Dayana Yastremska legutóbb a tavalyi US Openen nyert hivatalos mérkőzést kemény borításon. Ezt a hosszú, sikertelen időszakot Sloane Stephens ellen szakítaná meg, de az amerikai esélyesebbnek tűnik nála.

Dayana Yastremska (Fotó: Mai Groves / Shutterstock.com)

Nagy port kavart a huszonegy éves játékos eltiltása, de ez már a multé és az ukrán tehetség júliusban ismét pályára lépett. Idén Dayana (WTA 50.) a hamburgi tornáig nem játszott hivatalos meccset, mégis két biztató győzelmet szerzett a német salakon. A kemény borításra viszont már kevésbé sikeresen tért vissza, mivel úgy az Olimpiai játékokon, mint San Joseban az első meccsein kikapott. Montréalban Sloane Stephens (WTA 62.) ellen játssza nyitómeccsét és megtörténhet, hogy nem ezzel a mérkőzéssel fogja megtörni a jeget a kemény borításon, mivel a bukmékerek az amerikai továbbjutását tartják valószínűbbnek.

Ennek ellenére, Yastremska nem esélytelen a huszonnyolc éves amerikai ellenfelével szemben, mivel Sloane az utóbbi időben elég ritkán játszik. Júniusi Roland Garros nyolcaddöntője után, a harmadik fordulóig jutott a Wimbledonon, majd kemény borításra váltva, a második körig San Joseban. Érdekes megfigyelni, hogy idén a 2017-es US Open-bajnok sokkal sikeresebb volt salakon, mint kemény borításon, legjobb eredményei a gyorsabb játékfelületeken a Miamiban és San Joseban játszott második fordulók. Azért azt is meg kell jegyezni, hogy a múlt héten San Joseban három játszmára kényszerítette az utólag bajnoki címet megszerző Danielle Collins-t, ami már javulást mutat.