Nem kis meglepetésre, Sara Sorribes Tormo kikapott Kamilla Rakhimovától az idei Melbourne-i Summer Set 2 tornán és azóta nem sokat emelt játékformáján, de még így is esélyesebb a mexikói mérkőzésükön.

Sara Sorribes Tormo (Fotó: Mai Groves/shutterstock.com)

A sokkal magasabban rangsorolt Sara (WTA 32.) nem remekelt az utóbbi időben, de sikerült legalább egy kört mennie az Australian Openen, majd Guadalajaraban, ahol címvédőként indult, eljutott a negyeddöntőig. Mexikói menetelése már javulást sejthetne, de ellenfelei nem a legacélosabbak voltak. Kamilla (WTA 107.) az említett januári nyolcaddöntős összecsapásuk óta hullámvölgybe került és egy főtáblás mérkőzést sem nyert. Próbálkozott az Australian Openen, ahol a harmadik selejtezős meccsét bukta el. majd Szentpéterváron és Dohában bemutatkozó-mérkőzésein búcsúzott.

Bár kevés idő telt el amióta Rakhimova 7-6, 6-4-re verte Sorribes Tormot a hasonló ausztrál kemény borításon és a spanyol nem lett időközben sem túl meggyőző, mégis valószínűbb a visszavágás mint egy újabb orosz győzelem.

február 28., hétfő

Tipp: Mérkőzés hendikep (játékok): Sara Sorribes Tormo -2.5  1.72

Az oddsok a bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022.02.28., 08:13.