Aki a változatosságot kedveli, az dörzsölheti a markát, mivel volt mit látnia eddig az idény első salakos Masters-tornáján.

Casper Ruud (Fotó: Janet McIntyre / Shutterstock.com)

április 17., szombat

A versenytábla alsó ágán Casper Ruud (ATP 27.) és Andrey Rublev (ATP 8.) fognak összecsapni az elődöntőben. A huszonkét éves norvég játékos a tavalyi figyelemreméltó salakidénye után idén ismét elkapta a fonalat a lassú borításon. A negyeddöntőben a címvédő Fabio Fogninit győzte le két játszmában (6-4, 6-3). Acélos játékát bizonyítja, hogy a héten sikerült legyőznie azt a Diego Schwartzmant is, aki nemrég bajnok lett salakon Buenos Airesben és azt a Pablo Carreno Bustát is, aki alig pár napja nyert tornát a marbellai lassú játékfelületen. Andrey Rublev a negyeddöntőben a tizenegyszeres bajnok Rafael Nadalt győzte le egy több, mint két és fél órás meccs következtében (6-2, 4-6, 6-2). A huszonhárom éves orosz játékos a második szettben is brékelőnnyel vezetett, de a spanyol csillag nem búcsúzhatott harc nélkül. Andreynek ez a második három játszmás meccse egymás után, miután Roberto Bautista Agut is megdolgoztatta az előző fordulóban.

Rublev szinte hihetetlenül magas színvonalú játékot mutatott Rafa ellen, amivel azt sejteti, hogy komoly lépésekkel halad rangosabb címek megszerzése felé. Mégis, ez az elődöntő elég nehéznek ígérkezik, mert sokkal fáradtabb lehet ellenfelénél. Ennek ellenére, ez a Rafa elleni bravúrja tovább hajthatja főleg, hogy Caspert minden egymás elleni meccsen verte. Három hivatalos mérkőzés alkalmával kerültek szembe, a hamburgi salakon kétszer (2020-ban illetve 2019-ben) és egyszer az Australian Open kemény borításán (idén).

Fogadj itt teniszre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.04.16. (22:33)