Vuelta a Espana 2019

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: peshark Dátum szeptember 01, 2019, 18:52:46
Sajnos koltozkodes miatt lemaradtam, hanyadik kilometerre erdemes allitani a playert?  ;D
Utolsó 20, bár ebből 5 eleve kiesik, mert olyan eső volt, hogy közvetítés se ment, csak PCS-ről. Akkor történtek az érdemi dolgok..

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 01, 2019, 17:45:33
Ez nagyon durva szakasz lett a végére, milyen körülmények, te jó ég!

Az az 5 km nagyon hiányzott a teljes élményhez, de így is nagyon izgalmas szakasz volt :ok: Az egyik kommentátor nagyon eltalálta, amikor azt mondta: "Ez a ki kit vár be szakasz" :laugh: Mert tényleg szépen bevárták az elszökött csapattársak a 'menőket', kivéve ugye a győzelemért hajtó Solert, aki ezt nehezen nyelte le; joggal. (Bár szerintem Pogacar megfogta volna, de ez már nem derül ki)

A tegnapi esti szorzóhoz képest számomra meglepő módon alig esett Roglic végső nyertes szorzója; 1,65 --> 1,57
Pedig tudtommal még az se lett volna gond, ha Lopez akár perces előnyt szerez, mert kronón sokkal jobb a szlovén. Igaz hegyek még lesznek a verseny során, de most akkor is nagyon neki áll az összetett.

Igen, az rengeteget hozzátett volna a szakaszhoz, így a végéig csak sötétben tapogatóztunk. Lópezért kár, érezhetően megtörte, ami abban az 5 kilométerben történt. Érdekes, hogy Roglic is bukott, de ő új erőre kapott. Mondjuk ő és Quintana szeretik a zord időjárási körülményeket (emlékszem Nairo a Tirrenón is nyert szakadó hóesésben). Mai szakasznak a legnagyobb vesztese López, de szerintem Valverdében sincsen annyi, hogy a nagyobb hegyeket bírja Quintanával (pedig nagyon örülnék neki). Utóbbinál azt nem tudom, hogy fejben összerakja-e annyira ezt a versenyt, hogy három hétig jó legyen egy Tour de France után.

A szlovénok azért örülhetnek, ketten top5-ben. Óriási fejlődésen ment keresztül az országuk az elmúlt években a sportok terén. Megérte a befektetett pénz, illetve az össznépi sportolás. Roglic kapcsán mondjuk ötletem sincs, hogy mire gondoljak, mert a Girón is nagy favorit volt, kronókon is jól ment, de a csapata miatt ott is bajba került. Az sajnos most sem túl erős.

Érdekes a helyzet, ugyanis a top4 tagjai közül mindenkinél van valami gond:
- Roglic minőségi segítők nélkül, lehet megint egyedül kell megoldani és 1,5 hét alatt két bukás
- López egy nagy bukás és ingadozó teljesítmény
- Movistar: Unzué megcsinálta a csapaton belüli feszültséget.

Talán az utóbbi kezelhető a legjobban. Pogacarra leszek kiváncsi, mert neki sem gondja, egyedül, saját tempóban is kiváló. Azonban ott az a fránya életkor.. Szívem szerint behúznám azt a 15.00-ös szorzót a győzelmére, főleg, ha Aruból érdemi segítő lesz. Mondjuk még mindig azt gondolom, hogy a harmadik hétre készül el az erejével, de bízom benne, hogy nem így lesz.

10.szakasz

1. Primoz Roglic
2. Vasil Kiryienka
3. Thomas De Gendt
4. Tony Martin
5. Nelson Oliveira

10. Szakasz
1.Roglic, Primoz
2.Kiryienka, Vasil
3.De Gendt, Thomas
4.Izagirre Insausti, Ion
5.Oliveira, Nelson

10.

1. T. De Gendt
2. P. Roglic
3. N. Oliveira
4. T. Martin
5. I. Izagirre

10.

1. P. Roglic
2. N. Oliveira
3. V. Kiryienka
4. T. Pogacar
5. A. Valverde

10. szakasz

1. Roglic
2. Thomas De Gendt
3. Ludvigsson
4. N. Oliveira
5. Kiryienka

10.

1. P. Roglic
2. V. Kiryienka
3. N. Oliveira
4. Patrick Bevin
5. Thomas De Gendt

10.

1. P. Roglic
2. N. Oliveira
3. V. Kiryienka
4. De Gendt
5. Tony Martin

10. Szakasz

1. P. Roglic
2. V. Kiryienka
3. N. Oliveira
4. T. Martin
5. P. Bevin

10.szakasz

1. Roglic
2. De Gendt
3. N Oliveira
4. Kiryienka
5. Pogacar

10. szakasz

1. Roglic
2. Pogacar
3. N. Oliveira
4. Kiryienka
5. Bevin

10.

1. Roglic, Primoz
2. Oliveira, Nelson
3. De Gendt T.
4. Barta, William
5. Kiryienka, Vasil

10.

1. P Roglic
2. Ion Izaguirre
3. N. Oliveira
4. A. Valverde
5. Pogacar