A Barcelona óriási előnyt szerzett a Calderónban, de az eredmény nem feltétlenül volt igazságos, többet érdemelt volna az Atlético Madrid. Simeone együttesének támadnia kell majd, és ha a második félidei, jóval támadóbb felfogású játékkal rukkolnak elő, gólzápor lehet a vége. A mérkőzést a Digisport közvetíti, 21:00-kor kezdődik.

Az odavágó

Az Atlético Madrid egy óvatos 4-4-2-vel kezdte a találkozót, Juanfrannal és Kokéval a széleken, nekik kellett (volna) támogatniuk az elöl kezdő Griezmannt és Carrascot. A katalánoknál Cillessen kezdett a kapuban, a sérült Busquetset és Iniestát Mascherano és André Gomes helyettesítette, és természetesen az MSN is kezdett. Simeone célja egyértelműen a kontrák erőltetése és a kapott gól elkerülése volt, legalábbis a kezdőkből erre számítottunk. Ehhez képest már az ötödik percben lekontrázták őket, akkor még Savic mentett, Suárez elképesztő szólóját viszont már nem lehetett megállítani. Mascherano gyönyörű szerelése után az uruguayi ötven méteres sprint után is higgadtan helyezett a hálóba.

A félidő közepén ismét két veszélyes kontrát vezetett a Barca, fél óra elteltével pedig Messi duplázta meg az előnyt egy gyönyörű távoli lövéssel.

Érdekes megnézni, hogy ez sem klasszikus Barcelona támadásépítés volt, a középpályások még „úton voltak”, Messinek óriási területe volt. A Barcelona csak kontrából veszélyeztetett, és könnyen szerezhettek volna 3-4 gólt, az Atlético pedig teljesen veszélytelen volt az első játékrészben. A szünetben Vrsaljko helyett beállt Torres, és a csapat teljesen átalakult (ez már egy 4-3-3 volt), a Kölyök liverpooli formáját idézve játszott. A cserével óriásit kockáztatott Simeone, a pálya szinte szétszakadt egy teljes félidő erejéig, mindkét csapat könnyedén alakított ki helyzeteket. Griezmann szép gólja után nem változott a játék képe, a fővárosi csapatnak jóval nagyobb helyzetei voltak, Moyá és Cillessen is óriási védéseket mutattak be, így maradt az 1-2. A széleken a sokkal bátrabban fellépő Filipe Luis rengeteg helyzetet alakított ki, de Gabi is óriási labdákat osztogatott, az Atlético nagyon közel állt az egyenlítéshez.

Hiányzók

A hazaiaknál Rafinha a hétvégén csúnyán megsérült, eltört az orra, és a homlokán felszakadt a bőr, miután szerencsétlenül találkozott Ter Stegennel. Ahogyan az a kupameccseken lenni szokott, a német kapus és Mathieu is kimaradtak a keretből, az eltiltott Neymarral együtt. Iniesta, Busquets és Digne is nevezve lett a mérkőzésre, így a brazil szélsőt leszámítva a legjobb kezdőjét küldheti pályára Enrique, ráadásul közülük többen pihentek a Bilbao ellen. Az Atlético Madridnál nincs sok változás, Gabi eltiltott, visszakerült a keretbe az AfCoN-t megjáró Thomas Partey, és a bírósági ügye miatt igen elfoglalt Lucas Hernéndez is.

Várható kezdők

Barcelona: Cillessen – Jordi Alba, Umtiti, Piqué, Sergi Roberto – Busquets, Iniesta, Rakitic – Arda, Suárez, Messi.
Atlético Madrid: Moyá – Filipe Luis, Savic, Godín, Juanfran – Gaitán, Koke, Saúl, Carrasco – Torres, Griezmann.

A visszavágó

Az Atlético Madridnak minimum két gólt kell szereznie, így olyan felfogás várható tőlük már a meccs elejétől, mint amit a Calderónban láttunk a második félidőben. Torres helye nem lehet kérdéses, csúcsformában játszik, de Griezmann mellett akár Carrasco és Gaitán is kezdhet. A Barcelona hazai pályán elképesztően játszik (31 rúgott gól a legutóbbi 7 meccsen), és egy támadóbb felfogású csapat ellen könnyedén gólokat szerezhetnek. A Neymarnak 27 meccsen 9 gólja van, Ardának 26 meccsen 12, tehát ez a mutatót tekintve nem feltétlenül jár rosszabbul a katalán csapat, ha ma a török kezd. Sok gólt várok, a Barcelona egyedül is elérheti a hármat, de az Atlético sem fogja feladni, ráadásul mivel a második félidei teljesítmény kitűnő volt, ahhoz hasonló stílus várható, így a 2,5 gól feletti opciót bátran ajánlom (bet365, 1.67).