Sorana Cirstea egy Petra Kvitova elleni bravúrral próbálta törölni a felvezető melbournei tornán való indulatos gesztusának emlékét, melynek célpontja épp a saját edzője, Adrian Cruciat volt.

Sorana Cirstea (Fotó: Pal2iyawit / Shutterstock.com)

A román játékos (WTA 68.) a múlt héten a teniszvilág ámulatára, azt kérte negyeddöntős meccsének egyik szünetében a bírótól, hogy megbüntessék az edzőjét, mert állítólag, az túl sokat beszélt a lelátóról. Sorana kikapott az említett mérkőzésen, viszont most az ausztrál Grand Slam-torna harmadik fordulójában van úgy, hogy az előző körben Petra Kvitovát verte 6-4, 1-6, 6-1-re. Következő ellenfele a szintén csehországi Marketa Vondrousova (WTA 20.) lesz, aki Rebecca Marinót búcsúztatta két játszmában az előző fordulóban. Bár Marketa az elődöntőig menetelt a pár napja véget ért felvezető tornán, Cirstea látszik azért jobb formában, mivel már az idény vége óta (amikor a szokásnál erősebb versenytáblával rendelkező ITF-tornát nyert) acélos ellenfeleket is ver. Az tény, hogy a román játékos rengeteg hibával szokott játszani, de Vondrousova sem dicsekedhetik e téren.

Ne feled, hogy fogadásaiddal részt vehetsz az Australian Open fogadás bajnokságon, és emellett ingyen tippelhetsz is a melbounei összecsapásokra vonzó nyereményekért.