A Ferencváros és az MTK 211. bajnoki örökrangadójával zárul szombat este a labdarúgó OTP Bank Liga 19., idei utolsó fordulója.

A két csapat a 113 és fél éve tartó rivalizálás során eddig 262 tétmérkőzésen találkozott egymással, az FTC 104, az MTK 101 alkalommal győzött, 57 meccs pedig döntetlennel zárult. A bajnoki összecsapások is enyhe ferencvárosi fölényt mutatnak: az eddig lejátszott 210 mérkőzés közül - 47 döntetlen mellett - 85 a zöld-fehérek, 78 pedig a kék-fehérek sikerével végződött.
Idén eddig kétszer rendeztek örökrangadót: április 16-án a Groupama Arénában 2-2 lett a végeredmény, szeptember 10-én Dunaújvárosban pedig 2-1-re győzött az MTK. A kék-fehérek vendégként legutóbb 2002 szeptemberében tudtak nyerni az FTC ellen a bajnokságban.

Leandro-Torghelle-002

Fotó: Laszlo Szirtesi/Shutterstock.com

A címvédő Ferencváros a tabella negyedik, a vendégcsapat pedig a tizedik helyén várja a szombati összecsapást. A közelmúltban mutatott forma a házigazdák mellett szól, ugyanis az FTC hazai pályán a legutóbbi öt mérkőzéséből hármat megnyert, míg az MTK utolsó öt vendégszerepléséből háromszor vesztesen hagyta el a pályát.
A listavezető Vasas a Paks legyőzésével bebiztosíthatná, hogy a tabella élén töltse a téli szünetet. Az angyalföldiek üldözői közül a Videoton a Haladás vendége lesz Sopronban, a Budapest Honvéd pedig az újonc Mezőkövesdet fogadja.
Az elmúlt öt játéknap eredményei alapján a kispestiek és a borsodiak vannak a legjobb formában az élvonal csapatai közül.

Az OTP Bank Liga huszadik fordulóját 2017. február 18-án rendezik.