mi várható a második mérkőzésen? Előbb gyorsan „lezongorázom” a hiányzókat, majd megpróbálkozom a tippeléssel. Egyetlen játékos, Zoumana Camara fog hiányozni a hazaiaktól, aki 222 percet játszott ebben az idényben, s egészségesen is csak a cserék cseréjének a cseréje. Kruse, Spahic és Seung-Woo Ryu hagyja ki a meccset a gyógyszergyáriaktól. Igazából csak Spahic fog hiányzani a németeknek, a másik kettő már sokkal kevésbé.

Sirigu-Salvatore-PSG-003

Salvatore Sirigu (PSG). Fotó: katatonia82/Shutterstock.com

Bőghet a fal

Tippeléskor érdemes arra is gondolni, hogy a hazaiak számára tét nélküli a mérkőzés. Arra sem árt emlékezni, hogy hasonló helyzetben mit szokott csinálni a PSG. Például azt teszi, hogy nem csak lófrálnak össze-vissza a játékosok, hanem a tartalékok játszanak, s még azok is alibiznek. Nem biztos, hogy ezúttal is hasonlóan fog cselekedni a francia csapat, hiszen előfordulhat, hogy a legjobbjaival áll ki, s úgy elveri a Leverkusent, hogy még a fal is sírni fog. Ám persze az sem kizárt, hogy csak a kötelező biztonsági játékra lesz hajlandó a PSG. Ez nálam azt jelenti, hogy a kiütéses hazai sikertől kezdve a 3 gólos vendéggyőzelemig bármi előfordulhat. Csakis élőben érdemes fogadni erre a mérkőzésre, amikor látni lehet, hogy labdarúgás gyanánt mit hajlandók művelni a párizsiak. Egyetlen tippel szolgálhatok a kezdő sípszó előtt: gólt szerez a Bayer (bet365 1.61).