Giro d'Italia 2021 (Kibeszélő és tippjáték)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum május 24, 2021, 15:47:53
Lehet tényleg jobb, hogy nem rendezték meg az egészet, azt se láttuk volna.  ;D ::)

:D Hát, láttuk Bernalt megérkezni, kb. ennyi. Lehet mondani a papírforma jött így, mikor lerövidítették szakaszt lehetett tudni hogy ez így nagyon Bernalnak áll. Ki is használta, őszintén szólva én akkor meg is tettem mikor kiderült ez a rövidítés, még 6x -ért lehetett tenni.
Nagyon jó lenne ha a Spluga/Alpe Motta szakaszból nem kellene majd vágni szombaton. Az lehet így most már a királyetap.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum május 24, 2021, 16:14:47
:D Hát, láttuk Bernalt megérkezni, kb. ennyi. Lehet mondani a papírforma jött így, mikor lerövidítették szakaszt lehetett tudni hogy ez így nagyon Bernalnak áll. Ki is használta, őszintén szólva én akkor meg is tettem mikor kiderült ez a rövidítés, még 6x -ért lehetett tenni.
Nagyon jó lenne ha a Spluga/Alpe Motta szakaszból nem kellene majd vágni szombaton. Az lehet így most már a királyetap.

Nem lett volna ez rossz szakasz, ha látunk belőle valamit, így viszont... Mindenesetre azt megnéztem volna, hogy ilyen időben mint mennek 200+ km-en, szerintem 5-10 perceket osztottak volna ki egymásnak, lehet ezt sem akarták a szervezők, mert eldőlt volna minden összetettben (valószínűleg a dobogós helyek is).

Bernal győzelem szép tipp volt, én elengedtem az etapot utána, nem fogadtam már semmire.

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 24, 2021, 16:17:00
Nem lett volna ez rossz szakasz, ha látunk belőle valamit, így viszont... Mindenesetre azt megnéztem volna, hogy ilyen időben mint mennek 200+ km-en, szerintem 5-10 perceket osztottak volna ki egymásnak, lehet ezt sem akarták a szervezők, mert eldőlt volna minden összetettben (valószínűleg a dobogós helyek is).

Bernal győzelem szép tipp volt, én elengedtem az etapot utána, nem fogadtam már semmire.

Igen nagyon jó lett volna látni a teljes szakaszt úgymond, ki tudja mi történik, teljesen más lefolyása lett volna az egésznek, más taktika stb. könnyen lehet akkor tényleg révbe ér egy szökés.
Amúgy kicsit 19-re lapot húztam Bernallal, ugye megtettem már a négy potenciális szökőt mikor jött a hír hogy rövidített szakasz lesz, akkor viszont hirtelen nagyon esélyessé vált, hogy nem fog végig menni szökés, így kézenfekvő volt Bernal.
Aztán simán két szék között a pad alá esete lehetett volna ha nyer, mittudomén, Ciccone :D Jártam már úgy.
Reménykedem most benne, hogy szombaton teljes szakaszt látunk, ja, és abban is hogy tényleg látjuk, mármint lesz közvetítés is  ::)

16. szakasz: https://www.procyclingstats.com/race/giro-d-italia/2021/stage-16/result/result
1. @Latzka és @LuckyBeny 6-6 pont
2. @curpy82 4 pont
3. @GreenEagle , @peshark és @Powell 3-3 pont
4. @firgabácsi 2 pont
5. @BvB_09 1 pont

Összetett állása:
1. @LuckyBeny 45 pont
2. @Latzka és @Hajdunorbert89 43-43 pont
3. @Powell 40 pont
4. @peshark 39 pont
5. @GreenEagle 38 pont
6. @curpy82 34 pont
7. @BvB_09 33 pont
8. @firgabácsi 28 pont
9. @Rwilla 25 pont
10. @Giggs 8 pont
11. @RedMunchen 6 pont
12. @csacsi1899 4 pont

Gratulálok a szakaszgyőzelemhez @LuckyBeny és @Latzka , szép volt!  :beerchug:
Számoljátok át a pontokat, ha hibát észleltek, írjatok bátran!

holnapi 17. szakaszra egy tipp

Fortunato H2H Valter, Fortunato végez előrébb 1.82 pinnacle

Itt megpróbálok Atti ellen menni most. Formák alakulása miatt azt gondolom előrébb lehet Fortunato. Valter lassan, de biztosan fárad, nem nagyon tud már megjönni a legjobbakkal a hegyeken, a szereplése még így is szenzációs persze. Fortunato pedig szerintem inkább felfelé ívelő formát mutat, a Zoncolanon nyerni tudott, tegnap is megpróbált elmenni a szökéssel, sikerült is neki, csak lejtmenetben megszakadt a sor és ő a rosszabbaik felében ragadt, utána már nem is erőltette, visszavett, pont Valterrel egy idővel jött meg végül, de Valter gurult át hamarabb a célvonalon.
Ami miatt leginkább meg akarom próbálni az az, hogy Fortunato nagy eséllyel megpróbál szökni megint holnap és rámenni a szakaszra, Valterről ezt nehezebben képzelem el, szerintem nincs annyira jó állapotban már hogy végigvigyen egy szökést.
Megkockáztatom a tipp nagyrészt azon fog múlni, hogy Fortunato benne lesz-e az elmenésben, ha igen jön, ha nem akkor lutri.
Tegnap is azt nyilatkozta a célban Fortunato, hogy jónak érzi a lábait, a Zoncolan után meg azt, hogy nem először és utoljára áll ott a riporterekkel a szakasz után és számítsanak rá, hogy rámegy újabb szakaszgyőzelemre is. Meglátjuk.


17. szakasz

1. Bernal
2. Antonio Pedrero
3. Ciccone
4. Fortunato
5. Covi

17.szakasz

1. Hirt
2. Grossschartner
3. Nieve
4. Brambilla
5. Vanhoucke

17. szakasz

1. Bernal
2. Caruso
3. Carthy
4. Ciccone
5. Fortunato

17. szakasz

1. Bernal
2. Dan Martin
3. Ciccone
4. Caruso
5. S. Yates

17.szakasz
1.Bernal, Egan
2.Evenepoel, Remco
3.Ciccone, Giulio
4.Yates, Simon
5.Almeida, João

17.szakasz

1. Egan Bernal
2. Dan Martin
3. Davide Formolo
4. Simon Yates
5. Antonio Pedrero

17.szakasz

1.Pedrero
2.Ciccone
3.Formolo
4.Bernal
5.Almeida

17.szakasz

1.Bernal, Egan
2.Pedrero, Antonio
3.Martin, Daniel
4.Formolo, Davide
5.Bennett, George

17.

1. E Bernal
2. D Formolo
3. S Yates
4. G Ciccone
5. J Almeida