Március 06, 2021, 03:40:03 am CET

Szerző Téma: SPF Klub, a hűségprogramunk  (Megtekintve 10328 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető MessiÁs

Re:SPF Klub, a hűségprogramunk
« Válasz #210 Dátum: Február 23, 2021, 21:56:43 pm CET »
Igen, így néz ki kb az a havi tevékenység, aminél nem érheti szó a ház elejét. És senki nem is panaszkodik rád.

Köszönetek ezért a hozzászólásért:

Nem elérhető TiB

« Válasz #211 Dátum: Február 23, 2021, 22:14:18 pm CET »
Szerintem egy rövid hozzászólás is lehet tartalmas. Noemi kérlek, tedd a dolgod.

Nem elérhető curpy82

« Válasz #212 Dátum: Február 23, 2021, 23:51:24 pm CET »
@LosGabos
Többségével egyetértek amit írtál, de amit cigánykodásnak hívnak itt többen: számomra az, hogy a napi tippnél nálad pl. rettentő sokszor láttam:"nyertes, kép nincs". Akkor nem kellene szerintem oda tippelni, elég ha naplódba beleírod, mert ez is csak extra pontszerzés.
És ez van csatarid kollégánál is. Csak ő feszt 1.5 oddsot ír, nem kap el szép 3 feletti oddsokat, mint te.
Egyébként rövid véleményem a helyzetről annyi, hogy tisztán mindenben fair játékkal, nem lehet(ne) havi 1200 vagy afeletti pontmennyiséget elérni.

Nem elérhető Latzka

« Válasz #213 Dátum: Február 24, 2021, 07:56:02 am CET »
Amúgy totálisan csak user oldalról nézzük az egészet, de ott van az oldal érdeke is. Sőt, hát ő az üzemeltető, magyarul a boss :)

A jobbító, javító ötletek olyan szempontból indultak ki, hogy nekünk mi lenne a jó, ne legyen vita stb., de mi van, ha az nem hoz megfelelő aktivitást a fórumnak? Akkor ezek a verziók sem jók.

Hiányzik még az oldalról a szép hosszú és értelmes hozzászólásokra képes (egyedi humorba csomagolva :)) @Knapp kolléga. Kíváncsi lennék az ő véleményére, hogy hogyan lehetne ezt a keretösszeget úgy felhasználni, hogy az oldal is jól járjon és a fórumozók is; ha valaki, akkor ő talán ki tud találni valamit :)

Nem elérhető SPF Admin

« Válasz #214 Dátum: Február 24, 2021, 07:57:20 am CET »
@LosGabos
Többségével egyetértek amit írtál, de amit cigánykodásnak hívnak itt többen: számomra az, hogy a napi tippnél nálad pl. rettentő sokszor láttam:"nyertes, kép nincs". Akkor nem kellene szerintem oda tippelni, elég ha naplódba beleírod, mert ez is csak extra pontszerzés.
És ez van csatarid kollégánál is. Csak ő feszt 1.5 oddsot ír, nem kap el szép 3 feletti oddsokat, mint te.
Egyébként rövid véleményem a helyzetről annyi, hogy tisztán mindenben fair játékkal, nem lehet(ne) havi 1200 vagy afeletti pontmennyiséget elérni.

Azért azt elég meredek állítani, hogy a "napi tipp" versenybe beküldött tipp (hozzászólás) csupán pontszerzési lehetőség. Ha nincs is kép, de a hasonló tippek egyeseknek jól jöhetnek, főleg ha nyertesek.
2 pont jár egy ottani hozzászólásért, s ugyannyit kap egy másik fórumtag is aki saját magát idézi, vagy ír egy rövid hozzászólást, pl. egy ilyent: "  8) "

Nem elérhető SPF Admin

« Válasz #215 Dátum: Február 24, 2021, 07:58:55 am CET »
Köszönjük az ötleteket, javaslatokat, és örvendek, hogy kifejtitek gondolataitokat, és nem csak néztek ki a fejetekből.  :beerchug:

Nem elérhető Knapp

« Válasz #216 Dátum: Február 24, 2021, 09:11:59 am CET »
Amúgy totálisan csak user oldalról nézzük az egészet, de ott van az oldal érdeke is. Sőt, hát ő az üzemeltető, magyarul a boss :)

A jobbító, javító ötletek olyan szempontból indultak ki, hogy nekünk mi lenne a jó, ne legyen vita stb., de mi van, ha az nem hoz megfelelő aktivitást a fórumnak? Akkor ezek a verziók sem jók.

Hiányzik még az oldalról a szép hosszú és értelmes hozzászólásokra képes (egyedi humorba csomagolva :)) @Knapp kolléga. Kíváncsi lennék az ő véleményére, hogy hogyan lehetne ezt a keretösszeget úgy felhasználni, hogy az oldal is jól járjon és a fórumozók is; ha valaki, akkor ő talán ki tud találni valamit :)

Köszönöm a "szumonizálást"!

Pont tegnap olvastam végig egyszerre az elmúlt 3 hónap témában született hozzászólásait!
Azóta is azt keresem, hogy ez a tevékenység nekem hány hűségpontot jelent...    ;D

Nincsen teljesen igazságos rendszer, az kiszűrhetetlen, hogy ne legyen "kamu" aktivitás.
De valójában pont a felhasználói aktivitás növelése az egyik fontos cél és ez még a vitatható hozzászólásokkal, tippekkel is megvalósul, ami valahol az oldal üzemeltetőinek alapvető érdeke. Sőt, még ha erről vitázunk, az is látogatottság növelő!   8)
Talán itt is a mennyiség visz közelebb a jobb minőséghez hosszabb távon: ha többen aktiválják magukat, akkor több esélyünk van követendő fogadóra bukkanni.

A fórumot olvasva nekem is volt több ötletem, hogyan lehetne igazságosabbá tenni a rendszert, de aztán egyből eszembe jutott, hogyan lehetne, illetve én konkrétan hogyan  próbálnám azt kijátszani...

Szerintem, ha 30 díjazott van és relatíve kisebb összegek a nyeremények, akkor kevésbé érdemes nagy szigorral lecsapni a kamunak minősített aktivitásra, mert minden ilyen döntés szubjektív és valahol rossz érzést kelt, vagy éppen vitát szül.

A díjazásban a vegyes modell nem tűnne rossznak, ahol mondjuk a top10 fix helyezési pénzt kapna, másik 10-20 nyertest meg sorsolnánk. Ha nindenki annyi sorsjeggyel venne részt, ahány pontot szerzett a hónapban, akkor a 11. helyezettnek több esélye lenne nyerni, mint az 50. helyen végzettnek...

Azt is el tudom képzelni, hogy a nyereményt nem hozó (!) pontokat vezetnénk és év végére lenne belőle egy vigaszdíjas ranglista, ahol helyezés alapján vagy sorsolással lehetne kompenzálni az év legaktívabb "veszteseit".
Ez talán a hóvégi görcsölést is oldaná, hisz ha pont lemaradsz a pénzdíjas helyről, akkor viszel egy csomó pontot az éves ranglistára.
Ráadásul ez azokat a fórumtagokat is helyzetbe hozná, akiknek szokásos havi aktivitása kevés a top30-hoz (pláne a top10-hez), de összességében többet is hozzátesznek az oldalhoz, mint aki egy-két hónapra fókuszálva "megvillan".

Nem elérhető SPF Admin

« Válasz #217 Dátum: Február 24, 2021, 09:16:57 am CET »
Köszi @Knapp , építőjellegű.  :ok:

Nem elérhető zbking

« Válasz #218 Dátum: Február 24, 2021, 18:29:48 pm CET »
Vagy az oldal uzemeltetoi sajat hataskorben dijaznak az oldal szamara leghasznosabb 10 embert mindenfele pontozas nelkul.

Nem kellene/lehetne sumakolni, inkabb ertelmes, epito hozzaszolasokat kellene szulni, igy siman dijazott lenne mondjuk Pozzato, aki szinte csak ilyeneket gyart. :ok:

De biztos mondhatnek mast is, o jutott eszembe.

Nem elérhető Knapp

« Válasz #219 Dátum: Február 24, 2021, 20:56:53 pm CET »
 :(
Vagy az oldal uzemeltetoi sajat hataskorben dijaznak az oldal szamara leghasznosabb 10 embert mindenfele pontozas nelkul.

Nem kellene/lehetne sumakolni, inkabb ertelmes, epito hozzaszolasokat kellene szulni, igy siman dijazott lenne mondjuk Pozzato, aki szinte csak ilyeneket gyart. :ok:

De biztos mondhatnek mast is, o jutott eszembe.

A köszönetek száma jelzi többnyire a hozzászólások hasznosságát.
Azon is gondolkodtam, hogy ezt is valahogy bele kéne venni a pontszámításba, de egyrészt ezzel is vissza lehet élni (ha néhány felhasználó egymást "lájkolgatja"), másrészt TiB a nagycsöcsű nőkkel tarolna és kirobbanthatatlan lenne a top10-ből.

Nem elérhető TiB

« Válasz #220 Dátum: Február 24, 2021, 21:02:53 pm CET »
Ez diszkrimináció a kiscsöcsű nőkkel szemben, akikre vélhetően kevesebb köszönöm érkezne ezen vélemény alapján. Hajrá kiscsöcsű nők is!

Mielőtt konteót gyártana bárki, rólam és a hozzászólásaimról, vagy bármimről, nem vagyok az SPF Klub részese, így díjazásban sem részesülök.

Nem elérhető SPF Admin

« Válasz #221 Dátum: Február 26, 2021, 14:05:47 pm CET »
Márciustól visszatérünk a Top30-as díjazáshoz. Köszönjük a türelmet.  :cya:

Nem elérhető Latzka

« Válasz #222 Dátum: Február 26, 2021, 15:03:21 pm CET »
Azt hiszem ezzel a többség (talán mindenki :)) elégedett lesz; jó döntés! :ok:

Nem elérhető HT

« Válasz #223 Dátum: Március 01, 2021, 16:04:13 pm CET »
A korábbi hozzászólásokkal kapcsolatban röviden annyi lenne csak a megjegyzésem, hogy – ahogy azt többen is mondták – tökéletes megoldás szerintem sincs. Jöhetnek új szabályok, használhatjuk a régieket, egy biztos: ha 300 emberből csak 30 nyerhet, akkor mindig lesz 270, aki nem lesz boldog a jelenlegi állapottal. De ezzel nincs is semmi baj, ez így természetes.

Viszont elkezdtem számolgatni, és egy kis érdekességet megosztanék veletek.
Aki ismer, az tudja rólam, hogy én nagyon szeretem a statisztikákat és a számolgatásokat. Éppen ezért azt próbáltam megnézni, hogy – mindenféle "trükközés" nélkül – milyen eredményt lehet elérni ebben a játékban (klubban). Próbáltam venni egy olyan átlagos fórumozót, aki naponta max. egy órát tud csak itt lenni az oldalon, egyetlen sportágban sem számít nagy spílernek, és emellett még a tippeléseknél is hullámvölgyben van.

1. Ha valaki naplót vezet, akkor azt gondolom, hogy a napi két bejegyzés nem számít extrának. (Ez máris 8 pont.)
2. Ugyanígy nem tűnik rendkívülinek naponta 1 (azaz mindössze egyetlen egy) értelmes hozzászólás a fórum sport részlegén, hiszen valamilyen sportágat mindenki szeret, de legalább egyhez biztos, hogy ért is. (Ez újabb 3 pont.)
3. A napi cikkeknél ha csak a 4-5 közül egyhez szólok hozzá (hiszen én sem érthetek mindenhez), az újabb 2 pont.
4. Nyertes tippek: Számoljunk úgy, hogy béna vagyok, és a tippjátékban a napi 6 lehetséges tippből csak hármat találok el, az SPF Kupában a három tippből csak egyet, és az SPF Ligában is csak napi egy jó szelvényt adok le. (Ez napi 5 sikeres tipp, vagyis 10 pont.)
5. A fogadóirodákhoz nem szólok hozzá, a fórum sportrészlegén kívül más témához szintén nem szólok hozzá, emellett – mivel nem viselkedem sportszerűen, valamint segítséget sem nyújtok társaimnak – az extra jutalom 10 pontot sem kapom meg soha. ;D  Ezekkel összesen napi 0 pontot érek el.

Ha az eddigieket összeadom, akkor egy szolidan kezelt napon könnyen összejöhet 23 pont. Ez 30 nappal számolva 690 pont. (És még messze vagyok a napló maximális 80 bejegyzésétől, egyszer-egyszer szóltam csak hozzá a cikkekhez, valamint a fórumhoz, és a napi nyertes tippeknél is elég bénára állítottam be a mutatómat.)
De nézzük tovább:

6. Mind a négy hétvégén kitöltöm az Sftotót, de tételezzük fel, hogy ragaszkodom a meglepetésekhez, és emiatt minden héten csak 4 helyes tippem lesz a 13-ból. (4 x 4 x 2, vagyis ez összesen 32 pont az adott hónapban.)
7. Nyolc SfScore szelvénnyel számolok (4 szombaton, 4 vasárnap). Bár néha hétköznap is van, de induljunk ki abból, hogy nem csak hülye vagyok, de feledékeny is, így ezekről folyton lemaradok. Minden egyes SfScore-nál csak 3 pontot érek el (soha nem találok el egyetlen eredményt sem pontosan – mivel egyetlen mérkőzés sem végződik soha 2-1-re –, és az öt mérkőzésből is csak 3-nál tippelem meg jól a győztes). (8 x 3 x 1, vagyis ez összesen újabb 24 pont havonta.)

690 + 32 + 24 = 746 pont

Mindez úgy, hogy igazából semmi extra nem kell hozzá.
Viszont ami az érdekes az egészben, az az, hogy ennyi ponttal a legtöbb hónapban a Top10-ben lehetett végezni, de mindig (!!!) a legjobb 15-ben.
Ezek persze csak számok, és nekem is volt már ennél jóval kevesebb pontom is egy adott hónapban, de arra jó, hogy megmutassa, hogy akit érdekel ez a játék, az különösebb megerőltetés nélkül is el tud érni jó eredményt.

Nem elérhető csatarid

« Válasz #224 Dátum: Március 01, 2021, 16:39:20 pm CET »
No komment, mindent leirtál sőt még ottvan a napitipp, maradj talpon, és a legalább 50 ember által preferált raceto10 is. Aki kicsit is aktív mindig is részesült jutalekban bármelyik hónapot is nézzük a januárin kívül.
« Utoljára szerkesztve: Március 01, 2021, 16:42:06 pm CET írta csatarid »

Sportfogadas.org

Neked ajánljuk
« Válasz #224 Dátum: Március 01, 2021, 16:39:20 pm CET »