Csütörtökön a svájci Young Boys vendégeként lép pályára a magyar bajnok Debrecen a labdarúgó Európa Liga-selejtező utolsó, negyedik fordulójának első mérkőzésén. A párharc győztese a sorozat főtábláján folytathatja szereplését, míg a vesztes számára véget ér a nemzetközi kupaidény.

Kondás Elemér együttese a BATE Boriszov ellen drámai körülmények között, 93. percben kapott góllal búcsúzott a Bajnokok Ligájától, most a második számú sorozatban, a fehéroroszok után egy újabb olyan riválissal mérkőzik meg, amellyel korábban már találkozott. A berni gárdával 2008-ban az UEFA Kupa selejtezőjének harmadik fordulójában csapott össze a hajdúsági együttes, a párharc első mérkőzésén Svájcban Rudolf Gergely góljával ugyan korán vezetést szerzett a Debrecen, a hazaiak azonban fordítottak és 4-1-es diadalt arattak, majd a Debrecenben rendezett visszavágón 3-2-re győztek és jutottak tovább simán.

L-Imam-Seydi-DVSC-001

Seydi L'Imam (DVSC, balra). Fotó: Laszlo Szirtesi/Shutterstock.com

A Young Boys hat fordulót követően jelenleg negyedik helyen áll hazája pontvadászatában, az első négy mérkőzésén nyeretlen maradt és mindössze három pontot gyűjtött, ám legutóbbi két találkozóját, köztük a rekordbajnok Grasshoppers ellenit is magabiztosan megnyerte.
Kondás Elemér együttese címvédőként csak a nyolcadik az OTP Bank Ligában négy fordulót követően, legutóbb szombaton Újpesten szenvedett egygólos vereséget, ráadásul a szakvezető munkáját sérülések és eltiltás is nehezíti. A klub honlapjának beszámolója szerint a kapus Nenad Novakovic és a védő Mészáros Norbert még csak nemrég kezdte el a teljes értékű munkát. René Mihelic még a Cliftonville elleni mérkőzésen szenvedett combizomszakadást, ő biztosan kihagyja még a visszavágót is, míg Tisza Tibor az Achilles-ín gyulladása miatt nem bevethető. Selim Bouadlát a BATE elleni visszavágón állították ki két sárga lappal, ő szintén kihagyni kényszerül az első felvonást.
A meccsre Bernben kerül sor 19.30-tól, míg a visszavágót jövő hét csütörtökön rendezik a Nagyerdei Stadionban 20.30-tól.

20:05     Zimbru Chisinau (Mda) - PAOK (Gre)      5.54    3.64    1.62
20:15    Asteras Tripolis (Gre) - Maccabi Tel Aviv (Isr)      2.42    3.24    2.83
20:30     RNK Split (Cro) - Torino (Ita)      5.75    3.89    1.55
20:45     FK Sarajevo (Bih) - B. Moenchengladbach (Ger)      7.98    4.72    1.36
21:15     Rijeka (Cro) - Sheriff Tiraspol (Mda)      1.46    4.05    7.10