Gael Monfils újabban a profik körében kevésbé használt Artengo márkájú ütővel játszik és az idényt az Adelaideben szerzett tornagyőzelmével kezdte. Melbourneben a második fordulóban Alexander Bublik ellen fog pályára lépni.

A harmincöt éves francia játékos (ATP 20.) csak öt gémet veszített nyitómeccsén az argentin Federico Coria ellen (6-1, 6-1, 6-3). Elina Svitolina férje legjobb eredményét az Australian Openen 2016-ban szerezte, amikor a negyeddöntőig menetelt, a tavaly viszont már a Melbourne-i Grand Slam-torna első körében búcsúzott. Az idei második fordulós ellenfele, a huszonnégy éves Bublik (ATP 37.) keményebben meg kellett küzdenie az amerikai Ernesto Escobedoval és egy elvesztett első szett után fordította a nyitómérkőzését (3-6, 7-6, 6-3, 6-3). A kazahsztáni játékos idén még csak Adelaideben indult, de ki is kapott az első meccsén. Az Australian Openen a legjobb eredménye a második forduló elérése volt, amelyet még a tavaly és 2017-ben is kipipált. Alexander négy szettben verte Monfilst az eddigi egyetlen egymás elleni meccsükön a 2020-as Roland Garroson, viszont most a francia jobb játékformájának köszönhetően, ez a statisztikai mérleg kiegyensúlyozódhat.

Ne feledd, hogy az Australian Openes fogadásaiddal részt vehetsz egy 8 millió forintos Fogadás Bajnokságon és 1500 forintos ingyenes fogadást is bezsebelhetsz.