A női torna első nagyobb meglepetése is megszületett, ugyanis a végső győzelemre is akár esélyes, tavalyi döntős és egyben harmadik kiemelt Simona Halep két játszmában búcsúzni kényszerült a horvát Lucic által. A csütörtöki nap folyamán a felső ág lép pályára, a Chatrieren a Wozniacki - Görges rangadó és a Mladenovic - Kovinic meccs kerül lebonyolításra, míg Serena Williams és Petra Kvitova kiszorultak a Lenglenre.

Papír vagy meglepetés?

Wozniacki-Caroline-tenisz-038

Caroline Wozniacki.

Fotó: Jimmie48 Photography/Shutterstock.com

Úgy 3-4 évvel ezelőtt a Görges - Wozniacki találkozó igazi csemegének számított, azóta viszont megváltoztak a dolgok. Görges egy-két szinttel lejjebb csúszott, egyre több a hiba a játékába és az önbizalma sincs meg. Wozniacki szinten tudta tartani magát, bár neki is volt egy kisebb hullámvölgye az eljegyzése miatt, de azt már régen kiheverte. A német az első körben döntőszettbe verte Coco Vandeweghet, míg Wozniacki egy viszonylag sima mérkőzésen van túl Karin Knapp ellen. Az olasz kb fél óráig tudta tartani a lépést a dánnal, de az a fél óra az három játék erejéig tartott, azután viszont mindent eltalált csak a pályát nem. Petra Kvitova kicsit álmosan kezdte az idei Roland Garrost, meg is látszott a mérkőzésén Erakovic ellen. A döntőszettbe végül megrázta magát is továbbjutott, de ilyen teljesítmény nem lesz elég a torna további szakaszához. Ellenfele Soler-Espinosa ellen viszont még talán ez is elég lesz, a spanyol idén nagyon rossz formában játszik, volt egy 10 meccsen át tartó nyeretlenségi sorozata is például. Serena Williams is bemutatkozott, Hlavackovát egy sima mérkőzésen múlta felül, viszont a cseh nem játszott olyan rosszul és derekasan helyt állt néha. Fridesman nem egy extra játékos, a fonákja nem rossz, de igazából nincs olyan faktor a játékában amit Serena ne tudna megoldani, sima két szettes győzelem.

Kuznetsovában továbbra is bízunk

Svetlana Kuznetsova a vártnál egy kicsit nehezebben húzta be az első körös mérkőzését, de mentségére legyen Bertens is nagyon érezte a párizsi salakot, főleg a második szettben. A mérkőzés közepén nagyon meglódult a holland tenyerese, elkezdett bátrabban játszani és villantott pár olyan elemet, amit tavaly a Garroson láthattunk tőle. Ugyanakkor Kuzi se akart kiesni kedvenc tornáján és a harmadik szettre összeszedte magát, stabilabb lett és bedarálta Kikit. Első ránézésre a második körbe se kapott könnyű ellenfelet, de ne hagyjuk magunkat becsapni. Francesca Schiavone nagyon elveszett az utóbbi időben a középmezőnyben, annak is a legalján. Az, hogy itt van az első körben a fiatal kínai lány talán túlizgulásának is köszönhette, ugyanis ha kicsit jobban tudott volna koncentrálni Wang az első fordulóban ellen akkor nem sok kérdés lett volna, hogy ki játszik csütörtökön Kuzival. Két veterán találkozója lesz ez, akik ismerik és szeretik a párizsi salakot mindennél jobban. Életük legszebb teniszmomentumaik ehhez a városhoz kötik őket, ugyanakkor míg Franci inkább már a múlt, addig Svetlana még mindig faktor.

Egy-két szó a többiekről

Petkovic abszolut meggyőzően startolt, Rogerset lemost a pályáról és valószínűleg Dominguez-Lino se lesz komolyabb ellenfél. Sara Errani Risike ellen már sokkal inkább megszenvedett, de a döntőszettbe bedarálta az amerikait. Witthoeft-t se vehet félvállról az olasz, ugyanis a német képes nagyot ütni, de még mekkorát néha és az adogatásai se utolsók. Pliskovának és Bacsinszkynak már könnyebb ellenfelek jutottak, illen továbbjutniuk. A Keys - Bencic meccs két ígéretes fiatal tehetség csatáját hozza majd. Bencic elég jó kis meccset játszott Hantuchovával, a meccs nem volt olyan egyértelmű, mint azt az eredmény mutatja. Keys közepes teljesítménnyel jutott túl Lepchenkon, ugyanakkor neki már nehezebb dolga volt, főleg az első szettben. Összességében mindkettejük nagy játékos lehet a közeljövőben, de mostanában nincsenek formájuk csúcsán, a kiegyensúlyozottság hiányzik, érik nagyon itt egy döntőszett.A Watson - Stephens meccs is érdekesnek ígérkezik, ugyanis az amerikai egész parádés játékkal jutott túl Venus Williamsen, végig halálnyugodtan játszva, a fonáka helyenként pedig egyenesen füstölgöt. Watson 4-0-ra áll ellene, ugyanakkor én nem lennék meglepve ha Solone szépítene ezen a mérlegen.

Bencic-Belinda-tenisz-014

Belinda Bencic. Fotó: Jimmie48 Photography/Shutterstock.com

Garica párosban javíthat

Caroline Garcia a Garros első napján kicsit leszerepelt a Chatrier-n Vekic ellen, ugyanis kisebb meglepetésre kikapott a horváttól. Párosban viszont már nagyobb reményekkel indulhat neki a tornának, ugyanis egy nagyon rutinos társ, Srebotnik oldalán sokáig menetelhetnek. Idén álltak össze a szlovén hölggyel és egészen jó eredményeket tudhatnak maguk mögött. Szinte minden tornán ott voltak a végjátékban, igaz versenyt még nem nyertek, de csak olyan duóktól szenvedtek vereséget akiktől bőven kilehet (pl. Baboséktól is párszor). Ellenfelük az első körben a teljesen tapasztalatlan Jovanovski/Liang páros lesz. Sima két szettes győzelem várható Garciáéktól, nagy dilemma lenne ha még ezt a meccsét se tudná megnyerni a francia.

• WTA - Roland Garros tippek

Kuznetsova + Serena Williams 2-0 +Garica/Srebotnik
  • Bencic - Keys: Over 2.5 szett

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.