benikun POKER

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Itt egy érdekes hand. Lényegében én egy hibát találtam de keresem a többit és ebben kérem a segítséget illetve hogy lett volna korrektebb a dolog. A lényeg: KK kézbe amivel 3BB emelés 25/50-es vakszinten button megad. És ezután látni fogjátok ti is.. Kicsi volt a hívás szerintem emiatt adhatta meg a csóka, pörögnek a sitek és általában meghívom jobban az ilyen kezet, de nekem az olyan szar érzés mikor látom hogy beveri középre mindenki a lapját, na most gondoltam kevesebbet és hátha több pénzt ki tudok hozni belőle, nos az ellenkezője sült ki belőle, de a gyereket nem értettem. Jogos hogy hibáztam mivel keveset emeltem, de ha nem is lassítani akartam a kezem de valamivel többet kihozni belőle. Kérdés az ha mondjuk nagyobb a hívás akkor is megad-e a button. A többi pedig szóljon helyettem.

A válaszokat előre is köszönöm illetve várom!

PokerStars Game #47618123299: Tournament #297561741, $1.00+$0.20 USD Hold'em No Limit - Level III (25/50) - 2010/08/02 21:21:44 CET [2010/08/02 15:21:44 ET]
Table '297561741 1' 9-max Seat #6 is the button
Seat 1: yuraxa194 (1035 in chips)
Seat 2: DeFo 1276 (2305 in chips)
Seat 3: fireltswifey (655 in chips)
Seat 5: Woodynmo1 (1490 in chips)
Seat 6: troy196475 (2045 in chips)
Seat 7: casi701 (1620 in chips)
Seat 8: benikun (4350 in chips)
casi701: posts small blind 25
benikun: posts big blind 50
*** HOLE CARDS ***
Dealt to benikun [Ks Kh]
yuraxa194: folds
DeFo 1276: folds
fireltswifey: folds
Woodynmo1: folds
troy196475: calls 50
casi701: folds
benikun: raises 100 to 150
troy196475: calls 100
*** FLOP *** [9s 4s Tc]
benikun: bets 400
troy196475: calls 400
*** TURN *** [9s 4s Tc] [Kd]
benikun: bets 800
troy196475: calls 800
*** RIVER *** [9s 4s Tc Kd] [Qh]
benikun: checks
troy196475: bets 695 and is all-in
benikun: calls 695
*** SHOW DOWN ***
troy196475: shows [9d Jd] (a straight, Nine to King)
benikun: shows [Ks Kh] (three of a kind, Kings)
troy196475 collected 4115 from pot

Én úgy gondolom, hogy mikor lejött a király akkor betolhattad volna mind, egy lyukas sorra azt aligha adta volna meg.
De alapvetően, az ellenfeled volt itt inkább a máker, riverig elmenni a sorral aztán lejön..nekem is a rémálmom.

Köszönöm a válaszodat stdavid  ;)

Augusztus 3.

Kezdőbank: 35.65$
Pokerprolabs szint: K ***
Jelenlegi bank: 37.45$

Mai befektetés: 7.2$ (6 sit)
Profit: 1.8$


1. hely: |      (4.5$)
2. hely: |      (2.7$)
3. hely: |      (1.8$)
4. hely: -
5. hely: -
6. hely: |
7. hely: |
8. hely: -
9. hely: |

Szépen indult a mai délelőtt amikor is begyűjtöttem minden fizetős helyből egyet, mert miért ne? A biztos profit gondolatával és nyugalmával vágtam neki a 2. sessionnak, ami borzalmasra sikeredett. Azzal a jól eső nyugalommal beletoltam KK-mat egy AK-ba és sajnos esett az ász, estem én is kifele a 9. helyen. Másik két asztalon sem maradt okom az örömre, nem az én játékom volt ez a 2. session. Sajnos többet is ki lehetett volna hozni ebből a napból, de végül csak egy kis sovány profitot termelt a benikun Kft. Kis kutya is kutya... Haladunk a cél felé szerencsére eddig stabil de vaslábakon..

Preflop nagyobbat emelnék, mert oop fogsz játszani, ami KK-val anynira nem gond, de ezen a szinten ilyen lapokkal nem érdemes slowplayelni, ha akar (mint ahogy akart is...) úgyis kifizet. Postflop úgyszintén mehet a nagyobb emelés, ha ott is callol akkor teljesen jó helyzetben vagy, hiszen már akkora lesz a pot, hogy turnön be tudod pakolni. Egyébként sztem végigjött volna akármit csinálsz, beleszeretett a lapjába.

Idézetet írta: th3PR0j3ct0r Dátum augusztus 03, 2010, 22:25:57
Preflop nagyobbat emelnék, mert oop fogsz játszani, ami KK-val anynira nem gond, de ezen a szinten ilyen lapokkal nem érdemes slowplayelni, ha akar (mint ahogy akart is...) úgyis kifizet. Postflop úgyszintén mehet a nagyobb emelés, ha ott is callol akkor teljesen jó helyzetben vagy, hiszen már akkora lesz a pot, hogy turnön be tudod pakolni. Egyébként sztem végigjött volna akármit csinálsz, beleszeretett a lapjába.

yep +1

pre mehet nyugodtan 4x-es, 5x-s raise 1 limpelőre, pláne ilyen alacsony limiten

Danke pr0j3ct0r, umekumek a válaszokat.  :ok:

Augusztus 4-5.

Kezdőbank: 35.65$
Pokerprolabs szint: K **
Jelenlegi bank: 49.25$

Mai befektetés: 7.2$ (6 sit)
Profit: 11.8$


1. hely: ||     (4.5$)
2. hely: -      (2.7$)
3. hely: -      (1.8$)
4. hely: |
5. hely: |
6. hely: |
7. hely: -
8. hely: -
9. hely: |

Szörnyű első session után -3BI-nel kezdtem a napot. Ezután pár óra múlva ismét hozzáláttam a dolgokhoz és egész kellemesre sikeredett az eredmény, begyűjtöttem 2 victoryt és éppen hogy lecsúsztam egy ITM helyről. Fasza minden el is könyvelem az 1.8-as profitot, amikor is úgy merő véletlenből megnézem a számlám és azt látom, hogy 10-el több van a vártnál  :o :o . Először hibára gyanakodtam meg elírásra, ahogy múlt az idő és még mindig ott virított a lé a számlán, gondoltam hogy hé ez a pokerstars a világ legnagyobb pokerterme csak nem hibáznak. Nos akkor megnéztem az e-mailjeimet :


Dear benikun,

Congratulations! You have released the final installment of your deposit bonus. Your PokerStars account has been credited in the amount of USD 10.00 for this bonus.

Be sure to keep an eye out for future bonuses by regularly checking the PokerStars news.

You can make 2 more deposit(s) to qualify for another USD 590.00 (out of a maximum of USD 600.00) for this bonus.
These deposits can only be made until 2010/08/27 13:35 CET.

Thanks for participating in the PokerStars $600 First Deposit Bonus, and we'll see you at the tables.

The PokerStars Cashier

Ez ám a kellemes meglepetés, így már elég közel vagyunk a cél megvalósításához! ;)  Péntek-szombat nem leszek gépközelbe, de lehet este még lenyomok egy sessiont. GL mindenkinek most eléggé fel vagyok dobva!  :cya:

Van oka ennek, hogy csak SnG játékokat tolsz? Én is ezeket erőltetem, csak érdekelne a te véleményed is :cya:

Ugye igazából május végén kezdtem el komolyabban pókerezni, és ez az a játékforma ami a legegyszerűbb és nem kell hozzá annyi kunszt mint pl. a HU-hoz. Sokat segítettek a többiek legfőképpen pr0jector kolléga, hogy ezen a kis mikro limiten, is megálljam a helyem. Tetszik is ez a játékforma, és eddig jól megy. Nem igazán próbálgattam eddig a többi fajtát, ebbe mélyedtem jobban bele és próbáltam elsajátítani az SnG titkait, valamint feljebb menni a szinteken. Egy darabig még biztos, hogy SnG-zni fogok mert tetszik, és ki akarom próbálni magam jobb játékosok között, nem pedig itt az 1 dolcsis szinten, most ez a célom hogy minél feljebb jussak itt a szinteken. CG-zni nem CG-zek az nem az én világom és nem is nagyon vonz. Tournamenteket sem tolok azt majd a későbbiekben tervezem, de ott a rebuyos változat az amit biztos hogy nem fogok erőltetni. HU érdekelne, de majd azt is módjával és idejével.
Szó mi szó megtetszett az SnG és úgy  gondolom tudok belőle profitálni, ha nem is olyan nagy nyereményeket mint egy-egy versenyen elért szép hellyel, de kezdem biztosnak érezni az innen befolyó jövedelmet. Nehéz volt elindulni 10 dolcsiról, de kezdem érezni hogy sínen vagyok és felsőbb szinteken is akarok SnG-zni ahogy írtam.
Röviden ennyi az oka, hogy itt játszok.  ;)  :cya:

sng >>>>> tour >>>>>>>>>>>>>>> cg

valahogy így vannak az erőviszonyok (a legkönnyebbtől kezdve..)

Nem hiszem, hogy létezne ilyen rangsor..sztem mindenkiben 1 idő után ki alakul, hogy melyik fekszik neki jobban(melyikben sikeresebb).
Én is a SnG -t tolom a legtöbbet, igazi versenyhelyzet, megismerem a játékosokat és a legvégéig jól kell teljesíteni. Míg a tornák elvannak szúrva a rebuyokkal, az elején rengetegen beámolnak 3-4-5 all int és hatalmas szakadékok keletkeznek. Cash game-ben meg jönnek-mennek a játékosok igazándiból elég hozni 1 all int..csak aztán tudni kell mikor kiszállni. Persze az igazi 1-1 5-6 órás lehetőleg rebuy nélküli torna éjszakánként :)

Idézetet írta: stdavid Dátum augusztus 06, 2010, 17:17:51
Nem hiszem, hogy létezne ilyen rangsor..sztem mindenkiben 1 idő után ki alakul, hogy melyik fekszik neki jobban(melyikben sikeresebb).
Én is a SnG -t tolom a legtöbbet, igazi versenyhelyzet, megismerem a játékosokat és a legvégéig jól kell teljesíteni. Míg a tornák elvannak szúrva a rebuyokkal, az elején rengetegen beámolnak 3-4-5 all int és hatalmas szakadékok keletkeznek. Cash game-ben meg jönnek-mennek a játékosok igazándiból elég hozni 1 all int..csak aztán tudni kell mikor kiszállni. Persze az igazi 1-1 5-6 órás lehetőleg rebuy nélküli torna éjszakánként :)

elhiheted nekem, hogy ez a rangsor (sng >>>>> tour >>>>>>>>>>>>>>> cg)

az sng a lehető legkönnyebb, kb 30 perc alatt ellehet sajátítani a lényeget, ICM ismeretekkel vakon lehet benne nyerni (lásd Luigi-ék) :V

a touroknál ez nem elég

a cgvel meg meg se próbáljuk összehasonlítani  :-X


Umekumek +1

SNG: Lényegében igen/nem döntések sorozata (push/fold), igazából kevés komoly döntési helyzet elé állít.

Tour: Sokkal összetettebb, mint a SNG, megtalálhatóak benne deep játékelemek is és push/fold döntéseket is gyakran kell hozni.

CG: 100-200BB deepen 1000x összetettebb a játék, nem hiába, itt vannak a legképzettebb játékosok.

Augusztus 6-8.


Kezdőbank: 35.65$
Pokerprolabs szint: K ***
Jelenlegi bank: 49.25$

Mai befektetés: 7.2$ (6 sit)
Profit: 0$


1. hely: |     (4.5$)
2. hely: |      (2.7$)
3. hely: -      (1.8$)
4. hely: |
5. hely: -
6. hely: -
7. hely: |
8. hely: |
9. hely: |

Ismét ega.

#74 augusztus 09, 2010, 17:45:35, benikun
Augusztus 9.

Kezdőbank: 35.65$
Pokerprolabs szint: K ***
Jelenlegi bank: 50.15$

Mai befektetés: 3.6$ (3 sit)
Profit: 0.9$


1. hely: |      (4.5$)
2. hely: -      (2.7$)
3. hely: -      (1.8$)
4. hely: -
5. hely: -
6. hely: -
7. hely: |
8. hely: -
9. hely: |

FIRST TASK COMPLETED!!

Megvan az 50 dodó elég hamar, bár ez köszönhető a bónusz kiforgatásának is az eléggé megdobta a bankot. Nagy sikereket nem arattam, és érdekes így ez a 10-ből 50-es célkitűzés mert nem az elejétől fogva vezetem, hanem csak augusztus óta, ahol valljuk be egyáltalán nem nyújtottam olyan dicséretre méltó teljesítményt, mióta vezetem a statisztikát azóta valahogy nem muzsikálok olyan fényesen, de nem ez a lényeg :). Lassan haladok apró lépésekben, már többször leírtam, hogy valakinek ez a kicsi bank is csak pár BI de én még az elején vagyok és most kis lépések illetve kis limitek a célravezetőek. Szerencsére az első befizetésem még mindig tart és remélem a közeljövőben nem lesz szükségem újabbra, kis póker- kis pénz. Átgondolom még most mitévő legyek mi legyen a következő cél, szeretnék már lassan feljebb kerülni a ranglistán és a limiteken.
A hétvégén sikerült összeszedni egy megfázást úgyhogy most kicsit kevesebbet játszok és próbálok minél hamarabb 100%-os formába kerülni. Gl mindenkinek nemsokára azért jelentkezem majd megint.  :cya: