Biathlon 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Női váltóra egy francia dobogó 1,40-ért jó lehet. Futni jól futnak, annyira meg csak nem lövik el magukat, hogy a top3 nem jöjjön össze. Mondjuk tény, itt biathlonban egy ilyen 1.40 messze van a valuétól, de ezt kimatekoztam most délelőtt, behúztam, szóval hajrá  :D

Kanada nők - Észtország nők:kanadaiak jobbak összeségében mint az észtek az előző versenyen elég gyalázatosan lőttek mind a két váltónál 1,3 Kanada

Idézetet írta: Powell Dátum december 12, 2020, 11:36:05
Kanada nők - Észtország nők:kanadaiak jobbak összeségében mint az észtek az előző versenyen elég gyalázatosan lőttek mind a két váltónál 1,3 Kanada
A kanadaiaknál Moser mentette meg a csapatot,hogy ledolgozta az elég komoly hátrányt.Az észtekhez képest a +1 büntetőkör plusz a póttöltények rengeteg időhátrányt jelentenek.
Micsoda mentés lett végül a francia csapat második helye.Egy lyukas garast nem adtam volna hogy ebből dobogó lesz nekik.Gratula @oakland23.Nagyon izgalmas volt az első helyéért folyó csata főleg hogy mind a 3 váltó csak rontott és rontott.Aztán jött Eckhoff és kitaposta az aranyat.
Hanna Oeberggel nem tudom mi történt,de erre a hétvégére teljesen szétesett.

Holm Laegreid, Sturla - Lesser, Erik:futásban túl nagy különbség nincs a két versenyző között.Lövészete viszont elég nagy eltérés van..A mezőny egyik legstabilabb lövője a fiatal norvég.Lesser csak ha jó napja van akkor lő jobban,de a norvégot kétlem hogy felülmúlja.Laegreid 1,55

Idézetet írta: Powell Dátum december 12, 2020, 14:42:52
Holm Laegreid, Sturla - Lesser, Erik:futásban túl nagy különbség nincs a két versenyző között.Lövészete viszont elég nagy eltérés van..A mezőny egyik legstabilabb lövője a fiatal norvég.Lesser csak ha jó napja van akkor lő jobban,de a norvégot kétlem hogy felülmúlja.Laegreid 1,55
Szerencsére ez nagyon sima volt.Laegreid hozta a tőle várható kiváló lövészetet.Lesser magához képest is nagyon pocsékul lőtt.
A franciaák mintha vért ittak volna.Úgy lőttek mint a mesterlövészek.Fillot Maillet futása továbbra is elmaradt a tavalyitól,de tökéletes lövészettel így is meg tudta nyerni.Mellett Jasquelin,Guigonnat is hibátlanul lő.A holnapi váltó így érdekes lesz.

Skottheim, Johanna - Brorsson, Mona:tőle szokatlan módon kétszer is rontott Skottheim a sprintben.Lényegesen jobb lövő Skottheim és az üldözéses nagyon erős száma.15 másodperc hátránya vanA két svájcival együtt futhat úgyhogy hamar felérnek Brorssonra.Futásban nincs nagy különbség.
Skottheim 1,72

Mára a csajokhoz egy Simon top6 ment 2.10-ért, meg egy bulitipp, Chevallier top6 @ 9.00

De csak azért, hogy ne tét nélkül nézzem. A franciák egész jól futnak, viszont full szarul lőnek. Viszont ha a futással nem lesz baj, és mondjuk a lövészetnél is mákjuk lesz, még ezt sem zárom ki, hogy Chevalier beférjen a top6-ba, de ehhez neki nagyon jól kéne lőni, míg az élmezőnynek sokat hibázni.
Simon top6 szerintem jó lehet, bár arra sem tettem sokat.

Idézetet írta: Powell Dátum december 12, 2020, 18:24:39
Skottheim, Johanna - Brorsson, Mona:tőle szokatlan módon kétszer is rontott Skottheim a sprintben.Lényegesen jobb lövő Skottheim és az üldözéses nagyon erős száma.15 másodperc hátránya vanA két svájcival együtt futhat úgyhogy hamar felérnek Brorssonra.Futásban nincs nagy különbség.
Skottheim 1,72

Nem tudom mi történt futásban Skottheimmel vagy valami baja volt,de  annyira gyenge volt Brorssonhoz képest,hogy az elképesztő.Oeberg összekapta magát.Nagyon kellett neki ez a győzelem,mert egy totálisan rossz hét lett volna.Roeiseland fejben nem olyan erős,mert az utolsó korongot elrontotta amikor a győzelem volt a tét.Nyilván így is futásban a fehérorosz nem vehette fel vele a versenyt,de mindképp érdekes.Simon óriásit ment.Pláne azért nagy dolog,hogy állóban lőtt ennyire szuperül.

Az utsónál úgy volt vele, hogy odapukkant, mindegy talál-e, csak gyors legyen, ha talál az jó, ha nem talál, gyorsan letudja a büntikört, szóval nagyon rendben volt. Simon hozta, Chevallier sem ment rosszul. a 3. állomás fogott ki rajta...

A decemberi cseh Playboyban látható lesz Gabriela Koukalova alias Soukalova. :ok: :great:


Femling, Peppe - Hiidensalo, Olli:futó tudásban teljesen egyforma a két srác legalábbis ezen a pályán mivel nincs nagy meredekségű emelkedő.A lövészetükben komoly eltérés van Femling javára.Femling 1,6

Idézetet írta: Powell Dátum december 17, 2020, 11:56:31
Femling, Peppe - Hiidensalo, Olli:futó tudásban teljesen egyforma a két srác legalábbis ezen a pályán mivel nincs nagy meredekségű emelkedő.A lövészetükben komoly eltérés van Femling javára.Femling 1,6
Lövészetben és futásban is sokkal jobb volt a svéd srác.Nagyon simán jött ez a tipp.
Laegreid eszméletlenül gyorsan futott,egyik pillanatról a másikra.Eddig se rossz futó volt,de most....
Dalet is lefutotta.Egyedül J.Boet nem tudta,de nem is kellett mert 2-t is rontott.A franciák hibátlanul nem tudtak lőni futásban pedig továbbra is elmarad Fillito Maille a tavalyihoz képest hiába fogadkozott.Claude futásban nem tudta hozni az idei teljesítményét.Samuelsson továbbra is kiválóan lő és futásban amit tud azért azt hozta(bár egy kicsit gyengébb volt a megszokottól de nem vészes).
A németek nem tudom mit akarnak mert utánpótlás sehol nincs.Doll is úgy fut mint egy nyugdíjas.
A norvég győztes srác mellett a legnagyobb meglepetést számomra negatív irányban Ponsiloma okozta akiből mintha elfogyott volna a lendület.Futásban jóformán eddig tönkre verte a mezőt most meg kikap a franciáktól is pedig csak 1 hibája volt.

Én mint örök norvég szurkoló kicsit elégedetlen vagyok a mai eredménnyel.Tarjei Boe lemaradt és a hatodik norvég (akiről még nem hallottam)is csak 24. lett.Lehetett volna ez jobb is!

Szerintem panaszra így sincs ok azért ;)Elvitték a dobogókat.Személy szerint jobban szeretem ha változatosabb az eleje.