Anastasia Pavlyuchenkova hat Grand Slam-negyedöntőt bukott el mostanáig, de a hetedik meghozta számára az óhajtott szintlépést.

Anastasia Pavlyuchenkova (Fotó: Bukharev Oleg / Shutterstock.com)

A huszonkilenc éves orosz játékos (WTA 32.) mind a négy Grand Slam-tornán sikerült legalább egyszer az utolsó nyolc közé jutnia, ami nem kis dolog és sokat mond képességeiről. Párizsban két sima győzelemmel rajtolt, de ezt követően egymás után három döntő szettes mérkőzést kellett nyernie roppant acélos játékosok ellen, hogy végre az első rangos elődöntőjébe jusson. A nyolcaddöntőbe jutásért az ismét csalódást okozó Aryna Sabalenkát verte, majd a mindig veszélyes Victoria Azarenkát, végül pedig a Serena Williams-t legyőző Elena Rybakinát búcsúztatta a negyeddöntőben.

Az elődöntőben a huszonhárom éves Tamara Zidansek (WTA 85.) lesz az ellenfele, aki szintén első alkalommal van az utolsó négy között Grand Slam-tornán. Mostanáig sosem sikerült túljutnia a második fordulón a rangos tornákon. A szlovén játékos remek párizsi menetelése során, többek között, Bianca Andreescu-t, a nemrég Isztambulban WTA-bajnoki címet szerző Sorana Cirstea-t és a belgrádi bajnokot, Paula Badosát is verte. Az utóbb említett spanyol ellenfelét a negyeddöntőben 8-6-ra győzte le a harmadik játszma hosszabbításában.

A bukmékerek Pavlyunchenkovát látják esélyesebbnek, ami nem meglepő, hiszen az orosz teniszező egy magasabb színvonalat képvisel. Míg Zidansek egy WTA-tornát sem nyert mostanáig, Anastasia tizenkétszeres bajnok, sikereiből hármat salakon gyűjtött be.

Ne feledd, hogy nyertes fogadásaiddal részt vehetsz egy fogadás bajnokságon is, amelyen akár 1,6 millió forintot zsebelhetsz be.

Fogadj itt a Roland Garrosra!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.06.09. (08:49)