A papírforma igazolódott a versenytábla ennek a negyedében és az elődöntős helyért Stefanos Tsitsipas a 2009-es bajnokkal, Rafael Nadallal fog összecsapni.

Rafael Nadal és Stefanos Tsitsipas (Fotó: Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com)

február 17., szerda

A második fordulós ijedtségen kívül (mikor Thanasi Kokkinakis öt szettre kényszerítette), a görög játékos (ATP 6.) nem ütközött nehéz ellenállásba sőt, játék nélkül jutott tovább a veszélyesnek ígérkező, nyolcaddöntős összecsapáson, amelyen Matteo Berrettini lett volna ellenfele. Ezért nyugodtan mondható, hogy a görög játékos (ATP 6.) fizikailag optimális formában fog kezdeni. Szüksége is lesz minden erejére Rafa (ATP 2.) ellen, mivel a spanyol simán nyerte eddigi négy meccsét. Bár a Fabio Fognini elleni nyolcaddöntője iránt nagy volt az érdeklődés, végül Nadal három játszmában intézte el az olasz virtuózt is.

Az egymás elleni meccsek azt a helyzetképet festik, hogy egy kiegyensúlyozott összecsapásra várhatunk, még akkor is ha a hét hivatalos mérkőzésből Stefanos csak egyet nyert és azt is salakon (Madrid 2019). A legutóbbi három meccsük (közülük egy bemutató jellegű) viszont hasonló borításon zajlott és Nadal csak döntő játszmában tudott nyerni. Két évvel ezelőtt ugyanitt játszottak egy elődöntőt is amelyen spanyol leütötte ellenfelét a pályáról, viszont a játékfelületről azt állítják, hogy most gyorsabb. Az nem kérdéses, hogy Rafa az esélyesebb, viszont Tsitsipas ha az első szettben állja a sarat, akkor jelentősen növelheti esélyét a továbbjutásra. Elméletileg, Nadalnak fontosabb lenne, hogy gyorsan nyerjen, mert a torna elején nem volt ideális fizikai formában.

Ne feledd, hogy fogadásaiddal részt vehetsz az Australian Open fogadás bajnokságon, és emellett ingyen tippelhetsz is a melbournei összecsapásokra vonzó nyereményekért.

Fogadj az Australian Openre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.02.16. (09:02)