Biathlon 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Utánanéztem és rosszul emlékeztem,mert a 2011 vb ezüstöt "csak" elvették az ukrán női váltótól és egyedül Oksana Khvostenko kapták el abból a csapatból aminek egyébként tagja volt  Vita Semerenko, Olena Pidhrushna és Valj Semerenko.

Pylevára emlékszem. Ő volt az talán, amikor visszatért minimum 1 mázsa volt a súlya. Jót nevettem rajta. :laugh:

Mivel én óriási Neuner fan voltam nem szerettem Sleptsovát, mert meg-meg előzgette még az elején és hát néha le is futotta..

Aztán egyszer csak szezon közben eltűnt, majd mikor visszakerült még a top10be se tudott bejutni. Futása vagy egy perccel visszaesett vagy néha még többel. Ha jól rémlik pont valamelyik orosz doppingolás után tűnt el, ahol nem őt kapták el, de hát nyilván nem ment el utána versenyekre amíg az EPO ki nem ürül.

#138 február 16, 2021, 22:57:45, Powell
Neunert én is szerettem.Nekem Makarainen volt a nagy kedvencem.(Persze mindig van aktuális kedvenc :laugh:)Neuner is szerintetek a nyomás miatt vonult vissza vagy tényleg azért,mert mást is ki akart próbálni.Mondjuk nekem furcsa volt(vagy inkább sajnáltam)még bőven volt benne potenciál.Érthető éppen,mert már mindent elért ebben a sportban amit lehetett.Ugye utána szakkomentátorként tevékenykedik...a sportágtól csak nem szakadt el.

Családod akart. Nagy családot. Most várandós a harmadikkal ha minden igaz.

Biztos nagy volt a nyomás is, Németországban nagyon népszerű sport, megkockáztatom hogy őt az utcán többen ismerték fel mint bármelyik női kézilabdázót, kosárlabdázót, futballistát. De igazából a másik fő indok, hogy megnyert mindent. Emlékszem, az olimpián oda sem állt a váltóra, hogy a csapattársa( Glagow/Beck) és indulhasson és szerezhessen egy érmet. Nélküle nem is nyertek és pont a helyén induló Beck volt a gyenge láncszem, nála 1perccel jobbat tudott volna, azzal simán nyertek volna a németek.

Nekem Sandrine Bailly volt a nagy kedvencem, de Kati Wilhelm és Andrea Henkelnek is szurkoltam Neuner mellett. Amióta visszavonultak, nem volt időm nézni, hébe-hóba tudtam csak belepillantani, de akkor is inkább a férfiak versenyébe. Nem vagyok öreg, de furcsa belegondolni, hogy ezek a hölgyek már 40 felett vannak.

#141 február 17, 2021, 00:00:17, Powell
Pont én is így vagyok vele @BvB_09 :)Wilhelmet a hajáról mindig meg lehetett ismerni :) Egészen kiskoromtól (97-98 körül) már néztem Biatlont.Disl és Forsberg basszus már 50 felett.. :o Biatlont ezért nekem is furcsa belegondolni.

Jól informált vagy @MessiÁs. :ok: Közben ránéztem az Instájára és tényleg ott egy kép egy 5.pár kis cipőről a fotón:)

Eder, Simon - Fak, J:jó lövők alapvetően mind a ketten azonban Eder a mezőny legjobbja még Fak mostanában nagyon gyenge formát mutat.Futásban nincs akkora különbség,de azonos hibaszámnál Fak a jobb.Eder 1,6

Idézetet írta: Powell Dátum február 17, 2021, 13:29:12
Eder, Simon - Fak, J:jó lövők alapvetően mind a ketten azonban Eder a mezőny legjobbja még Fak mostanában nagyon gyenge formát mutat.Futásban nincs akkora különbség,de azonos hibaszámnál Fak a jobb.Eder 1,6
A verseny izgalmasra sikerült a vége lett nagyon sima inkább,mert Fak kettőt is rontott az állóban és végül 3 hibával zárt.A meglepő inkább az hogy futásban teljesen ugyanazt mente,mint Eder ami elég ciki a szlovénra nézve.
Fillion Maillet futaidején most is csak ámulok,mert egész szezonban ez a forma sehol nem volt most meg még Johannes BOenél is jobbat futott.Jaquelin meg úgy futott,mint egy nyugdíjas(magához képest) szerintem nem is érdekelte.Samulesson is rosszul futott.Hoferra viszont érdemes lesz figyelni,mert lehet robbant a váltóban vagy a tömegrajtosban.Doll futóformája teljesen rendben van,csak az a lövészet,ne lenne.Dale hatalmasat futott viszont,ő hozta amit tud.Lövészetben viszont Paradézot,mert ennyire nem jó lövő,de szépen kijött neki a lépés.Peifer dobogója ha tavaly történik mindez azt mondom abszolút benne volt a pakliban hisz jó lövő,de idén ez egy meteor becsapodással felér olyan váratlan volt.A német hibátlan lövészettel lehozza..Őrület :laugh: A szakágit is vezető top3-as lövő, Lagreid győzelme viszont szinte papírforma még ha elég ingadozó a formája az elmúlt másfél hónapban.

Italy Biathlon Single Mixed - Germany Biathlon Single Mixed:mikor megláttam,hogy kik szerepelnek rögtön lecsaptam az olaszokra.Az olasz csapatban a mezőny két leggyorsabb lövői közt vannak Wierer és Hofer is.Wierer futásban az egyéniben felvette a versenyt Preussal hiszen 15km 5-6 másodpercet kapott az elenyésző.Preussnál gyenge szezon ide vagy oda akkor stabilabb lövő.Lesser nagyon gyenge futó formában van magához képest is.Hofer viszont jó formában van ismét.Volt már egy majdnem ugyanilyen összetételű párosítás akkor ugyan a németek végeztek előrébb,de az a meglátásom,hogy a mostani alapján a legjobbkor jött az olaszok számára ez a váltó.Italy 1,65

Idézetet írta: Powell Dátum február 18, 2021, 11:02:36
Italy Biathlon Single Mixed - Germany Biathlon Single Mixed:mikor megláttam,hogy kik szerepelnek rögtön lecsaptam az olaszokra.Az olasz csapatban a mezőny két leggyorsabb lövői közt vannak Wierer és Hofer is.Wierer futásban az egyéniben felvette a versenyt Preussal hiszen 15km 5-6 másodpercet kapott az elenyésző.Preussnál gyenge szezon ide vagy oda akkor stabilabb lövő.Lesser nagyon gyenge futó formában van magához képest is.Hofer viszont jó formában van ismét.Volt már egy majdnem ugyanilyen összetételű párosítás akkor ugyan a németek végeztek előrébb,de az a meglátásom,hogy a mostani alapján a legjobbkor jött az olaszok számára ez a váltó.Italy 1,65
A tipp lejött,(németektnél is volt büntető kör)de Wierer mi a francot csinált?Az utolsó lövészetnél ő volt a leggyorsabb és a legpontosabb aztán..az utolsó korongnál megállt és szétesett fejben..a 3 póttöltény sem volt elég így még a dobogótól is fényévekre kerültek...nagyon sajnáltam..
A norvégok nem épp a taktikai érzékükkel nyernek versenyeket az is biztos.Simon az utolsó km-en durrantot egyet amire Eckhoff már nem tudott érdemben reagálni és megnyerték a franciák.Boe sokat rontott mondjuk az is igaz így Eckhoffnak sokat kellett dolgoznia.

Svédország, női - Németország, női:a svéd váltó Antholzban 3 büntetőkörrel is csak egy percet kapott a németektől ami kifejezetten jó.Váltóban sokkal jobban odateszik magukat a svédek azt veszem észre ezen a vbn.Mivel annyira rossz eredmény lett még ha egy emberen is múlt szerintem pláne jók lesznek most.Svédország, női 2,00

Gondolkodtam hogy megjátszom a női váltóban a norvég győzelmet.Végül is nem olyan rosszak,előbb-utóbb nyernek egy versenyt  ;D De aztán Roiseland pocsék formája  miatt nem mertem.  :bash: Elképesztő hogy a fekvő lövészetnél mit hozott vissza Roiseland:első három lövés hiba,aztán két találat és mind a három tartaléklőszerrel találnia kellett.Leht jobb is hogy nem játszottam,öregszem,kímélni kell a szívemet.

Idézetet írta: Powell Dátum február 19, 2021, 21:42:43
Svédország, női - Németország, női:a svéd váltó Antholzban 3 büntetőkörrel is csak egy percet kapott a németektől ami kifejezetten jó.Váltóban sokkal jobban odateszik magukat a svédek azt veszem észre ezen a vbn.Mivel annyira rossz eredmény lett még ha egy emberen is múlt szerintem pláne jók lesznek most.Svédország, női 2,00
Hermann büntetőkört megúszta és Preuss gyorsan és jól lőtt.Valószínű hogy holnap veretem a németet,mert jó formában van az tuti,de most kihajtotta a lelkét is.Talán az első emberen ment el az egész váltó.
Ahhoz képest,hogy sima norvég volt várható én is bekészítettem,hogy megteszem majd levettem.....
Roseiland majdnem "megviccelte" a társakat a fekvőben borzalmasan lőtt.PReuss nyerte meg az ezüstöt a németeknek az tuti és Hermann is nagyot ment.A kis nemzetek jól tartották magukat aztán eltűntek.Gondolok itt a lengyel,belorusz,olasz váltóra.Pidrushina,Dyzmha összehoztak egy bronzot a váltónak,mert Blashkot majdnem fel kellett tolni egy-egy emelkedőn.
Eckhoff,Preuss,Hermann,Persson,Vitozzi,Chavelier(az idősebb) felejtős holnapra szerintem

Férfiaknál se merném megtenni,mert a franciák szeretik megszivatni őket ;D
Alapvetően nyerniük kellene,de Filliot Maillet sokat javult és ha a többiek hozzák amit szoktak a váltóba akkor ma is nyernek.