Nem adja könnyen a bajnoki címet a Monaco, ki akarnak tolni a főváros szupercsapatával, akiknek így nem lehet félvállról venni a francia bajnoki mérkőzéseket, miközben ők már a Bajnokok Ligájára koncentrálnának. A Monaco most a szezon második felében feltámadó Lyon otthonába látogat. A győzelem annyira evidens, hiszen az OL is küzd az európai kupás helyekért.

ápr 28. 19:00 Közvetítés: Unibet

Olympique Lyon: Helyre lettek téve

Az elmúlt héten rendeztek Párizsban egy PSG - Lyon mérkőzést, ahol bizony komoly pofont kapott Pierre Sage együttese. Úgy léptek pályára Párizsban, hogy a hazaiaknál nem volt a kezdőbe nevezve Kylian Mbappé, Ousmane Dembélé és Fabian Ruiz sem. Luis Enrique rotált, bizakodhattak a vendégek, de ez nem tartott sokáig. Nemanja Matic egy szerencsétlen öngólt hozott össze az első három perc során, majd a hatodik minutumban egy szöglet utáni szituációt váltott gólra Beraldo, érdemi része eldőlt a találkozónak az első 10 perc során, teljesen megtört az OL, nem segített ezen, hogy folyamatosan támadásban maradtak a párizsiak, félidőre pedig négy gólt szereztek.

Ernest Nuamah ugyan elemében volt az első félidőben, majdnem két ugyanolyan gólt szerzett, de végül csak 3-0-nál szépíteni tudott, minden bizonnyal, ha a második lövésére nem a hosszút akarja kilőni, akkor szorosabb is lehetett volna a mérkőzés. A második játékrészben a Lyon azért még próbálkozott, akadt 2-3 nagyobb helyzetük, de Donnarumma a helyén volt. A vendégek szempontjából azért volt megalázó ez a meccs, mert Luis Enriquének be sem kellett hoznia a Mbappé - Dembélé duót, annyira sima volt a találkozó. Az OL-nél pedig azon érdemes elgondolkodni, hogy két jobb formában lévő riválissal találkoztak az elmúlt hónapokban, mindkettőtől kikaptak.

Monaco: Nem adták fel a harcot

Amit itt a bajnoki hajrában küzd a hercegségbeli klub, azelőtt le a kalappal. Az utolsó mérkőzésekre nagyon összekapta magát Adi Hütter együttese, szó se róla, zsinórban három derbit nyertek, mindezt 4-0-s gólkülönbséggel. Az egész szezon során gondjuk volt a védekezéssel, lassan zártak vissza támadásból, ellenfelek lekontrázták őket, most viszont magabiztosak voltak, igazán veszélyes helyzetbe nem kerültek, pedig közvetlen riválisokkal játszottak.

Lyon - Monaco statisztika: A Lyon a mérkőzések 30 %-án nem kapott gólt. Ezek nagyobb része hazai találkozó volt, míg a Monaco a mérkőzések 33%-án nem kapott gólt. A Monaco sorozatban megnyerte az utolsó 5 vendég mérkőzését.

Az ezüstérem szempontjából ezek kiemelten fontos találkozók voltak, Brest otthonában a hajrában két játékosukat is kiállították, de ez sem befolyásolta őket, ahogyan a hétközi mérkőzésen az eltiltásuk sem. A Lille ellenében úgy nyertek 1-0-ra, hogy átadták a terepet Paulo Fonseca csapatának, ők pedig kontráztak, de így is sok veszélyes helyzetet dolgoztak ki.

Lyon - Monaco tipp

Igaz, hogy mindkét csapat jó formában van az elmúlt hetek alapján, de a Lyonnál most érezhető volt, hogy amikor a rivális is komolyabb játékerőt képvisel, akkor már közel sem annyira magabiztosak. A PSG-től kapott pofon demoralizáló lehetett, főleg úgy, hogy Mbappé és Dembélé hiányában azért volt esély egy meglepetésre, ehelyett 10 perc alatt letudták a párizsiak a meccset. A Monaco ellen az szól a hazaiak mellett, hogy a Lyon pihent, míg a vendégek kemény mérkőzést játszottak. A forma viszont Hütter együttesénél tűnik jobbnak, de még pár hete a sok találatra fogadtunk volna, most inkább megfontolt találkozót várunk!

Lyon - Monaco élő közvetítés

Hol nézhető a Lyon - Monaco mérkőzés? Magyar kommentárral az Match 4 felületén, illetve az Unibet oldalán vasárnap 19:00-től.