A rendezők örömére, az orosz torna negyeddöntő szakaszában egy teniszező kivételével csak orosz játékosok maradtak a versenytáblán.

A hazaiak idős és fiatal generációja egyaránt remekül teljesített a héten. Közéjük férkőzni csak egy relatív ismeretlen, román lánynak, Jaqueline Cristiannak (WTA 160.) sikerült. A 22 éves teniszező a selejtezőből indult, majd a főtáblán Jelena Ostapenkót is sikerült legyőznie két játszmában. Ilyen lendülettel Jaqueline nem indul vesztesként a rutinos Svetlana Kuznetsova ellen sem (WTA 39.), bár a bukmékerek nem sok esélyt adnak neki. Cristian játékstílusának nagyon jól fekszik a gyors, kemény borítás, mivel a vékonyka testalkata ellenére, hatalmas szervával és erős indítványozó ütésekkel rendelkezik, amelyekkel kényelmetlen helyzetekbe hozhatja ellenfelét. Svetlana csak egy meccset kellet játszania mostanáig, a kínai Xinyu Wang-t győzte le két szettben.