Foci Eb 2020/2021

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: TiB Dátum június 12, 2021, 23:01:10
Mindössze egy veterán fórumos vagyok, de mit szólnátok, ha lapoznánk? Van aki egyetért Bognár György mondanivalójával, míg mások nem. Kiadtuk magunkból, jöjjenek a következő meccsek.

Például ez az orosz védelem harmatos nagyon, de az is lehet a belgák tették azzá. Lukaku esetében nem tudom mi történhetett, hogy nem lett világsztár. A fickó akárhol játszik, szerzi a gólokat folyamatosan.

Az oroszoknak kijött a lépés 2018-ban . A finnek lehet így tovább mennek .

Amúgy a múltheti eset mikor kifújolták az íreket a magyar szurkolók sem volt valami szép és ott pedig érdekes módon a magyarok 90%a igazat adott viktor királyunknak, mivel egy magyar nem térdel le senki előtt... Ez rendben is van de attól még tiszteletben kell tartani mások elveit és ha nekik ez a jó akkor legyen így, nyílván én is túlzásnak tartom ezt de nem fújolnák ki senkit emiatt, mindenki azt csinál amit akar... Ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy a magyarok véleménye mint a birkáké, mindenki megy a nyáj után... Ezt még megértem mert 1 órán keresztül nyomta a showt bognár és nem használta az eszét hogy ezzel munkanélküli lehet  ;D De itt is ment a milliónyi anyázás és gyalázkodás amit egyrészről megértek, másrészt kicsit fel van ez fújva mert ez csak a szavak rossz használata, mivel bognár elfelejtette hogy a tévében van ahol nem lehet bármit mondani, de a magyarok már ha tehetnék megkéselnék és felgyújtanák... Na mondjuk ettől felfordul a gyomrom, tipikus magyarok, ha valaki hibát követ el essünk neki...

vagyis nem múltheti mert keddi eset de lényegtelen   ;D

Idézetet írta: Pozzato Dátum június 12, 2021, 22:59:22
Itt nincs olyan, hogy A és B vélemény, ha az értékrendünk normális szinten van, akkor fel sem merül, hogy Bognárnak igaza lett volna bármiben is. Igen, az emberek mondanak hülyeséget egyszer, kétszer, de ez a személy közel egy órán át volt válalhatatlan - mindezt úgy, hogy gyakorlott televíziós személyiség, 50-szeres válogatott labdarúgó, szakértő -, ez nem a véletlen műve, nem egyszeri megingás, ez tudatos érvelés. Semmi keresnivalója nincsen a médiában, aki pedig egyetért vele, az felőlem szidhat engem (nem különösebben izgat mások rólam alkotott véleménye), de utána nézzen magába is, mert súlyos gondok vannak az értékítéletével.

Egy adott pillanatban a műsorvezetőnek is már elege lett, s kapcsolta a koppenhágai meccs kommentátorát, aki remegő hanggal kb. így kezdte: "azért a studiókban ülöknek elmondanám, hogy...", aztán sajnos nem volt bátorsága folytatni, de őszintén vártam egy Kálmános beszólást.

Bucak, az írek és hasonló csapatok gesztusa nagyon sértő lehet sok európaira nézve, a jelenség hátterét ismerve teljesen természetes a fütyülés sokak részéről. Ezt még a nagyon toleráns angolok is csinálták. Igazából egyébként a letérdelés a megosztó, és minden, amit a fütyülésre mondanak.

Idézetet írta: Bucak77 Dátum június 12, 2021, 23:20:05
Amúgy a múltheti eset mikor kifújolták az íreket a magyar szurkolók sem volt valami szép és ott pedig érdekes módon a magyarok 90%a igazat adott viktor királyunknak, mivel egy magyar nem térdel le senki előtt... Ez rendben is van de attól még tiszteletben kell tartani mások elveit és ha nekik ez a jó akkor legyen így, nyílván én is túlzásnak tartom ezt de nem fújolnák ki senkit emiatt, mindenki azt csinál amit akar... Ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy a magyarok véleménye mint a birkáké, mindenki megy a nyáj után... Ezt még megértem mert 1 órán keresztül nyomta a showt bognár és nem használta az eszét hogy ezzel munkanélküli lehet  ;D De itt is ment a milliónyi anyázás és gyalázkodás amit egyrészről megértek, másrészt kicsit fel van ez fújva mert ez csak a szavak rossz használata, mivel bognár elfelejtette hogy a tévében van ahol nem lehet bármit mondani, de a magyarok már ha tehetnék megkéselnék és felgyújtanák... Na mondjuk ettől felfordul a gyomrom, tipikus magyarok, ha valaki hibát követ el essünk neki...

Az a helyzet Bucak, hogy ez a "tipikus magyarozás" is valamiért bennünk fásult. Gondolod, hogy más nemzet másképp nyilvánul meg? Francokat. Mindenhol elásnának bárkit.
Csak mi szeretjük ezt használni. Ha bármi van, akkor "tipikus magyar viselkedés". Német sem különb, francia sem, angol sem stb.

Visszatérve a térdelős dologra. Térdelsz ok, nem térdelsz ok. Ennyire egyszerű.
De majd kedden jön ennek a kontrája.  :D

Idézetet írta: sportbettorpro Dátum június 12, 2021, 23:35:23
Bucak, az írek és hasonló csapatok gesztusa nagyon sértő lehet sok európaira nézve, a jelenség hátterét ismerve teljesen természetes a fütyülés sokak részéről. Ezt még a nagyon toleráns angolok is csinálták. Igazából egyébként a letérdelés a megosztó, és minden, amit a fütyülésre mondanak.

Keddig ezt is kivesézhetjük.

Miért is sértő? Mesélj!

Jó ebben egyet kell értenem hogy ezért külföldön is hasonló vagy talán még durvább gyalázkodás lett volna, de lehet engem irritál és idegesít ha ennyi ember felemeli a hangját és minden más poszt alatt is találok bognárt szidó kommentet, a hírek is ezzel vannak tele... De nyílván van akit annyira nem érdekel ez a dolog csak azok nem mertek odaírni, hogy hahó mit kell ezt így felfújni? mert akkor már különcnek számít...

Idézetet írta: Bucak77 Dátum június 12, 2021, 23:56:38
Jó ebben egyet kell értenem hogy ezért külföldön is hasonló vagy talán még durvább gyalázkodás lett volna, de lehet engem irritál és idegesít ha ennyi ember felemeli a hangját és minden más poszt alatt is találok bognárt szidó kommentet, a hírek is ezzel vannak tele... De nyílván van akit annyira nem érdekel ez a dolog csak azok nem mertek odaírni, hogy hahó mit kell ezt így felfújni? mert akkor már különcnek számít...

Ne aggódj, holnapra már lecseng (szerintem).

Ha más nem, a magyar-portugál a feledés homályába teszi György mondatait.

Reméljük egy magyar győzelem miatt :)

Mesélek egy példát:
Ezt az Nso-n olvastam egy kommentben:

"Ha az M4 sportba szorult némi erkölcs, akkor azonnali hatállyal kivágják Bognárt. Ez ugyanakkora tahóság, mint temetésen vicceket mesélni."

16 éves koromban, apu temetése után halotti tor, vagy mi a fasz. Nem is értettem, hogy miért kell, de nagyanyám (apu anyja) erősködött, hogy így szokták, aki messziről jött megpihen egy kicsit, eszik valamit. Így se értettem, egész délelőtt sütés, főzés, mintha lagzi lenne.

Temetés után 8-10 arc (távoli rokonok, volt, amelyiket még sose láttam) jöttek nagyihoz. Körbeülték az asztalt. Kezdődött a kajálás. Eleinte csordogált a dolog, aztán ahogy telt az idő, kezdett oldódni a hangulat. Kezdtem összehúzni a szemöldökömet, de ugye egy senki voltam 16 évesen.
Aztán amikor átváltott vicc mesélésbe az asztalnál 2-3 fasz, eldurrant az agyam, idegből meghúztam az asztal terítőt, borult minden, nagy csörömpölés, a kis 16 éves senki elküldött mindenkit a picsába.
El is húzott mindenki 5 percen belül. Azt hitték kiborultam, de bazzeg, 45 perccel voltunk azután, hogy leengedték a koporsót.

Úgyhogy a viccmesélés temetésen alap.

Ezért is írtam valahol, hogy én voltam a világ fájdalmával, jött oda sok köcsög, hogy őszinte részvétem, közben tudtam, hogy 10 perc múlva hazafelé már viccmesélés van, meg folyik tovább a napjuk és az életük, mintha semmi nem történt volna.

Azóta talán kétszer mondtam ki, hogy Őszinte részvétem, mert tudom, hogy nem őszinte, teljesen ugyanolyan a napom, ha mondjuk a haveromnak meghalt a faterja, mint előtte.

Azért írtam ezt le, mert mindenki máshogy reagál mindenre, és szerintem el kell fogadni ezt.

Idézetet írta: zbking Dátum június 13, 2021, 00:22:31
Azóta talán kétszer mondtam ki, hogy Őszinte részvétem, mert tudom, hogy nem őszinte, teljesen ugyanolyan a napom, ha mondjuk a haveromnak meghalt a faterja, mint előtte.

Azért írtam ezt le, mert mindenki máshogy reagál mindenre, és szerintem el kell fogadni ezt.

De azon a napon a haverodnak van a 'napja' nem neked; az ő érzései amik a fontosok és hidd el, hogy egy ilyen kinyilvánított gesztus számít és tud segíteni a gyászolónak. A hiány érzete persze ugyanolyan nagy lesz az illetőben, de a másik oldal, hogy látja, hogy van/vannak olyan élők, akik törődnek vele.

Szóval nem feltétlenül az 'Őszinte részvétemezőknek' kell rosszabbnak lennie a napjuknak, hanem a gyászt elviselőnek egy hangyaf@sznyival jobbnak, én ezt így látom. No offense csak egy vélemény és respekt a 16 éves tettedért! A kor haladtával viszont már ezt a tort is másképpen látja az ember.

Hello fórumtársak!

Mit gondoltok arról a gondolatomról, hogy a mai Anglia - Horvátország meccsen a mostani Eb-n először megugorhat 3,5 fölé (@1.90) a büntető lapok száma?
A horvátok képesek elveszteni a fejüket, főleg ha hátrányba kerülnek. A vb-selejtezőn is volt erre példa, mikor a szlovének hamar előnyt szereztek, a horvátok meg 5 lapot is berántottak, vagy egy már megnyert meccsen Málta ellen, ahol 2-0-ra mennek, még beszednek 2 sárgát, bár azt nem tudom ott mi miatt ficent a spori kezében a lap, de lehet mindegy is. Olyan szituban feleslegesnek érzem a sárgás szabálytalankodást.
Azt néztem, hogy az olasz Orsato lesz a sípmester, aki válogatott meccseken azért szépen osztogat.
Mit a véleményetek? Lehet benne ráció vagy engedjem el? 
Köszi!

Idézetet írta: zbking Dátum június 13, 2021, 00:22:31

Azóta talán kétszer mondtam ki, hogy Őszinte részvétem, mert tudom, hogy nem őszinte, teljesen ugyanolyan a napom, ha mondjuk a haveromnak meghalt a faterja, mint előtte.

Egy utolsó OFF-komment erre, ami már nagyon nem is idevág. Én erre a "részvétem" dologra kitaláltam mást. Akkor tudom csak ezt komolyan mondani, ha egy számomra tényleg nagyon fontos közeli rokon, vagy barát távozott. Ekkor helyénvalónak érzem, mert tényleg részt vállalok a gyászból, hisz engem is mélyen érint. Viszont, ha hozzám nem kötődő illető hunyt el, akkor akit illet annak a "sajnálom, sok kitartást kívánok!" formulát használom! Ez nem álszenteskedő, mint a sztoridban, viszont tanúsítja együttérzésemet az illetővel...szerintem ez így elfogadható, helyénvaló, s talán nem dobálózunk ebben az esetben könnyen a "részvét" szóval.

OFF- vége! Remélem nyernek az angolok ma délután!  :beerchug:

Nem számítok nagy játékra itt sem... azért hiába jó Anglia, Southgate-el a padon nem szórják a gólokat és a horvátok, amíg lehet tartani fogják a 0:0-át. Ha nyernek is az angolok , nálam 1:0, vagy 2:0-lehet.