Neteller

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


A felvét díja már 1.75%, ami a 400 eurós kp felvételnél ugye pont 7 euró költség lesz... (400 eurót adott ki nekem is az otp-s ATM maximum)

Idézetet írta: firgabácsi Dátum június 12, 2016, 22:01:06

Az egészből csak azt akarom kihozni, bár hangsúlyozom nem vagyok matekból zseni enyhén szólva, szóval lehet baromság, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy még a magas 7€-s kezelési költséggel sem rosszabb felvenni az eurót, forintra váltani és azt elkölteni mint vásárolni direktben a kártyával.
A tuti nyilván külföldön vásárolni vele ahol eleve €-ban vannak az árak.


Anyagilag úgy jársz a legjobban, ha a transferwise oldalra befizetsz a neteller kártyáddal (ez ingyenes), ott középárfolyamon átváltják, majd kiutalják magyar bankszámládra 0,5-0,75% költséggel.
Így 1 eurón 1,5-2,5 ft-ot buksz az aktuális középárfolyamhoz képest.
Ehhez jöhetne még a hazai kp felvétel költsége, de ez ugye akár ingyenesen is megoldható, illetve ha a magyar számládról vásárolsz kártyával, az is ingyen lesz...


Uff, ne forintoskodjunk mar, nyilvan valo sokan azert hasznaljak a netellert hogy ne keljen adozni itthon a megnyert penzbol, aztan meg zsidoskodjuk ki az atvaltasi dijakat is :D, oruljetek hogy van a neteller mint lehetoseg hogy adot csalj ne 43% fizess hanem kis atvaltasi koltseget meg kp felvet.

Idézetet írta: GazembR Dátum június 13, 2016, 20:00:13
Uff, ne forintoskodjunk mar, nyilvan valo sokan azert hasznaljak a netellert hogy ne keljen adozni itthon a megnyert penzbol, aztan meg zsidoskodjuk ki az atvaltasi dijakat is :D, oruljetek hogy van a neteller mint lehetoseg hogy adot csalj ne 43% fizess hanem kis atvaltasi koltseget meg kp felvet.

Mivel a netellernek fizetett költségek nem váltják ki az adófizetést, így nyugodtan oda lehet rájuk figyelni.   ;)
Ez nem a "43%" helyett van, hanem mellette. (és az alapból veszteséges játékosok is megfizetik ezeket a díjakat)

Sőt, az általam említett módszer elsődlegesen nem is az eltitkolásról szól, mivel magyar bankszámlára utalják a pénzt, azaz a bevétel láthatóvá válik itthon is.

Mondjuk én nem vagyok olyan nagymenő, mint te, így nekem csak 10-20000 forint pluszt jelent havonta, hogy odafigyelek a pénz kivételének módjára, a tranzakciók költségeire és a váltás árfolyamára is. (ez csak egy szerény nyaralás ára évente, így jogos, ha leszólsz érte... hehe)

Mondjuk te is csak pár hete kezdtél érdeklődni az adófizetés iránt, szóval előtte vagy simán veszteséges voltál (persze akkor is adóznod kellett volna a nyertes fogadásaid után, de ezt most hagyjuk), vagy nyereséges voltál, de nagy ívben tojtál az adózásra.

Persze nem kell másnak is így "forintoskodnia", de mikor az a kérdés, hogy számszerűen mi a legolcsóbb módja a pénz kivételének, rohadtul érdektelen, hogy egyébként ki mennyire szívesen szórja el a pénzét felesleges költségekre, csak a konkrét számok számítanak.

Idézetet írta: Knapp Dátum június 14, 2016, 00:12:38
Mivel a netellernek fizetett költségek nem váltják ki az adófizetést, így nyugodtan oda lehet rájuk figyelni.   ;)
Ez nem a "43%" helyett van, hanem mellette. (és az alapból veszteséges játékosok is megfizetik ezeket a díjakat)

Sőt, az általam említett módszer elsődlegesen nem is az eltitkolásról szól, mivel magyar bankszámlára utalják a pénzt, azaz a bevétel láthatóvá válik itthon is.

Mondjuk én nem vagyok olyan nagymenő, mint te, így nekem csak 10-20000 forint pluszt jelent havonta, hogy odafigyelek a pénz kivételének módjára, a tranzakciók költségeire és a váltás árfolyamára is. (ez csak egy szerény nyaralás ára évente, így jogos, ha leszólsz érte... hehe)

Mondjuk te is csak pár hete kezdtél érdeklődni az adófizetés iránt, szóval előtte vagy simán veszteséges voltál (persze akkor is adóznod kellett volna a nyertes fogadásaid után, de ezt most hagyjuk), vagy nyereséges voltál, de nagy ívben tojtál az adózásra.

Persze nem kell másnak is így "forintoskodnia", de mikor az a kérdés, hogy számszerűen mi a legolcsóbb módja a pénz kivételének, rohadtul érdektelen, hogy egyébként ki mennyire szívesen szórja el a pénzét felesleges költségekre, csak a konkrét számok számítanak.

Na baszki, megint lájkoltam, ebből nem jövök jól ki... Nem lehet lájkot törölni?  ;D

Hogy ne legyek off, Knapp a legnagyobb mestere az ilyen sporólásnak, ha van kiskapu, ő azt tudja. Sajnos én is hajlamos vagyok erre a "leszarom, csak párszáz Ft" butaságra, pedig éves szinten sokkal beljebb lenne az ember. Bár amikor eurót veszek ki és váltom be, az még nem is a legveszteségesebb, csak nem mindig van kedvem annyit mászkálni érte.   :redchug:

Idézetet írta: alexthebest Dátum június 14, 2016, 00:24:16
Na baszki, megint lájkoltam, ebből nem jövök jól ki... Nem lehet lájkot törölni?  ;D

Hogy ne legyek off, Knapp a legnagyobb mestere az ilyen sporólásnak, ha van kiskapu, ő azt tudja. Sajnos én is hajlamos vagyok erre a "leszarom, csak párszáz Ft" butaságra, pedig éves szinten sokkal beljebb lenne az ember. Bár amikor eurót veszek ki és váltom be, az még nem is a legveszteségesebb, csak nem mindig van kedvem annyit mászkálni érte.   :redchug:

Ha lájkollak én is, az kioltja? hehe

Ha mászkálni kell a kedvezőbb átváltás miatt, akkor már nem is biztos, hogy valóban spórolsz vele...   ;)
A fent említett módszer viszont online adja a középárfolyamot.

Mondjuk most, hogy az unibet visszarakta a netelleres és skrilles befizetési lehetőséget, meg lehet nézni, hogy még most is középárfolyammal dolgoznak-e.   :P

Idézetet írta: Knapp Dátum június 14, 2016, 00:12:38
Mivel a netellernek fizetett költségek nem váltják ki az adófizetést, így nyugodtan oda lehet rájuk figyelni.   ;)
Ez nem a "43%" helyett van, hanem mellette. (és az alapból veszteséges játékosok is megfizetik ezeket a díjakat)

Sőt, az általam említett módszer elsődlegesen nem is az eltitkolásról szól, mivel magyar bankszámlára utalják a pénzt, azaz a bevétel láthatóvá válik itthon is.

Mondjuk én nem vagyok olyan nagymenő, mint te, így nekem csak 10-20000 forint pluszt jelent havonta, hogy odafigyelek a pénz kivételének módjára, a tranzakciók költségeire és a váltás árfolyamára is. (ez csak egy szerény nyaralás ára évente, így jogos, ha leszólsz érte... hehe)

Mondjuk te is csak pár hete kezdtél érdeklődni az adófizetés iránt, szóval előtte vagy simán veszteséges voltál (persze akkor is adóznod kellett volna a nyertes fogadásaid után, de ezt most hagyjuk), vagy nyereséges voltál, de nagy ívben tojtál az adózásra.

Persze nem kell másnak is így "forintoskodnia", de mikor az a kérdés, hogy számszerűen mi a legolcsóbb módja a pénz kivételének, rohadtul érdektelen, hogy egyébként ki mennyire szívesen szórja el a pénzét felesleges költségekre, csak a konkrét számok számítanak.


Nem fogja megérteni. Esélytelen.

Esetleg a könyvelője, ha van.

#381 június 14, 2016, 16:27:09, GazembR
Idézetet írta: alexthebest Dátum június 14, 2016, 00:24:16
Na baszki, megint lájkoltam, ebből nem jövök jól ki... Nem lehet lájkot törölni?  ;D

Hogy ne legyek off, Knapp a legnagyobb mestere az ilyen sporólásnak, ha van kiskapu, ő azt tudja. Sajnos én is hajlamos vagyok erre a "leszarom, csak párszáz Ft" butaságra, pedig éves szinten sokkal beljebb lenne az ember. Bár amikor eurót veszek ki és váltom be, az még nem is a legveszteségesebb, csak nem mindig van kedvem annyit mászkálni érte.   :redchug:

Nekem aztan 8, gondolom azt is tudja akkor hogy amivel zuhanyzik utana jo ivoviznek es sokat zsebre tesz havi szinten  :D soha nem foglalkoztam ilyen parszaz forintos dolgokkal kifizettem es kesz, ha megsporolnam se lenne meg, mint amikor ha leteszem a cigit arabol autot veszek, ha nem cigiznek eves szinten ennyi meg annyi, elmegy masra, nem nagyon szeretem ezt a zsidoskosast, tescoba nem olcso a felvagott menjunk 20km az aldiba aztan uzemanyagba tobb  :D na mindegy, lehet ha en is igy sporolnek mar gazdag lennek, aha persze :)

De figyelj, te csinalod jol, es mondhatod magad nagymenonek mar sokan melo mellet nem tud nyaralni nem sporol annyit, te pedig csak azt atvaltasi koltsegek aran tolod, mi ez ha nem thug life.

Ha már a költségek....mivel én új vagyok a netelleresek között és nem vagyok teljesen tisztában a költségekkel,de..ha  a pénzfelvételi dij 4 euro valamint az átváltási költség 2 % körüli akkor miért vontak le nálam 400 euronál több mint 9 ezret?vagy ez normális?mert akkor kussolok :)

Idézetet írta: kkkkkk Dátum június 15, 2016, 12:46:25
Ha már a költségek....mivel én új vagyok a netelleresek között és nem vagyok teljesen tisztában a költségekkel,de..ha  a pénzfelvételi dij 4 euro valamint az átváltási költség 2 % körüli akkor miért vontak le nálam 400 euronál több mint 9 ezret?vagy ez normális?mert akkor kussolok :)

Ha annyira új vagy, akkor ne a régi, fix 4 eurós költséggel számolj, hanem az új, 1.75%-ossal!  :)
Ez 400 eurónál már 7 euró.

Ehhez jön még az átváltás költsége, amit meg kétszer is megfizethetsz, ha forint számláról euró alapú bankkártyával forintban veszel fel pénzt.
Mindenesetre a neteller oldalán 3,39%-os költséget írnak, nem tudom, hogy ugyanezt használják-e a kártyás tranzakcióknál is vagy csak az utalásoknál.


Idézetet írta: GazembR Dátum június 14, 2016, 16:15:31
Nekem aztan 8, gondolom azt is tudja akkor hogy amivel zuhanyzik utana jo ivoviznek es sokat zsebre tesz havi szinten  :D soha nem foglalkoztam ilyen parszaz forintos dolgokkal kifizettem es kesz, ha megsporolnam se lenne meg, mint amikor ha leteszem a cigit arabol autot veszek, ha nem cigiznek eves szinten ennyi meg annyi, elmegy masra, nem nagyon szeretem ezt a zsidoskosast, tescoba nem olcso a felvagott menjunk 20km az aldiba aztan uzemanyagba tobb  :D na mindegy, lehet ha en is igy sporolnek mar gazdag lennek, aha persze :)

De figyelj, te csinalod jol, es mondhatod magad nagymenonek mar sokan melo mellet nem tud nyaralni nem sporol annyit, te pedig csak azt atvaltasi koltsegek aran tolod, mi ez ha nem thug life.

Szerintem mást értünk a "zsidóskodás" alatt.
Nálam ez azt fedi, hogy ha valaki csak kuporgat, ahelyett, hogy magára költené.
Ha neked a cigi jó, akkor cigizz, de abból is többet tudsz venni magadnak, ha nem megy el a pénzed olyan dolgokra (pl. neteller költségek) ami aztán tényleg semmit nem ad hozzá az életedhez!

Az meg elhatározás, önuralom, illetve sok esetben kényszer kérdése, hogy a valahol megspórolt pénzt simán csak elbaszod máshol vagy lesz is valami látszata a munkádnak.
Ha csak a sportfogadásra vetítem, akkor semmi értelme a kedvezőbb, pár százalékkal jobb szorzókat keresnem, ha közben simán hagyom elfolyni költségként ezt a profitot.
Állítólag te is vállalkozó vagy, egy vállalkozónak meg nem csak a bevételeit kell növelnie, hanem a költségeit is csökkentenie, mivel mindkettő haszonként jelentkezik a zsebében.   ;)

A költségek megfogásával ugyanannyi bevétel mellett magasabb életszínvonalon élhetsz.
Akik nem akartak lemondani a magasabb ára miatt a cigiről, azok közül sokan átálltak az otthoni töltikézős verzióra.
Ugyanannyit cigiznek, csak olcsóbban. (persze egy csomó időt elbasznak a töltéssel, de ez a dohányzásra szánt idő mellett már nem is feltűnő! )

Persze ha eleve jól élsz, akkor havi pár ezer forintot nem érzel meg, de én éppen ezért minden kiadásomat évesítve számolom és megkérdezem magamtól, hogy ha a Jézuska év végén egyben odaadná mondjuk a neteller "okos" használatán megspórolt összegeket, akkor örülnék-e neki, megérezném-e!   :P

Mondjuk én nem dohányzom, de dohányos haverom megjegyezte két éve, hogy ő sosem adna annyit egy tévéért, mint akkor én, miközben ő kb. kétszer annyi pénzt szív el egyetlen év alatt, mint amennyibe a készülék került.   ::)
De végül is igazad van, mert sem a tévé, sem a cigi árából nem lesz lakás!   ;D


A számlám forintos..a kártya hozzá euros.a pénzfelvétel euroban történt tehát átváltási költség csak egyszer volt.ezzel együtt a 9000 -es költség 400 euronál..de vegyünk  a 7 eurot+ 3 % költséget a 19 euro..ami még mindig "csak" 6000 Ft.

Idézetet írta: GazembR Dátum június 13, 2016, 20:00:13
Uff, ne forintoskodjunk mar, nyilvan valo sokan azert hasznaljak a netellert hogy ne keljen adozni itthon a megnyert penzbol, aztan meg zsidoskodjuk ki az atvaltasi dijakat is :D, oruljetek hogy van a neteller mint lehetoseg hogy adot csalj ne 43% fizess hanem kis atvaltasi koltseget meg kp felvet.

Jogos tulajdonképpen  ;) Csak az ember szereti kimaxolni a dolgokat. A transferwise amit írt Knapp elég korrekt dolognak néz ki.
Fogjuk meg a pozitív oldaláról és akkor azt mondom örüljünk tényleg, hogy egyáltalán van mit hazautalni Netellerre.

hello

eddig a kp felvét díja automatából (max. 400 eurót ad ki egyszerre az Otp automata) 4 euro volt, most 1,75%-ra változott
viszont amit nem értek
ma ilyen akcióim voltak: (eurós kártyáról)
-100 000 huf kivét (335,17 euro) délelőtt kb 10 óra
-400 euro (407 euro díjjal együtt) 16 órakor
-100 euro (101,75 euro díjjal együtt) 16 órakor szintén
---------------------
próbálgattam még 2-300 eurokat kivenni, azokat elutasította, a végén volt a 100 euro

ha jól emlékszem a napi kp felvételi limit 750 euro 24 óránként
de ez kb. 820 euro lehet, akkor ez is változott?
és a kp felvételi limit (750 euro) napi limit vagy most várhatok holnap 16 óráig?

Idézetet írta: Knapp Dátum június 06, 2016, 20:23:56
Igazad van, csak elméletileg kéne mindenhol elfogadni a kártyát, ahogy rákerestem, látom, hogy a gyakorlatban nem megy mindig...
Megpróbálhatod győri euronet ATM-ből felvenni euróban a pénzt, elvileg a Tesconál van erre lehetőség:
http://www.euronet.hu/hu/kereses

(ha a pénzed euróban van a netellernél, akkor még jobban is járhatsz vele, ha jól el tudod adni)

Milyen atm-eknél próbálkoztál eddig?

szia

euronet automata nem jó
ha euró alapú a kártyád nem tudsz euróban kivenni euronet automatából, mert mindenképp váltani akar, azon van a hasznuk

szóval az Euronet automatákat kerüljétek

Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem! Éppen ma regisztráltam Neteller-re, mert a Skrill számlámat nem tudtam feltölteni ismeretlen okok miatt! Szóval sürgősen utalni szerettem volna 160 eurót egy másik félnek, de meglepődve tapasztaltam, hogy csak 85 euró a maximálisan elutalható összeg! Ez a maximum? Vagy mi? Az sincs kiírva, hogy ez esetleg egy napi, heti, havi limit! Semmi tájékoztatást nem találtam! Megnéztem a magyar nyelvű leírást! Ott csak olyasvalamiről írnak, hogy 2 féle számla van(Express és Extended). Express számla nyitása esetén a másik félnek max. 100 USD küldhető. Na most ez lehet éppen megfelel ennek a 85 eurónak is nem tudom. De ezen nem lehet változtatni? És ez napi limitet jelent?

Idézetet írta: vinatieri Dátum július 18, 2016, 17:30:11
Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem! Éppen ma regisztráltam Neteller-re, mert a Skrill számlámat nem tudtam feltölteni ismeretlen okok miatt! Szóval sürgősen utalni szerettem volna 160 eurót egy másik félnek, de meglepődve tapasztaltam, hogy csak 85 euró a maximálisan elutalható összeg! Ez a maximum? Vagy mi? Az sincs kiírva, hogy ez esetleg egy napi, heti, havi limit! Semmi tájékoztatást nem találtam! Megnéztem a magyar nyelvű leírást! Ott csak olyasvalamiről írnak, hogy 2 féle számla van(Express és Extended). Express számla nyitása esetén a másik félnek max. 100 USD küldhető. Na most ez lehet éppen megfelel ennek a 85 eurónak is nem tudom. De ezen nem lehet változtatni? És ez napi limitet jelent?

Nagyobb azonosítás kell:lakcím,személyi.bankszámla....