KÉRDEZZ BÁTRAN! Bármit! VÁLASZOLUNK!;)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: drzdolik Dátum augusztus 01, 2017, 14:59:20
és ha az a jelszóm hogy cica2012 és átírom cica2018-ra az mennyire jó nekik?
vagy valamit teljesen random hülyeséget írjak? :D
most még nincs komoly összeg a számlámon, de mivel nem nullázódott le már hónapok óta (durván a duplája lett)
valaki figyelheti, hogy hoppá milyen ügyes az ember, majd ha sok lesz neki ellopom a pénzét...

Én segítőkész próbáltam lenni, remélem párotoknak azért átment az információ.  ::)

LastPass nevezetű program megoldja minden ilyesféle problémát, ráadásul ha használod az sem lesz probléma, hogy elfelejtenéd a jelszavad.

Persze mert sok köze van a jelszónak a sportfogadáshoz :D
Attól hogy valaki nem jó mondjuk irodalomból lehet, jó matekból...

Én nagyon nem értek ezekhez az informatikai dolgokhoz nem is érdekelnek, azt sem tudom hogy tudják feltörni, elképzelésem sincs. Na mindegy okoskodást hagyjuk.

A Lastpass programról mit tudhatok?

Idézetet írta: drzdolik Dátum augusztus 01, 2017, 21:21:18
Persze mert sok köze van a jelszónak a sportfogadáshoz :D
Attól hogy valaki nem jó mondjuk irodalomból lehet, jó matekból...

Én nagyon nem értek ezekhez az informatikai dolgokhoz nem is érdekelnek, azt sem tudom hogy tudják feltörni, elképzelésem sincs. Na mindegy okoskodást hagyjuk.

A Lastpass programról mit tudhatok?

Jelszókezelő. Biztonságban tartja, s minden eszközöd között szinkronizálja azokat, vagy pl. egy alkalmazás inditásakor vagy weboldal legyen bármi automatikusan kitölti a jelszó mezőt és belép ( ez pl. keylogger esetében jó, hogy nincs billentyüleütés meg nem látja a jelszót hanem pl. csak csillagokat ) meg tárolja az összes jelszót ( ez akkor jó ha bonyolultakat adsz meg és mindenhova mást pl.: bfk86Lybh}m[`5L[ ) és ugye ő ezt elmenti ( megjegyzi helyetted ) minden webhely stb. esetében nagyon erős titkositással (  AES-256 , PBKDF2 SHA-256  ), van weboldal felülete is, ahova belépve viszont láthatod szépen elrendezve a weboldalakhoz tartozó jelszavaid ha azt szeretnéd oda pedig két lépcsős belépéssel tudsz belépni.

Idézetet írta: drzdolik Dátum augusztus 01, 2017, 21:21:18
Persze mert sok köze van a jelszónak a sportfogadáshoz :D
Attól hogy valaki nem jó mondjuk irodalomból lehet, jó matekból...

Én nagyon nem értek ezekhez az informatikai dolgokhoz nem is érdekelnek, azt sem tudom hogy tudják feltörni, elképzelésem sincs. Na mindegy okoskodást hagyjuk.

A Lastpass programról mit tudhatok?

Akkor bocsánat, hogy cinikus voltam.
A LastPass egy beépülő bővítmény, ami "megjegyzi" a jelszavaidat és a felhasználóneveidet és azzal betudsz jelentkezni, anélkül, hogy beírnád ezeket. Ezt úgy képzeld el, mint egy szállodát, ahol elektronikus chippel nyilnak az ajtók, de az igazgatónak van egy mesterkulcsa, amivel kitudja nyitni az összes ajtót.
Innen tudod beépíttetni a böngésződbe, mármint én a chrome-hoz tartozó plugint (vagyis a bővítményt) linkelem neked:
https://chrome.google.com/webstore/detail/lastpass-free-password-ma/hdokiejnpimakedhajhdlcegeplioahd/reviews?hl=hu
Mivel pedig a titkosításhoz egy komoly algoritmust használ, így maximálisan biztonságosan használható, de itt is ajánlott azért a jelszó csere időszakonként.  ;)

Én KeePass-t használom már több mint 10 éve, ami nem beépített, hanem külön letöltött program.
Ezekről a böngészőbe építhető bővítményekről eddig még nem is hallottam, de érdekesen hangzik. (Utánanéztem, és már a KeePass-t is lehetséges beépített bővítményként feltenni bizonos böngészőkhöz  :))
Ami az ilyen jelszómanager programok hátránya az az, hogy egy Master jelszó van - amivel magába a programba lépsz be - és ha ezt a master jelszót feltörik, akkor minden jelszóhoz hozzáférnek; egy helyen szépen össze van gyűjtve nekik. Olyan ez, mint amikor elhagyod a tárcád, amiben van az összes iratod: személyi, utlevél, bankkártyák, taj- és adókártya...
Ez viszont nem tart vissza, hogy használjam, és így viszont tényleg csak egy jelszót kell megjegyeznem. Mester jelszónak ellenben erős nehézséget választok, és 3 havonta változtatom.
Az tényleg a legnagyobb előnye, hogy egy helyen tudod tárolni minden jelszavad, illetve minden jelszónál be tudod állítani, hogy jelezzen csere után pl. 3 hónappal. Továbbá jelszógenerátor is van benne, ami nagy segítség.
Én ajánlom mindenkinek, ugyanis egyszerű a használata, és pl. a vaterától kezdve az .org jelszavon át a kiscica.hu oldalig minden egyben van.

Idézetet írta: MarkoPolo Dátum augusztus 01, 2017, 22:31:08
Én KeePass-t használom már több mint 10 éve, ami nem beépített, hanem külön letöltött program.
Ezekről a böngészőbe építhető bővítményekről eddig még nem is hallottam, de érdekesen hangzik. (Utánanéztem, és már a KeePass-t is lehetséges beépített bővítményként feltenni bizonos böngészőkhöz  :))
Ami az ilyen jelszómanager programok hátránya az az, hogy egy Master jelszó van - amivel magába a programba lépsz be - és ha ezt a master jelszót feltörik, akkor minden jelszóhoz hozzáférnek; egy helyen szépen össze van gyűjtve nekik. Olyan ez, mint amikor elhagyod a tárcád, amiben van az összes iratod: személyi, utlevél, bankkártyák, taj- és adókártya...
Ez viszont nem tart vissza, hogy használjam, és így viszont tényleg csak egy jelszót kell megjegyeznem. Mester jelszónak ellenben erős nehézséget választok, és 3 havonta változtatom.
Az tényleg a legnagyobb előnye, hogy egy helyen tudod tárolni minden jelszavad, illetve minden jelszónál be tudod állítani, hogy jelezzen csere után pl. 3 hónappal. Továbbá jelszógenerátor is van benne, ami nagy segítség.
Én ajánlom mindenkinek, ugyanis egyszerű a használata, és pl. a vaterától kezdve az .org jelszavon át a kiscica.hu oldalig minden egyben van.

LastPassnál van két lépcsős belépés " magába a programba " ( pl. csak úgy tudsz belépni, hiába a jelszavad , hogy küld egy program által generált egyszerhasználatós x ideig érvényes kódot pluszban az applikáció vagy pl. sms-ben amit jelszavad után meg kell adni , szóval hiába tudják a "mester" jelszót akkor sem tudnak belépni. ) hacsak nem lopták el a telefonod is a jelszóval együtt ami nem elég valós  :D szóval 100% secure.

Idézetet írta: GazembR Dátum augusztus 01, 2017, 22:59:35
LastPassnál van két lépcsős belépés " magába a programba " ( pl. csak úgy tudsz belépni, hiába a jelszavad , hogy küld egy program által generált egyszerhasználatós x ideig érvényes kódot pluszban az applikáció vagy pl. sms-ben amit jelszavad után meg kell adni , szóval hiába tudják a "mester" jelszót akkor sem tudnak belépni. ) hacsak nem lopták el a telefonod is a jelszóval együtt ami nem elég valós  :D szóval 100% secure.

Azért a 100%-ból legalább 1%-ot adjunk arra, hogy a fejlesztők látnak mindent és visszaélhetnek vele.  ;D

Idézetet írta: SPF Admin Dátum augusztus 02, 2017, 10:45:41
Azért a 100%-ból legalább 1%-ot adjunk arra, hogy a fejlesztők látnak mindent és visszaélhetnek vele.  ;D

Local-only encryption.
Your data is encrypted and decrypted at the device level. Data stored in your vault is kept secret, even from LastPass. Your master password, and the keys used to encrypt and decrypt data, are never sent to LastPass' servers, and are never accessible by LastPass.   :D :D :D :D :D na jó elég belőle ennyi, vagy kérek valami promó dijat tőlük....  :redchug:

még annyi kérdésem lenne, hogy beten tudok jelszót változtatni? mert nem nagyon találom
és ugye pont ugyanez volt amit ott is megadtam...

Idézetet írta: drzdolik Dátum augusztus 02, 2017, 16:26:16
még annyi kérdésem lenne, hogy beten tudok jelszót változtatni? mert nem nagyon találom
és ugye pont ugyanez volt amit ott is megadtam...


Valaki ismer olyan appot, ami értesítést küld, ha a kiválasztott fogadóiroda kirakja az oddsszait kiválasztott eseményre?

Sziasztok! Az under/over fogadásoknál csak a 90 percben rugott gólok száma számít, vagy ha a 92.-ben van egy gól, az még hozzáadódik? Köszi

Idézetet írta: lehetnyerek Dátum augusztus 06, 2017, 05:02:36
Sziasztok! Az under/over fogadásoknál csak a 90 percben rugott gólok száma számít, vagy ha a 92.-ben van egy gól, az még hozzáadódik? Köszi

Ami a rendes játékidő hosszabbításában születik az beleszámítódik.