A házigazda MKB-MVM Veszprém bejutott a férfi kézilabda SEHA Liga négyes döntőjének vasárnapi fináléjába, miután izgalmas végjátékban 25-24-re legyőzte a horvát PPD Zagreb csapatát.

A rendező a fehérorosz Meskov Breszttel mérkőzik meg a trófeáért.
Elődöntő:
MKB-MVM Veszprém - PPD Zagreb (horvát) 25-24 (14-10)

Hazai gólok: Iváncsik 5, Ilic 5, Chema 5, Gulyás 2, Nilsson 2, Zeitz 2, Nagy 1, Ugalde 1, Sulic 1, Lékai 1

handball-EURO2014-Ivancsik-Gergo-002

Iváncsik Gergő akcióban. (Fotó: Wikipedia)

Remekül kezdett a regionális ligában először induló, és rögtön alapszakaszgyőztes Veszprém, a 4. percben már 4-1-re vezetett, a 2013-as bajnok aztán a folytatásban már jobban játszott, és a horvátok Horvat találatával 7-3 után 9-9-re egyenlítettek. Időkérés után a félidőt négy hazai gól zárta, így lett 14-10 a szünetre.
A két BL-negyeddöntős alakulat csatájában állandósult a különbség, negyedórával a vége előtt 21-16-ra lépett el az esélyesebb magyar együttes, és ettől egy kicsit kiengedett, kényelmessé vált. Ezt követően a vendégek sorozatban háromszor voltak eredményesek, és egy csapásra izgalmas lett a végjáték. Az 55. percben már csak minimális volt a magyar csapat előnye (23-22), sőt, miután a zágrábiak kivédekeztek egy emberhátrányt, egyenlítettek is (24-24). A végjátékban Chema gólt szerzett, Nagyot viszont kiállították, Mikler azonban emberhátrányban ziccert fogott, és ez minden értelemben döntőnek bizonyult.
A Veszprém a vasárnapi fináléban a címvédő macedón Vardar Szkopjét kiejtő Breszttel találkozik.