A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: TiB Dátum május 13, 2021, 11:37:00
Nem az oltás mellett vagy ellen hozom fel, de az tényleg érdekes kérdés, amit Messiás megemlített, hogy a gyereknek sok esetben mindent beadatunk, pedig nem tudunk róla semmit. Ott az működik, hogy meg akarunk előzni egy bajt, mondjuk az agyhártyagyulladást vagy a rotavírust. Sőt ezeket többségében mi is megkaptuk kiskorunkban. A média hatása, ereje viszont nem volt ekkora az életünkben korábban, és ez az igazán érdekes nekem ebben az egészben, hogy alapvetően egy oltás, az egészségügyi kérdés kellene hogy legyen. Nem politikai, nem konteós, nem a Fideszé, nem a Gyurcsányé, hanem egy alaposan bevizsgált, megoldás egy egészségügyi problémára. Nem a márkát, nem a gyártót kellene nézni, és mégis teljesen elszabadult ez a téma, rátelepedett a politika, a gyógyszergyártó, a média, mindenki aki csak tud.

Idézetet írta: zbking Dátum május 13, 2021, 11:56:09
Azok a gyerekkori oltások kötelezőek, nem? Nem emlékszem.

Elméletileg kötelező, de van aki ellenzi, és nem oltatja be a gyerekét. Akkor jönnek a bajok, amikor a gyerkőc közösségbe megy. Vagyis nem mehet, anélkül.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum május 12, 2021, 16:14:30

Értem.  Azt hittem oltásellenes vagy. Csak kíváncsi voltam hogy aki oltásellenes, az mi miatt az. Miben hisznek stb.

De nálad nem ez a helyzet, maximum bizonytalan vagy.

Amúgy köszi a választ :)

(Én pont hasonlóan vagyok, átestem egy hónapja rajta, de nem jön a kártya, pedig kéne mert mennék kaszinóba. Jó lenne élőben pókerezni és roulettezni, na meg olcsón piálni egyet.. :D )

Egy nagyobb réteg nem bízik a vakcinában, a 'túl gyors' előállítása miatt.

https://www.youtube.com/watch?v=pk7i57eL4vY

Idézetet írta: Latzka Dátum május 13, 2021, 14:46:26
Egy nagyobb réteg nem bízik a vakcinában, a 'túl gyors' előállítása miatt.

https://www.youtube.com/watch?v=pk7i57eL4vY
Mondjuk nem is lehet ennyi idő alatt előállítani, ezt tény.

De azt is tudni kell, hogy nem most lett kitalálva. Nem a nulláról kezdték, hanem leporoltak 1-2 dolgot, s arra építették (hírvivő RNS).

őt szoktam nézni, elég jól és függetlenül magy
arázza el a dolgokat. Amit mond, próbálja hivatalos tényekkel igazolni.

https://www.youtube.com/watch?v=WhA-ywGIy7A

Idézetet írta: zbking Dátum május 13, 2021, 11:56:09
Azok a gyerekkori oltások kötelezőek, nem? Nem emlékszem.

Kötelezőek voltak a kisfiamnál, illetve volt néhány opcionális, amik fizetősek voltak. Az egyik például 90 ezer, de nem is az ára miatt, nem kértem, hanem alapvetően a természetesség híve vagyok. Egyébként ezen védőoltások ellenére is lehet beteg, csak enyhébb lefolyással. Szerintem hagyni kell a természetben bóklászni, homokot enni, elesni, fára mászni, kicsit túl lett tolva ez a gyerekóvás, aztán tévedhetek is. Picit meg volt fázva, már írták is fel a lázcsillaítót meg antibiotikumot, azért az immunrendszerében is bízhatna az orvos, az is fejlődik, erősödik. A 38as láz csökkentését én például korainak érzem, a láz alapvetően jó dolog, az immunrendszer munkáját jelzi. Kicsit eltértem a témától, bocsi.

Idézetet írta: TiB Dátum május 13, 2021, 18:54:55
Kötelezőek voltak a kisfiamnál, illetve volt néhány opcionális, amik fizetősek voltak. Az egyik például 90 ezer, de nem is az ára miatt, nem kértem, hanem alapvetően a természetesség híve vagyok. Egyébként ezen védőoltások ellenére is lehet beteg, csak enyhébb lefolyással. Szerintem hagyni kell a természetben bóklászni, homokot enni, elesni, fára mászni, kicsit túl lett tolva ez a gyerekóvás, aztán tévedhetek is. Picit meg volt fázva, már írták is fel a lázcsillaítót meg antibiotikumot, azért az immunrendszerében is bízhatna az orvos, az is fejlődik, erősödik. A 38as láz csökkentését én például korainak érzem, a láz alapvetően jó dolog, az immunrendszer munkáját jelzi. Kicsit eltértem a témától, bocsi.

Ezt próbáld elmagyarázni a görcsös, parázós, gyerekét non-stop fertötlenítő anyukáknak.  ;D

Most kapott a kisebbik fiam Pfizeres smst, 18-ara volt is idopont.

Marcius kozepen regisztralt.

Idézetet írta: TiB Dátum május 13, 2021, 18:54:55
Kötelezőek voltak a kisfiamnál, illetve volt néhány opcionális, amik fizetősek voltak. Az egyik például 90 ezer, de nem is az ára miatt, nem kértem, hanem alapvetően a természetesség híve vagyok. Egyébként ezen védőoltások ellenére is lehet beteg, csak enyhébb lefolyással. Szerintem hagyni kell a természetben bóklászni, homokot enni, elesni, fára mászni, kicsit túl lett tolva ez a gyerekóvás, aztán tévedhetek is. Picit meg volt fázva, már írták is fel a lázcsillaítót meg antibiotikumot, azért az immunrendszerében is bízhatna az orvos, az is fejlődik, erősödik. A 38as láz csökkentését én például korainak érzem, a láz alapvetően jó dolog, az immunrendszer munkáját jelzi. Kicsit eltértem a témától, bocsi.
Teljesen egyetértek veled. Nem csak az van, hogy a gyereknek sok esetben mindent beadatunk, pedig nem tudunk róla semmit, hanem még az is érdekes számomra, hogy valamilyen rejtélyes okból kifolyólag a virsli, krinolin, párizsi és egyéb felvágottak ellen nem háborog az emberek nagy része, hogy – például - párizsit ne!
Annak ellenére nem háborognak a párizsi ellen, hanem továbbra is vásárolják lelkesen, szóval annak ellenére nincsen háborgás, hogy lehet tudni, hogy a párizsi felvágott csak nyomokban tartalmaz húst. A párizsi felvágott: vágóhídi bőr (bőrhulladék, amit alaposan darálnak és emulgeálnak, hogy ne legyen darabos), fehérje (albumin, amit a vágóhídon ölt állatok véréből vonnak ki), vágóhídi szalonna (háj), pár százalék hulladékhús, szója, víz, aromák, ízfokozók, tömegnövelők, állományjavítók, színezékek.
A vakcinák tartalmát is lehet tudni.

Számomra az is érthetetlen, hogy amikor már hosszú ideje nagyon sok ember mondja a SARS-CoV-2-t, vagyis a második koronavírus világjárványt, akkor azon nem igazán gondolkoznak el, hogy ha ez a mostani már a második koronavírus világjárvány, akkor valószínűleg volt korábban első koronavírus világjárvány is. Vagyis lehetett régebben a mostani SARS-CoV-2-t megelőző SARS-CoV-1 is.
Vagyis: ha a mostani a SARS-CoV 2.0, akkor vélhetően volt korábban SARS-CoV 1.0 is. (Ez már csak arra gondolva is így lehet, hogy a PlayStation 2 előtt már volt PlayStation 1. Csak a PS1 után érkezett a PS2.)

Némi guglizás után kiderül, hogy már 2002-ben koronavírus világjárványt okozott a mostani koronavírus elődje, a SARS-CoV-1.
Az a koronavírus-járvány 19 évvel ezelőtt volt.
Tehát közel két évtized volt arra, hogy az akkori koronavírus-járványnál használt gyógyszerek hatékonyságát sok-sok éven át kutassák és elemezzék és jobb tegyék.

Teljesen érthetetlen számomra, hogy a politikusok és/vagy a sajtótermékek miért nem magyarázzák el érthetően az embereknek, hogy már régóta ismert a koronavírus. És már régóta ismert a koronavírus működése.
Éppen ezért téves az a sok ember által mondogatott dolog, miszerint nem bíznak a vakcinában a "túl gyors" előállítása miatt. Téves ez a duma, hiszen közel 2 évtized, egészen pontosan 19 év kutatás végtermékei a jelenlegi koronavírus elleni vakcinák. No, és persze, a koronavírus vakcinák mellékhatásairól is van 19 év tanulmány és tapasztalat.
Szerintem eléggé hosszú időszak ez a 19 év. És elsősorban nem csak azok nem akarnak tudomást venni a koronavírus vakcinák 19 év utáni esetleges mellékhatásairól, akikben ez a 19 év miatt "megdőlne" az a verzió, hogy nem bíznak a vakcinában a "túl gyors" előállítása miatt. Ugyanis nyilvánvaló, hogy a 19 év már nem csak 1-2 év és erre a 19 évre már igencsak nevetséges lenne azt mondani, hogy "túl gyorsan" állították elő a koronavírus elleni vakcinákat.
Azon pedig már csak kevesen gondolkoznak el, hogy esetleg nem véletlen az, hogy 1-2 éven belül lettek koronavírus elleni vakcinák a briteknél is, az amerikaiaknál is, ott "hirtelen" 3 különféle vakcina is lett, de szintén hamar lettek koronavírus elleni vakcinák az oroszoknál is, az indiaiaknál is, a kínaiaknál pedig - az amerikaiakhoz hasonlóan – nagyon rövid időn belül több koronavírus elleni vakcina lett. Nagyon rövid időn belül sok vakcina lett.
Hát nem furcsa, hogy egyszerre mindegyik gazdaságilag jelentősebb nemzetnek lett koronavírus elleni saját vakcinája?

Akik nem értik vagy nem akarják érteni, azoknak el lehetne magyarázni érthetően, hasonlatokkal, példákkal.

- 1.) Amikor a Sony PlayStation 4 után kiadták a Sony PlayStation 5-öt, akkor a PlayStation nem teljesen a nulláról csinálta meg a PS5-öt, hanem a PS4-re alapozva továbbfejlesztette termékét és így következett a PS4 után a PS5.
- 2.) Amikor az iPhone 11 után kiadták az iPhone 12-t, akkor az Apple nem teljesen a nulláról csinálta meg a iPhone 12-t, hanem a iPhone 11-re alapozva továbbfejlesztette termékét és így következett az iPhone 11 után az iPhone 12.

Amúgy abban is azonos a véleményünk, hogy szerintem is hagyni kell gyereket a természetben bóklászni, homokot enni, elesni, fára mászni. Túl lett tolva ez a gyerekóvás. Ám az ilyesmit tényleg felesleges elmagyarázni a görcsös, parázós, gyereküket non-stop fertőtlenítő anyukáknak.

Írtam volna még a 9 évvel ezelőtti MERS-járványról is, amelyik járványt szintén koronavírus okozott. És amelyik MERS közeli rokona, amolyan unokatestvére a SARS-nak.
MERS = Middle East respiratory syndrome coronavirus, okozója egyik féle koronavírus, tudományos elnevezése MERS-CoV;
SARS = Severe Acute Respiratory Syndrome, okozója másik féle koronavírus, tudományos elnevezése SARS-CoV.
Írtam volna, de nincsen értelme, hiszen tényleg összedőlhetne a világ azokban, akik azt vallják, hogy "túl gyorsan" állították elő a koronavírus elleni vakcinákat, közben pedig az a valóság, hogy az utóbbi két évtizedben kétszer is volt koronavírus-járvány és emiatt közel 20 év idő állt a kutatók rendelkezésére, hogy kifejlesszék a koronavírus elleni vakcinát.
Engem az lep meg nagyon és teljesen érthetetlen számomra, hogy a jelenlegi koronavírus-járvány második évében csakis mellékesen és érintőlegesen beszélnek, ha beszélnek nyilvánosan ezekről a valós és az internet segítségével mindenkinek könnyen és fáradozás nélkül hozzáférhető dolgokról. Nem beszélnek ezekről, mert megszokták a ködösítést és azt, hogy könnyű halászni a zavarosban.
Azt már régóta jól lehet tudni, hogy a politikusoknak nagyon megfelel a ködösítés és a zavarosban halászás. Minél kevesebbet tudnak az emberek, nekik annál jobb. Azt is már régóta lehet tudni, hogy a politikusok úgy hazudnak, mint a vízfolyás. A mostani koronavírus-járvány nem csak leplezhetetlenül hozta felszínre a gazdaság, az oktatásügy, az egészségügy hatalmas hiányosságait és a társadalom egyéb problémáit is, de azt a szívességet is megtette, hogy nagyon-nagyon alacsony szintre és roppant igénytelenre "árazta be" a jelenkori magyarországi sajtótermékeket.

Teljesen érthetetlen számomra, hogy miért nincsen szó ezekről a koronavírussal kapcsolatos és nyilvánosan elérhető információkról.

Köszi csabax!
A "párizsis" hasonlattal sikerült meggyőznöd engem is egy dologgal kapcsolatban. Már múlt héten is érlelődött bennem, amikor olvastam egy úriember posztját közösségi médiában, de most ez megerősített.
Szóval 31-szeres véradóként közvetett módon elég sok ember életét megmentettem már. Nem oltatok, s ezáltal nem is megyek többet vért adni. Az oltottnak ne legyen szüksége egy oltatlan vérére- magyarul párizsit ne!
A másik: 19 év kutatás? Ne hülyéskedj! Két havonta mutálódik, mit érnénk egy 19 évvel ezelőtt kifejlesztett  "vakcinával"? Bár az igaz, hogy vizipisztollyal is el lehet oltani a tüzet, csak .urva sok pisztoly kell hozzá.

Úgy kellett volna, mint a dánoknál. Egyénenként részletes vizsgálat, az eredmény után pedig meghatározni melyik vakcinát kaphatod. Itt, vizsgálat nélkül, durr beléd ... nem csoda, hogy sokan félnek...
Bár a dán egy lassú módszer, de hatékony,  itt nálunk a terv az szent, mert nem lenne Lölö lagzi meg EB...
Csak, hát ott van India és aki nem oltattja be magát az számíthat arra, hogy durván beszophatja... Az indiai kötőhártya gyulladást, súlyos gyomor problémákat és hallás zavart okoz...
Mindenki döntse el mit kockáztat.
Az oltás lényege, hogy ha újból vagy először elkapod, akkor ne kerülj kórházba. Azt már tudjuk, hogy aki lélegeztetőre kerül, az nagyon nem kerül le. Sajnos az én lakóhelyemen 3-an meghaltak és egy most küzd az életéért.
Persze az ilyen idióták, mint Gödény meg Dr. Pócs terjeszthetik a hülyeséget, mert hát szólás szabadság van és a sok birka meg elhiszi. Az külön darvin díjas hír volt, mikor féreg volt a maszkban----  Természetesen a hivatalos tájékoztatás is megér egy misét....
Május 29-én megkapom a 2. pfizert az talán véd valamit.
Egy tény, mindenkinek jogában áll meghalni...
A másik, ha megakad az oltási terv, márpedig az 5 milliót igen nehezen fogjuk átlépni, akkor számítani kell a kötelező oltással. Például közlik a munkahelyeden, hogyha nem oltatod be magad, akkor nem kell többet jönni...

Idézetet írta: hillandkimi Dátum május 14, 2021, 20:56:09
Egy tény, mindenkinek jogában áll meghalni...

Sajnos ez nem így van. Az eutanázia hiányát óriási hibának tartom. Néha elgondolkodom, hogy miniszterelnökként miken változtatnék, s ennek az első tízben a helye nálam.

#1182 május 14, 2021, 21:32:12, curpy82
Ha nem oltatsz- nem kapod vissza a régi életedet!
Ha nem oltatsz-nem ölelheted meg a szeretteidet!
Ha nem oltatsz-meghalsz!
No vakcina, no party

Ezekkel a szövegekkel a kezdeti 1 millió oltásra regisztráltat sikerült szépen 4,5 millióra felvinni.
A vakcinométer azonban hamarosan lefullad.
Kötelező! Az mit takarna? Jönnének a rendőrök a lakásba, mert jelentette a háziorvos, hogy nem vagyok beoltva? Ha meg mernek ilyet húzni 11 hónappal a választás előtt, hogy kötelező mégis, amikor 15 hónapig azt kommunikálták, hogy nem. Na akkor fogok kacagni egyet.

Idézetet írta: curpy82 Dátum május 14, 2021, 21:29:05
Ha nem oltatsz- nem kapod vissza a régi életedet!
Ha nem oltatsz-nem ölelheted meg a szeretteidet!
Ha nem oltatsz-meghalsz!
No vakcina, no party

Ezekkel a szövegekkel a kezdeti 1 millió oltásra regisztráltat sikerült szépen 4,5 millióra felvinni.
A vakcinométer azonban hamarosan lefullad.
Kötelező! Az mit takarna? Jönnének a rendőrök a lakásba, mert jelentette a háziorvos, hogy nem vagyok beoltva?

https://www.szabadeuropa.hu/a/kotelezo-vedooltas-vakcina-koronavirus-covid/31249286.html

"Jogi ​akadály nincs Magyarországon
Asbóth Márton, a TASZ Magánszféraprojektjének vezetője azt mondta a Szabad Európának, hogy Magyarországon jól kialakult rendszere van annak, hogy hogyan lehet védőoltásokat kötelezővé tenni. ,,A kötelező védőoltás egy alapvető jogot, az önrendelkezési jogot korlátozza. De az Alkotmánybíróság többször kimondta, hogy ez egy legitim jogkorlátozás, mert az egyéni és közösségi védettség fontosabb, mint az egyéni önrendelkezés. A nyájimmunitás ugyanis az egész közösséget védi, azokat is, akiket valamilyen egészségügyi ok miatt nem lehet beoltani."

Idézetet írta: curpy82 Dátum május 14, 2021, 21:29:05
Ha nem oltatsz- nem kapod vissza a régi életedet!
Ha nem oltatsz-nem ölelheted meg a szeretteidet!
Ha nem oltatsz-meghalsz!
No vakcina, no party

Ezekkel a szövegekkel a kezdeti 1 millió oltásra regisztráltat sikerült szépen 4,5 millióra felvinni.
A vakcinométer azonban hamarosan lefullad.
Kötelező! Az mit takarna? Jönnének a rendőrök a lakásba, mert jelentette a háziorvos, hogy nem vagyok beoltva? Ha meg mernek ilyet húzni 11 hónappal a választás előtt, hogy kötelező mégis, amikor 15 hónapig azt kommunikálták, hogy nem. Na akkor fogok kacagni egyet.

Nem így fog zajlani.

Csupán hoznak különböző határozatokat, mint például:
- ha nem vagy beoltva nem mehetsz fodrászhoz
- ha nem vagy beoltva nem használhatod a tömegközlekedést
- ha nem vagy beoltva nem mehetsz be a boltba stb. stb.

Én amikor március vége fele hallottam, hogy emberi jog szempontjából az nem diszkrimináló ha valakit nem engednek be, mert nincs beoltva, akkor már tiszta volt a kép.