Jól indult az olasz bajnokság az orgon. Az első fordulóban az öt kiajánlott tippből négy bejött. Próbáljuk hát meglovagolni a hullámokat és tovább szállítani a zöld tippeket a Serie A-ból. Átnézve a kínálatot megállapíthatjuk, hogy a szombati játéknap valódi csemegéket tartogat a számunkra. Lássuk, mi vár ránk!

Lazio – Juventus

Meglepődtem Allegri kezdőcsapatán a Viola elleni nyitómeccsen. Kimaradt a nyár legnagyobb igazolása a kezdőből. Higuain a padon kezdett, majd beállt és eldöntötte a három pont sorsát:

Ezzel az argentin csillag megszerezte első gólját Zebra mezben. A tavalyi gólkirálynak mindösszesen kilenc percre volt szüksége, ahhoz, hogy beköszönjön Tatarusanunak. Rendkívül aktív egyébként még a Juventus az átigazolási piacon. Játékosaik után folyamatos az érdeklődés: Lichtsteiner, Zaza, de közben pedzegetik Matuidi érkezését Párizsból. Szóval Torinóban valóban komolyan gondolják az idei BL-szereplést, a bajnoki cím megvédéséről nem is beszélve. Egy félidő alatt hármat lőtt a Lazio Bergamóban. Csalódottak lehettek az Atalanta szurkolói, de 0:3 után a második félidőben Gasperiniék is lőttek hármat, végül a Sasok mégis elhozták a pontokat (3:4). És itt jön a sportfogadók csapdája, mert egyből rávágjuk: hát az nem létezik, hogy a Lazio-Juve nem lesz over (2.30 az Unibetnél!). Azt azért szögezzük le, hogy a Juventus védelme nem átjáróház, és Allegri biztos, hogy nem megy majd bele, az adok-kapok forgatókönyvbe. Szerintem ellentmondást nem tűrően kontrol alatt tarthatja a meccset a bajnok, megkockáztatom, hogy győz. Sőt, benne van, hogy egy Higuain góllal!(2.05)

Napoli – Milan

Egy félidővel később kezdte a bajnokságot a Napoli. Égett Pescarában a tavalyi ezüstérmes, hiszen az újonc 2:0-al ment a szünetben. A fordulatot az Insigne – Mertens és a Gabbiadini – Milik csere hozta meg. A belga két gólt vágott három perc alatt, és úgy tűnt, hogy megroggyannak a pescaraiak. Végül maradt a döntetlen, így Sarri labdarúgói a Milan ellen szerezhetik meg első győzelmüket. Mindig felcsillan a remény arra, hogy újjá születik a Rossoneri. Bevallom, hogy torinói pontszerzést vártam a nyitófordulóban. Viszont meggyőző stabil játékot produkált a Milan és megváltozott a véleményem. Bacca góljával vezetett is Vincenzo Montella alakulata, de a semmiből egyenlített a Torino. Pillanatok alatt reagáltak a hazaiak, Bacca újabb két gólt szerzett, és úgy tűnt, hogy sima milánói győzelem születik. Azonban magára húzta ellenfelét a Milan a 91. percben szépített Baselli, és a 94 -ben pedig büntetőhöz jutottak a Bikák:

Donnarumma kivédte Belotti 11-esét, és otthon tartotta a három pontot a hazai gárda. Palettát kiállították az eset kapcsán, így nélküle áll majd fel a Rossoneri Nápolyban. Összegzésképpen elmondható, hogy egy megnyert mérkőzést bukott el majdnem a Milan, csak fiatal kapusának, és némi szerencsének köszönheti első győzelmét. A fentiek ismeretében a bukik leárazzák a hazai diadalának lehetőségét (1.67), de egy overrel szerintem nyugodt szívvel tervezhetünk.

Internazionale – Palermo

Két csalódott csapat csap össze vasárnap este 18:00-tól. A rendkívül stabil Chievo rögtön felvázolta Frank de Boer részére, hogy mire számíthat Olaszországban. Lényegesen könnyebb ellenfél érkezik viszont a San Siróba. Számunkra örvendetes, hogy Balogh és Sallai is játszott a Sassuolo ellen, de a Palermo elbukta a nyitómeccset. Rajkovic kiállítása miatt Ballardininek a védelmet is újra kell gondolnia. Egy szó, mint száz, országos egyes ez a meccs, más kérdés, hogy normális szorzót nem tudunk a tipp mögé tenni (1.36). Veronában nem volt meggyőző az Inter támadójátéka, ezért jobb, ha a hendis fogadást is elfelejtjük, viszont a magyar srácok miatt érdemes lesz megnézni a mérkőzést.

Cagliari – Roma

Ismétli magát a történelem. Az olasz harmadik, megint csak az Európa Ligában folytathatja. Így megy ez évek óta: Napoli, Lazio és most a Roma bukott el. Portugáliában bíztató volt az 1:1, főleg úgy, hogy egy félidőt emberhátrányban játszottak a Farkasok. Kedden rosszul kezdte Spalletti együttese a visszavágót, hamar hátrányba került, de aztán a gyenge kezdés után képes volt kilátástalan szituációba hozni magát. Kettős emberhátrányba (De Rossi, Emerson) került a Roma és a vége megalázó 0:3 lett. A múlt heti Udinese elleni fölényes győzelem (4:0), már nem csillog fényesen, ráadásul pszichikai teher nehezedik az együttesre. Általában hullámvölgybe kerültek a BL-selejtezőből kizúgó csapatok. Nem egy hétre, fél évre! Fogalmam sincs, hogy reagál majd a keret a helyzetre. Szardínia az üdülésre alkalmas, de a frissen feljutó Cagliari mindent bevet majd. Genovában jól tartotta magát az újonc, vezetett, aztán tíz perc alatt kapott egy hármast. Ebben a helyzetben semmilyen fogadást sem ajánlok erre a meccsre.

Crotone - Genoa

Meglepően jól tartotta magát a Crotone Bolognában. Stabilan védekezett Davide Nicola alakulata, de Destro a 86. percben bevitte a mindent eldöntő találatot. Szezon előtti előzetesemben az utolsó helyre vártam, a „legcsóróbb” olasz élvonalbeli klubot. Volt tartása az együttesnek a nyitófordulóban és kíváncsian várom, hogy mire lesz képes hazai pályán. A Griffeknek sem volt egyszerű meccsük, hiszen Boriello góljával hátrányba kerültek a Luigi Ferrarisban. Sikeresen fordított a hajrában a Genoa és végül legyőzte a Cagliarit. Pikantériája a mérkőzésnek, hogy a vendégek trénere Ivan Juric a nyáron pont a Crotone kispadjáról állt fel, azaz vele jutottak az élvonalba a „déliek”. Így ő nagyon jól ismeri aktuális ellenfelét, ami viszont korántsem jelenti azt, hogy vendéggyőzelem születik. Ha megismétli jó védekező játékát az újonc, akkor simán underbe (1.66) torkollik majd a mérkőzés.