Sajnos pocsék mutatóval zárult a mögöttünk álló hétvége. Hónapok óta profitot termel az oldalon az olasz foci, de legutóbb csak egy 4/1-es fordulóra futotta. Az okok egyszerűek: fáradság, túlvállalás, merészség és némi pech. Hétfő este fél tízkor még pozitív lehetett volna a mérleg (a Bologna 0:0-ra állt Udinében), de a hosszabbításban jött egy Danilo bomba és elszálltak a remények. Az előttünk álló fordulóban megpróbálom visszaállítani a rovat renoméját.

Crotone – Pescara

Újonccsata, avagy a vak a világtalanhoz látogat, vagy fordítva. Kétségeink ne legyenek: biztos, hogy ez a két csapat kiesik majd szezon végén az élvonalból. A Delfinek még mindig nyeretlenek a pályán. A Sassuolo elleni meccsüket a szövetség 3:0-s pescarai győzelemmel írta jóvá. A Cagliari sokáig vezetett az Adriaticoban. Massimo Oddo együttese korán gólhátrányba került, viszont a 34. perctől emberelőnyben játszhatott Di Gennario kiállítása miatt. Érdekes adat, hogy a Pescara 19-szer lőtt kapura a meccsen, de csak kétszer találta el azt, végül Caprari a 92. percben mentett pontot. Majdnem meglepetést okozott a Crotone Milánóban. Jól tartotta magát az újonc, egészen a 86. percig 1:1-re állt a meccs, amikor Lapadula megszerezte a győztes gólt a Rossoneri számára. Hazai pályán elfogadhatóan teljesít a Crotone, legutóbbi három meccsén: Samp 1:1, zakó a Bikák ellen (0:2), és az első győzelem is megvolt (Chivo 2:0). Az előzmények a hazaiak mellett szólnak.

Sampdoria – Lazio

Meglepő győzelmet aratott a ’Doria a múlt héten. A Torino vendégeskedett a Luigi Ferrarisban és dominálta a mérkőzést. Mihajlovic játékosai sorra hagyták ki a helyzeteiket, illetve Puggioni parádézott a hazaiak kapujában. A második félidőben két talált góllal tartotta otthon a pontokat a Sampdoria:

Elveszítette a római derbit a Lazio. Immobile és Keita sorra hagyta ki a helyzeteket az első félidőben. Aztán egy egyéni hibát kihasznált a Roma, Wallace nem volt elég határozott, az angol középső védő bizonytalankodását megbüntették a Farkasok. A gól utáni kakaskodásból is rosszul jött ki Inzaghi együttese, majd Nainggolan bombája megpecsételte sorsukat. Érdekes kérdések merültek fel bennem a szombati meccs előtt: Képes lesz megint parádésan védeni Puggioni? Megint kihagyja a helyzeteit a Lazio? Könnyű gólokat talál majd a Samp? Hazai oldalon egyedül Muriel játékában látom a fantáziát, mellé csak rövid időre tud felnőni néhány játékos. Úgy vélem, hogy a Sasok kijavítják a múlt heti fiaskót!

Cagliari – Napoli

Hamvaiból támadt fel a Napoli. Hetek óta szenvedett Sarri mester alakulata, de a legutóbbi két mérkőzésén nagyot alkotott: Inter elleni 3:0, győzelem Portugáliában (Benfica 1:2), és továbbjutás a BL-ben. A milánóiak leigázását, még betudtam az ellenfél rapszodikusságának, de a keddi kupameccsük elgondolkoztatott. Valami megváltozott Nápolyban. Eddig erőltette Sarri a 4-3-3-as felállást valódi center (Milik sérült) nélkül. A különféle médiumok, még most sem látnak taktikai váltást a csapatnál, pedig ez megtörtént. A kulcsember Diawara, aki a négy védő előtt szűrőt játszik, és előtte négy középpályás vívja meg a párharcokat. Az új rendszerben Gabbiadini marad ékként, és ez bizony inkább 4-1-4-1, mert Insigne és Callejon visszahúzódik. Rendre meglépi a Mertens, Gabbiadini cserét Sarri és ekkor már 4-4-2-re módosul a hadrend, kialakul egy Insigne-Mertens ékpár. Nagyon jó képességű játékosok alkotják a Napoli keretét, de eddig mereven ragaszkodott az edzői team az évek óta játszott 4-3-3-hoz. Sarri viszont váltott, és jól alkalmazza a rendelkezésére álló erőforrásokat. Veszélyes csapat hazai pályán a Cagliari. Vasárnap délben mindent meg fog tenni az újonc a pontszerzésért, parázs jó tempójú meccset várok, ami többféle forgatókönyvet tartogat. Kialakulhat egy overes meccs, vagy egy kiélezett egygólos találkozó is. A hullámzó játék, és mindkét oldal győzni akarása, sok sarokrúgást ígér!

Atalanta – Udinese

Végigtámadta a Bologna elleni hétfő esti találkozót az Udinese. Már elkönyveltem magamban a döntetlent, amikor érkezett Danilo:

Súlyos pillanat volt ez a 93. percben. Megjegyzem, hogy Donadoninak megint volt bátorsága arra, hogy kihagyja Nagy Ádámot. A helyén játszó Pulgar a kiállítás sorsára jutott, így az utolsó 25 percben, emberhátrányban védekezett a Rossoblu. Kijózanító pofont kapott az Atalanta. Sérülésektől tizedelt Juventus várt Gasperini együttesére, és a hónapok óta szárnyaló bergámóiak meglepetésre készültek Torinóban. Nagyon sima 3:1 lett a vége, csak azért, hogy megtudja a kiscsapat, hogy hol a helye a mezőnyben. Úgy vélem, hogy a vasárnapi mérkőzés, teljesen pszichológiai kérdés most az Atalanta szempontjából. Ha felállnak, győznek, ha még viselik a pofont, akkor szenvedni fognak.

Bologna – Empoli

Úgy vélem, hogy kulcsmeccset játszik most a Bologna. Váratlan vereségek, rossz széria jellemzi Donodoni alakulatát, de az idén halovány Empolit mindenképpen le kellene győzniük. Világosan érzékelhető a helyzet a tabellán. Van egy leszakadó négyes fogat: Palermo, Crotone, Pescara, Empoli. Közülük kerül ki a három kieső. A Bologna előnye jelenleg hat pont az Empolival szemben, ha győznek, világossá teszik mindenki számára, hogy a helyük a középmezőnyben van, ha nem lesüllyedhetnek az alsóház szintjére. Hasonló szituációban volt az elmúlt héten a Sassuolo, simán hozták a kötelezőt: Sassuolo – Empoli 3:0. Most a Bolognán a sor!