Van miért visszavágnia a hazai együttesnek, hiszen nem is olyan régen, tavaly év végén komoly vereségbe szaladt bele aktuális ellenfelével szemben. November elején a Vegas Golden Knights kiütötte 7:0-ra a Colorado Avalanche csapatát Las Vegasban, ami biztosan ott van még a fejekben. Hiába a bajnokság, hiába minden, ezért biztosan vissza szeretnének vágni, mert az ilyen nagyarányú vereség azért nem túl gyakori az NHL mérkőzésein.

Knights 7 gólos győzelme az Avalanche ellen

Azon a november eleji találkozón nyugisan zajlott az első harmad, a kapusok jól védtek, aztán végül emberhátrányos helyzetből megszerezte a vezetést a Knights együttese. Mark Stone volt eredményes, aki azért 20-30 találat között szokott termelni az elmúlt években. Aztán jött az Avalanche számára végzetes második harmad, mely során több gólt is kapva 4:0-s hátrányba került. Onnan már nem volt visszaút, de az összeomlást azért elkerülhették volna.

Amikor jégkorongra fogadunk, rendszerint nagy szorzókkal találkozhatunk a kiegyenlített erőviszonyok miatt. Így volt ez a most tárgyalt tavaly novemberi meccs előtt is, hiszen szorzók alapján teljesen egál volt az erőviszony. Az utolsó harmadban azért még 3 gólt hozzárakott a Knights, többek között Mark Stone újra eredményes tudott lenni. Az eredmény így aztán 7:0 lett, pedig a tabellán nagyon közel vannak egymáshoz a csapatok.

Jobb formában van az Avalanche

Miközben az utóbbi hetekben azért becsúsznak vereségek a Knights csapatának, sorra nyeri meccseit az Avalanche együttese. Két vereséget leszámítva, minden találkozójukat nyerik karácsony óta. Tegyük hozzá, igazán gólzáporos összecsapásokon vannak túl, például a Florida Panthersszel szemben egy 8:4-re végződő meccsen kaptak ki. Az micsoda már? Összehoztak 12 gólt, ráadásul a Panthers elment 3:0-ra, és feljött az Avalanche 3:3-ra, majd 4:4-re, aztán elbuktak csúnyán.

Nem egyszerűek a jégkorong tippek az NHL világában, mert hiába nézzük a tabellát, azért bármi megtörténhet. Nathan MacKinnon formája javult, ez mindenképp jó hír a Colorado számára. De azért nagyon szembetűnő az a kisiklás néhány napja a Florida Panthers ellen. Az első harmadban elment 3:0-ra a Panthers, a másodikban egyenlített az Avalanche, aztán végül az utolsó felvonásban 8:4-re alakult az eredményt, a Panthers győzelmével.

Avalanche - Knights mérkőzés tippek

Közel vannak egymáshoz a tabellán, jobb formában az Avalanche, mely ráadásul több gólt is szerez és van visszavágni valója a Knights ellen. Amint lesz valahol kínálat, a gólok számára fogunk tippelni, mert ez egy overes mérkőzésnek tűnik. Az esélyeket a győzelemre illetően nem tudnám jól belőni, de vegyük figyelembe az Avalanche jobb formáját és hogy a Knights sérültjei egész sokan vannak. Amint jön az Unibet kínálattal a mérkőzésre, frissítjük a cikket valami overes fogadással!